Po lygaus pirmo kėlinio antrajame žalgiriečiai po poros taiklių Tomo Dimšos tritaškių kiek atitrūko – 29:23. Tačiau varžovų gretose įsisiautėjo Shaquielle'as McKissicas, OLY spurtavo 5:17 ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami – 34:40.

Trečiame ketvirtyje šeimininkų žaidime pasipylė klaidos, o už jas kitoje aikštės pusėje itin skaudžiai baudė Saša Vezenkovas – 45:59. Tačiau 15 tūkstančių fanų palaikomas „Žalgiris“ pakilo į šturmą: po Rolando Šmito, Arno Butkevičiaus ir T. Dimšos tritaškių šūvių paskutinę lemiamo kėlinio minutę kauniečiai atsidūrė priekyje – 72:70.

Vis dėlto OLY nesutriko ir Sh. McKissicas realizavo dvi baudas, o S. Vezenkovas pataikė žudikišką dvitaškį per rankas ir išplėšė saviškiams pergalę – 72:74. Edgaro Ulanovo bandymas išplėšti pratęsimą baigėsi nesėkme.

„Olympiakos“ į sunkią pergalę atvedė pagrindinis pretendentas į Eurolygos sezono MVP prizą S. Vezenkovas. Jis sušveitė 25 taškus (9/9 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 1/1 bauda), nusiėmė 8 atšokusius kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus.

Tikru X faktoriumi tapo Sh. McKissicas, finišavę su 18 taškų ir 23 efektyvumo balais.

„Žalgirio“ gretose žibėjo R. Šmitas ir T. Dimša, sumetę atitinkamai 18 ir 17 taškų. 12 taškų pridėjo E. Ulanovas.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“ 72:74 (17:15, 17:25, 15:21, 23:13).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 18 (3/6 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 6 atk. kam.), Tomas Dimša 17 (2/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 4/5 baudos), Edgaras Ulanovas 12 (2/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/4 baudos, 6 rez. perd.), Arnas Butkevičius 7 (6 atk. kam., 2 per. kam., 5 klaidos), Achille Polonara (1/4 dvitaškis, 1/5 tritaškis, 0/2 baudų, 8 atk. kam., 2 blokai), Lukas Lekavičius ir Ignas Brazdeikis po 5, Laurynas Birutis 3 taškai. Kevarriusas Hayesas (10 min.) taškų nepelnė, o Dovydas Giedraitis, Karolis Lukošiūnas ir Motiejus Krivas nežaidė.

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 25 (9/9 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 1/1 bauda, 8 atk. kam.), Shaquielle'as McKissicas 18 (3/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškis, 9/12 baudos), Kostas Papanikolaou 8, Giannoulis Larentzakis 7, Moustapha Fallas 7 (7 rez. perd.), Thomasas Walkupas (7 rez. perd.) ir Michalis Lountzis po 3, Isaiah Canaanas ir Alecas Petersas po 2 taškus.

Abi komandos turėjo šviežių nuostolių gynėjų grandyje: šeimininkai verčiasi be Isaiah Tayloro, o svečiai – be Kosto Slouko.

Kitą penktadienį žaliai-balti svečiuosis Turkijoje, kur kibs į atlapus Stambulo „Fenerbahčei“.

Apskritai žalgiriečiams reguliariajame sezone dar liko penki varžovai: be jau minėto „Fener“, namuose teks kautis su „Monaco“, „Valencia“ ir Tel Avivo „Maccabi“, o išvykoje – su Miuncheno „Bayern“.

Būtent po paskutinio turo ir „Žalgirio“ viešnagės Vokietijoje balandžio 14 dieną paaiškės galutinė komandų rikiuotė.

Jei šiuo metu 8-9 pozicijas besidalinantys žalgiriečiai iš paskutiniųjų kovoja dėl patekimo į atkrintamąsias, tai OLY pakankamai tvirtai žengia pirmi.

Jie viena pergale lenkia Madrido „Real“, prieš kurį turi neginčytiną tarpusavio pranašumą (2-0, +15), ir dviem – „Barceloną“ bei „Monaco“.

Pirmame rate rezultatu 90:80 taip pat pajėgesni buvo Graikijos atstovai, o jų gretose tiesiog nesulaikomas buvo puolėjas Saša Vezenkovas, suvertęs 23 taškus, sugriebęs 14 kamuolių ir sukaupęs net 37 naudingumo balus bei tapęs to turo MVP.

Iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos liko penki turai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)