Abi komandos ir toliau atkakliai kaunasi dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Taškas į tašką vykusiame mače po dviejų kėlinių kauniečiai atsiliko 38:42, tačiau trečiame ketvirtyje jie, į priekį vedami Igno Brazdeikio ir Rolando Šmito, smeigė net penkis tritaškius ir persvėrė rezultatą savo naudai – 61:60.

Lemiamame kėlinyje lyderystės ėmėsi kapitonas Edgaras Ulanovas, žalgiriečiai įjungė kietos gynybos režimą ir paskutinėmis minutėmis perlaužė susitikimo eigą savo naudai. It oras reikalingą pergalę įtvirtino taiklūs Arno Butkevičiaus ir Tomo Dimšos baudų metimai – 79:75.

„Žalgirio“ puolimo vežimą tempė R.. Šmitas (7/7 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), E. Ulanovas ir I. Brazdeikis (3/4 tritaškiai), sukaupę atitinkamai 20, 16 ir 15 taškų.

Baskams Markusas Howardas parūpino 15, Maikas Kotsaras – 12, o Rokas Giedraitis – 11 taškų (17 min., 2/3, 2/4, 1/2 bauda, 6 atk. kam., 2 rez. perd.).

Tadas Sedekerskis per 19 min. pridėjo 6 taškus (1/2 dvitaškis, 1/2 tritaškis, 1/2 bauda), 3 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius bei 1 rezultatyvų perdavimą. Jis taip pat suklydo 2 ir prasižengė 5 kartus.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 79:75 (20:18, 18:24, 23:18, 18:15).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 20 (5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 16 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 15, Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša po 7, Laurynas Birutis (5 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius po 4 (6 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 3, Kevarriusas Hayesas 2, Achille Polonara 1 taškas. Karolis Lukošiūnas ir Motiejus Krivas nežaidė.

„Baskonia“: Markusas Howardas 15, Maikas Kotsaras 12, Rokas Giedraitis 11, Dariusas Thompsonas ir Vanja Marinkovičius po 7, Tadas Sedekerskis, Matthew Costello ir Stevenas Enochas po 6, Maxas Heideggeris 3, Sanderis Raieste 2 taškai. Daultonas Hommesas (9 min.) taškų nepelnė.

Po šio turo Eurolygoje dėl nacionalinių taurių turnyrų stos dviejų savaičių pertrauka.

Žalgiriečiai į tarptautinį frontą sugrįš vasario 23 dieną, kai svečiuose pasimatys su Madrido „Real“ klubu, o dar po savaitės, kovo 2 d., žaliai-balti Katalonijoje galynėsis su kita Ispanijos ACB lygos grande „Barcelona“.

Žalgiriečiai, kurie ir toliau verčiasi be Isaiah Tayloro, pastaruoju metu išgyveno itin sunkią atkarpą – patyrė penkis pralaimėjimus iš eilės: Eurolygoje dviženkliais skirtumais nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (65:89), Stambulo „Anadolu Efes“ (70:80) ir Belgrado „Partizan“ (74:88), o LKL čempionate suklupo prieš Jonavos „CBet“ (76:80) ir Alytaus „Wolves“ (75:80).

Pirmąją tarpusavio akistatą užtikrintai 93:73 laimėjo du lietuvius savo gretose turintys baskai.