15-ą pergalę pasiekęs „Žalgiris“ pagal jų skaičių pavijo Belgrado „Partizan“ (15/12) ir Vitorijos „Baskonia“ (15/12) klubus bei pakilo į 8-ą vietą. Tiesa, savo rungtynių dar nesužaidė artimiausia persekiotoja – Tel Avivo „Maccabi“ ekipa.

Klampiai žalgiriečiams klostėsi pirmasis kėlinys, kuriame greitai pražangas rinkosi Edgaras Ulanovas ir Rolandas Šmitas.

Šeiminininkai turėjo vytis svečius (2:8, 7:14), pirmo kėlinio paskutinės atakos metu suklydęs Lukas Lekavičius suteikė ASVEL ekipai suregzti dar greitą ataką, kuri baigėsi R. Šmito pražanga. Po pirmųjų 10 minučių „Žalgiris“ atsiliko 16:22.

Spurtu 7:0 antrą kėlinį pradėję šeimininkai išsiveržė į priekį 23:22. Isaiah Tayloro vedami žalgiriečiai didino apsukas, įžaidėjas ir sėkmingai rinko taškus, ir dalinosi kamuoliu, o „Žalgiris“ po dviejų kėlinių turėjo dviženklę persvarą 47:37.

Po pertraukos apsukų nemažinęs „Žalgiris“ po Arno Butkevičiaus, R. Šmito ir E. Ulanovo taškų atitrūko 57:40. Nors po pertraukos I. Tayloras taškais nepasižymėjo, lyderystės ėmėsi I. Brazdeikis, taikliai atakavęs tiek iš toli, tiek ir iš artimų distancijų.

Užtikrintai rungtynes kontroliavęs „Žalgiris“ neleido svečiams pagalvoti apie galimą intrigą mačo pabaigoje ir pasiekė įtikinamą pergalę 85:67.

I. Tayloras sužaidė rezultatyviausias rungtynes Eurolygoje, per 22 minutes iš viso pelnė 15 taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, suklydo 2 kartus ir surinko 14 naudingumo balų.

Rezultatyviau už jį žaidė tik I. Brazdeikis, atseikėjęs 19 taškų.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 19, Isaiah Tayloras 15, Achille Polonara 11, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas ir Lukas Lekavičius po 8, Tomas Dimša 5, Arnas Butkevičius 3, Kevarius Hayesas 2, Dovydas Giedraitis (3:38 min.), Karolis Lukošiūnas (12:29 min.) taškų nepelnė.

ASVEL: Jonah Mathewsas 18, Youssoupha Fallas ir Dee Bostas po 10, Nando de Colo 9, Charlesas Kahudi 5 taškai.

Rungtynių santrauka:

Kitą savaitę „Žalgiris“ namuose priims lyderę Pirėjo „Olympiakos“, kuriai pirmame rate nusileido 80:90.

Statistika

Antradienį vakare „Žalgiris“ svečiuose 66:63 pranoko Berlyno ALBA ekipą. Vilerbano komanda antradienį Miunchene 72:76 nusileido vietos „Bayern“ ir patyrė šeštąją nesėkmę paeiliui.