Šį sezoną sidabrą iškovojusios klaipėdietės praėjusiais metais liko trečioje vietoje.

Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos aikštėje skausmingai susidūrė dėl kamuolio kovojusios Viktoria Balaban ir Justina Miknaitė. Po šio epizodo „Neptūno“ treneris Martynas Airošius nesutvardė emocijų ir buvo išvarytas iš aikštės. Tuo momentu neptūnietės atsilikinėjo 9 taškų skirtumu (75:84), o per likusį laiką rimtesnio pasipriešinimo nebesukūrė.

Finalo MVP apdovanojimą gavusi Gintarė Petronyrė per 34 minutes įmetė 36 taškus (12/14 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 9/14 baudos), atkovojo 17 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, padarė 5 klaidas, blokavo metimą bei surinko 54 naudingumo balus.

„Tas žmogelis gali mažiausiai dar penkerius metus taip dominuoti, – po laimėto finalo savo auklėtinę gyrė „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Gitautas Kievinas. – Ji – labai profesionalus atletas. Nežinau, ar tokių dar turėsime. Nuoširdžiai pasakysiu, kad tai – geriausia Lietuvos krepšininkė. Ką žiūrovai renka yra viena, o realybė – kitokia.“

„Žiūrovams – gražus finalas, nes buvo intriga, – po pergalės sakė G. Petronytė. – Manau, kad ir tokie turi būti finalai. Žiauriai gera laimėti su šia komanda. Mylime viena kitą ir turime puikius trenerius. Gera būti šioje komandoje, kiekvieną dieną treniruotis ir pasiekti tokių tikslų.“

„Geros nuotaikos, tačiau pačiomis rungtynėmis nesu patenkintas, – po mačo kalbėjo G. Kievinas. – Nebestabdėme kamuolio, kažkur užmigome, praradome koncentraciją ir leidome jiems pajausti metimus. Žinome, kad tai – komanda, kuri remiasi tritaškiais. Jos tuo ginklu ir iššovė, bet žiūrovams buvo įdomiau.“

Klaipėdos komanda iš viso įmetė 13 iš 27 tritaškių (48 proc.), kai vilnietės – 10 iš 26 (38 proc.).

Jai geriausiai talkino Rachel Theriot, kuri per 24 minutes surinko 23 taškus (3/4 dvit., 5/7 trit., 2/3 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, klaidą, perimtą kamuolį bei 26 naudingumo balus.

Per pirmąsias 8 žaidimo minutės greitą puolimą išnaudojusi Vilniaus komanda po R. Theriot metimo įgijo dviženklę persvarą (19:8). Antrojo ketvirčio pradžioje „Neptūnas“ pateko į dar keblesnę situaciją, kai starto penketo žaidėja Linda Ndoli per vieną minutę susirinko dvi pražangas ir bendrai savo sąskaitoje turėjo net keturias.

„Neptūno“ vyr. treneris M. Airošius buvo priverstas aukštaūgę pasodinti ant suolo, tačiau ir be jos klaipėdietės atsitiesė: Uliana Datsko įmetė 5 taškus, o Agnė Černeckytė pridėjo tritaškį ir Klaipėdos ekipa kirpo atsilikimą iki 4 taškų (34:38). Tačiau netrukus R. Theriot smeigė du tritaškius paeiliui ir vilnietės prieš ilgąją pertrauką vėl atstatė turėtą pranašumą (44:34).

Trečiojo kėlinio pradžioje neptūnietės surengė tritaškių lietų – per penkias minutes pelnė net 6 tritaškius ir dviženklį deficitą pavertė į 3 taškų persvarą (60:57). Vis tik likus 8 minutėms iki mačo pabaigos Gintarė Petronytė vėl persvėrė rezultatą vilniečių naudai, o R. Theriot pridėjo dar vieną tritaškį (79:74).

Neptūnietes bandė tempti V. Balaban, per 34 minutes pelniusi 20 taškų (2/6 dvit., 4/8 trit., 4/5 baud.), atkovojusi 3 kamuolius, atlikusi 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydusi, blokavusi metimą bei surinkusi 14 naudingumo balų.

Naudingiausiai jų gretose žaidė Uliana Datsko. Ji per 31 minutę pridėjo 18 taškų (3/8 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 3 perimtus kamuolius, klaidą bei 18 naudingumo balų.

„Kibirkštis“: Gintarė Petronytė 36 (12/14 dvit., 9/14 baud., 17 atk. kam., 5 klaid., 54 naud. bal.), Rachel Theriot 23 (5/7 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.), Eglė Zabotkaitė 11 (3/6 trit.), Gabrielė Šulskė 10 taškų (1/5 trit., 7/10 baud.).

„Neptūnas“: Viktoria Balaban 20 (2/6 dvit., 4/8 trit., 4/5 baud.), Uliana Datsko 18 (3/8 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam., 18 naud. bal.), Agnė Černeckytė 17 (3/7 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam., 19 naud. bal.), Ligita Tamutytė 11 taškų (2/7 dvit., 6 atk. kam.).

„Karalienės taurės“ mažajame finale triumfavo Kauno „Aistės-LSMU“. Rimanto Grigo auklėtinės kovoje dėl bronzos medalių 81:72 (20:3, 26:22, 22:26, 13:21) palaužė turnyro šeimininkes – LCC tarptautinio universiteto krepšininkes.

Praėjusiame sezone Kauno komanda pasidabino sidabro medaliais, o klaipėdietės į finalus nepapuolė.

„Norėčiau pasveikinti savo mergytes su trečios vietos medaliais, – džiaugėsi R. Grigas. – Ši pergalė pakelia nuotaika ateities darbams. Gerai gynėmės du kėlinius, bet po to mūsų aukštaūgės susirinko pražangų. Tai sustabdė mūsų aktyvią gynybą. Puolimas irgi pradėjo šlubuoti. Varžovės mus prisivijo gana arti, bet žiūrovams buvo įdomiau.“

Per pirmąjį kėlinį LCC ekipa užstrigo kauniečių gynybos gniaužtuose ir pataikė vos 1 iš 17 metimų, todėl spurtavusios „Aistės-LSMU“ susikrovė 17 taškų persvarą (20:3). Nors iki ilgosios pertraukos šeimininkės su Elizabete Bulane ir Lauritos Jurčiūtės pagalba išjudino puolimą, tačiau užtikrintą pranašumą savo rankose tebelaikė „Aistės-LSMU“ (46:25).

Trečiajame kėlinyje Klaipėdos klubas sužaidė rezultatyviausią 10 minučių atkarpą, kai pelnė 26 taškus, bet užsivedusi Tyra Buss aštriais prasiveržimais gesino šeimininkių spurtą (68:51).

Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos LCC komanda vėl įžiebė intrigą, kai Lina Loceniece tritaškiu mažino šeimininkių atsilikimą iki 6 taškų (71:77). Vis tik tada Martyna Petrėnaitė įmetė kertinį dvitaškį, o kitoje aikštės pusėje Salome Cordinier pataikė tik vieną iš dviejų baudų (72:79).

Per paskutines 45 sekundes LCC nebeišsigelbėjo ir „Aistės-LSMU“ iškovojo bronzos medalius.

Mažojo finalo MVP buvo išrinkta T. Buss, kuri per 35 minutes pelnė 25 taškus (5/9 dvit., 3/8 trit., 6/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, sykį suklydo bei surinko 29 naudingumo balus.

„Jausmas – neįtikinėtinas! Šiandien buvo puiki atmosfera. Džiaugiuosi už komandą, – po pergalės sakė T. Buss. – Labai energingai pradėjome rungtynes. Treneris mums visada sako tai daryti. Antroje rungtynių pusėje šiek tiek paleidome iniciatyvą, tačiau kartu kovojome ir pagriebėme pergalę. Labai didžiuojamės savimi.“

Jai geriausiai talkino Urtė Čižauskaitė ir Martyna Petrėnaitė. Pirmoji pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), o antroji – 12 (4/5 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.).

LCC komanda kovą po lenta laimėjo 46:29, tačiau kaunietės blokavo net 7 metimus, kai šeimininkės – nė vieno.

„Šiandien mus nužudė pirmasis kėlinys, kurį labai prastai sužaidėme, – po nesėkmės kalbėjo LCC vyr. treneris Vilius Stanišauskas. – Tai buvo turbūt prasčiausias šio sezono kėlinys. Džiaugiuosi merginomis, kad parodė charakterį ir nepalūžo. Po to visai neblogai žaidėme kitus tris kėlinius.

Kaip kalbėjome su asistentais, turbūt dar vieno kėlinio pritrūko. Šiais metais mūsų jaunai komandai daug pirmų kartų. Pirmas kartas ir „Karalienės taurės“ rungtynėse dėl medalių. Po truputį augame ir tikiuosi, kad kitą sezoną geriau susikausime. Labai to tikiuosi. Kitas dalykas – jaunimas perdegė pirmajame kėlinyje. Tiek daug žiūrovų – geras palaikymas.“

Klaipėdiečių gretose išsiskyrė Lina Loceniece. Ji per 32 minutes surinko 17 taškų (4/8 dvit., 3/8 trit.), 3 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, klaidą bei 13 naudingumo balų.

Naudingiausiai žaidusi Maiara Dias per 37 minutes pridėjo 11 taškų (4/10 dvit., 0/2 trit., 3/6 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą bei 14 naudingumo balų.

„Aistės-LSMU“: Tyra Buss 25 (5/9 dvit., 3/8 trit., 6/6 baud., 5 rez. perd., 29 naud. bal.), Urtė Čižauskaitė 13 (4/6 dvit.), Martyna Petrėnaitė 12 (4/5 dvit.), Gedvilė Savostaitė 9 taškai.

LCC: Lina Loceniece 17 (4/8 dvit., 3/8 trit., 4 rez. perd.), Laurita Jurčiūtė 16 (1/7 dvit., 4/10 trit., 4 atk. kam.), Maiara Dias 11 (4/10 dvit., 13 atk. kam., 14 naud. bal.), Elizabete Bulane 10 taškų (0/4 trit., 6/6 baud.).