Ispanijos grandų derbyje ilgai pirmavusi „Barcelona“ (13-8) galiausiai 86:91 (20:16, 19:16, 20:18, 14:23; 13:18) po pratęsimo krito nuo Madrido „Real“ (14-7) krepšininkų.

Nuo pirmų minučių padėtį kontroliavę svečiai iškart šovė į priekį 18:6, o po didžiosios pertraukos ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą, kai tritaškiais prapliupo Nikola Kaliničius ir Tomašas Satoransky, o Nikola Mitrotičius pasižymėjo greitajame puolime – 55:45.

Visgi žiūrovų palaikomi šeimininkai atsitiesė ir po veterano Sergio Llullo surengto solo šou netgi išsiveržė į priekį – 67:69.

Sunkiu katalonams metu iniciatyvos itin sėkmingai ėmėsi Cory Higginsas, po kurio tolimo šūvio ir aštraus prasiveržimo – 73:69.

„Real“ atsakė Mario Hezonjos ir S. Llullo taškais, o paskutinėse komandų atakose sužingsniavo tiek N. Mirotičius, tiek S. Llullas – 73:73.

Per pratęsimą jau dominavo Karališkasis klubas su Džananu Musa priešakyje. Madridiečiai atitrūko 78:87 ir, nepaisant vėliau kelių prarastų kamuolių, pergalingai finišavo – 86:91.

Nugalėtojams Gabrielis Deckas sukaupė 23 (7 atk. kam., 33 naud. balai), S. Llullas – 19, o Dž. Musa – 18 taškų.

Net 25 kartus suklydusiai „Barcelonai“ 17 taškų parūpino N. Mirotičius, po 12 – T. Satoransky ir Janas Vesely, 10 – C. Higginsas.

Rokas Jokubaitis per 9 minutes surinko 2 taškus (1/2 dvitaškis, 0/1 tritaškių), 1 atkovotą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 klaidas.

Pirmojo rato tarpusavio akistatą 75:73 laimėjo „Barca“.

Kitų ketvirtadienio rungtynių rezultatai:

Berlyno ALBA – Valensijos „Basket“ 88:94 (25:24, 22:26, 21:17, 20:27).

ALBA: Maodo Lo 25, Johannesas Thiemannas 17, Tamiras Blattas ir Yovelis Zoosmanas po 11 taškų.

„Basket“: Jaredas Harperis 20, Chrisas Jonesas 16, Kyle'as Alexanderis 14 taškų.

Vilerbano ASVEL – Stambulo „Fenerbahče“ 91:77 (25:12, 23:21, 23:22, 20:22).

ASVEL: Nando De Colo 26, Dee Bostas 15, Retinas Obasohanas ir Zaccharie Risacheras po 10 taškų.

„Fenerbahče“: Carsenas Edwardsas, Nigelis Hayesas 12, Scottie Wilbekinas 10 taškų.

„Monaco“ – Milano „Olimpia“ 101:88 (29:22, 28:28, 23:24, 21:14).

„Monaco“: Ellie Okobo 19, Mike'as Jamesas 18 (10 rez. perd.), Johnas Brownas 15, Donta Hallas ir Jordanas Loydas po 11 taškų.

„Olimpia“: Timothe Luwawu-Cabarrot 19, Nazas Mitrou-Longas 14, Devonas Hallas ir DeShaunas Thomasas po 12, Kyle'as Hinesas 10 taškų.

Donatas Motiejūnas per 14 min. įmetė 7 taškys (2/3 dvitaškiai, 3/3 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Kita savaitė Eurolygoje – dviguba: jos metu „Žalgiris“ trečiadienį svečiuosis pas dukart iš eilės čempioną Stambulo „Anadolu Efes“, o penktadienį jau namuose priims Belgrado „Partizan“.