Lietuvos rinktinė drąsiai kibo į atlapus vienai tituluočiausių Europos rinktinių. Po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo lygybę – 40:40.

Trečio kėlinio pradžioje lietuvės pirmavo 46:42, tačiau tuomet krito į duobę, taškų nepelnė beveik 5 minutes, o varžovės spurtavo 14:0 bei išsiveržė į priekį 56:46.

Puikiai lemiamą kėlinį pradėjusios šeimininkės ėmė vytis varžoves, laimėjo 4 minučių atkarpą 15:2 ir ketvirčio viduryje išsiveržė į priekį 66:64.

Visgi paskutinėje 5 minučių atkarpoje dominavo prancūzės, kurios užsitikrino vietą Senojo žemyno pirmenybėse.

Lietuvių puolimas laikėsi ant keturių krepšininkių, kurios ir pelnė beveik visus komandos taškus. Kamilės Nacickaitės sąskaitoje – 20, Gintarės Petronytės – 17, Justės Jocytės – 15, Lauros Juškaitės – 13 taškų.

Prancūzės pasauliniame reitinge užima šeštą, o Europos – antrą vietas.

Kelialapiai į Izraelyje bei Slovėnijoje vyksiantį „Eurobasket 2023“ turnyrą bus išdalinti šį vasarį po paskutinių dvejų atrankos rungtynių.

Jie atiteks 10 atrankos grupių nugalėtojoms, taip pat 4 geriausioms antrąsias vietas užimsiančioms ekipoms.

Lietuvių pergalė ženkliai būtų sustiprinusi šansus iškovoti bilietą Senojo žemyno pirmenybes. Kitose grupės rungtynėse Ukrainos krepšininkės 74:59 pranoko suomes bei pagal pergalių skaičių pavijo lietuves.

Paskutines ir lemiamas atrankos varžybų rungtynes lietuvės žais vasario 12 d. sekmadienį (16 val.) Rygoje prieš Ukrainos nacionalinę komandą. Pergalę iškovojusi rinktinė turės tikėtis, jog tokio pasirodymo atrankoje pakaks norint patekti tarp 4 geriausių rinktinių, užėmusių antrą vietą.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 20, Gintarė Petronytė 17, Justė Jocytė 15, Laura Juškaitė 13, Giedrė Labuckienė 6, Monika Grigalauskytė ir Gabrielė Šulskė po 2 taškus.

Prancūzija: Marine Johannes 21, Gabby Williams 17, Marieme Badiane 16, Valeriane Vukosavljevič 13 taškų.

Šiame mače rinktinės kapitonė G. Petronytė palypėjo visų laikų rezultatyviausių krepšininkių sąraše. Šiuo metu su 1794 taškais (per 155 rungtynes) Petronytė aplenkė Sandrą Valužytę-Linkevičienę (1782 taškai per 168 rungt.) ir užima antrą vietą. Rezultatyviausia visų laikų Lietuvos moterų rinktinės krepšininkė – Jurgita Štreimikytė-Virbickienė – 2101 taškas per 157 rungtynes.

Standings provided by Sofascore

Jean-Aime Toupane‘o vadovaujamos krepšininkės pirmoje tarpusavio dvikovoje praėjusių metų lapkritį Prancūzijoje sutriuškino lietuves 83:56.

Per visą Lietuvos moterų krepšinio istoriją Lietuva ir Prancūzija žaidė 27 tarpusavio mačus, iš kurių prancūzės laimėjo 19. Pirmą kartą komandos susitiko dar 1938 metais, kuomet pergalę rezultatu 20:14 iškovojo Lietuva.

Primename, kad Lietuva paskutinį kartą Europos čempionato finaliniame etape pasirodė 2015 m. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) siekia surengti dalį 2027-ųjų Senojo žemyno moterų pirmenybių.

Be to, jau patvirtinta, kad Vilniuje vyks 2024-ųjų Europos merginų (iki 20 metų) čempionatas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)