„Dar jaučiuosi šiek tiek aprūdijęs, bet aš pasitikiu savo sugebėjimais ir žinau, kad netrukus darysiu visus tuos dalykus, kuriuos atlikdavau prieš traumą. Dėl to nesijaudinu, – bendraudamas su bcpienozvaigzdes.lt kalbėjo naujokas. – Komandai šiek tiek nesiseka, todėl atvykau jai padėti. Žinoma, turiu pats dar sugrįžti į sportinę formą.“

Debiutinėse rungtynėse su Utenos „Juventus“ J. Cunninghamas per 21-ą min. pelnė 9 taškus, antrajame mače su „Šiauliais“ iš trenerio Ramūno Cvirkos gavo tik epizodinį vaidmenį – 9 min. aikštėje, o trečiame pasirodyme su Kėdainių „Nevėžiu“ surinko 12 taškų.

Apie 195 cm ūgio gynėją daug pasako jo praeityje atstovautos komandos ir ten surengti pasirodymai.

2015-2016 m. sezone jis sužaidė 40 rungtynių čempioniškame Klivlando „Cavaliers“ klube, kuriame tuo metu rungtyniavo tokios NBA žvaigždės kaip LeBronas Jamesas, Kyrie Irvingas ir Kevinas Love'as.

Vis tik vėliau krepšininkas buvo išmainytas, jo karjera pasuko į Kiniją, kur jis per vienerias rungtynes surengė 74 taškų pasirodymą.

Prieš atvykdamas į Pasvalį, J. Cunninghamas taip pat spėjo susipažinti su Europa, kur gynė Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) ir Brešos „Leonessa Basket“ (Italija) klubų garbę.

Be to, daug metų NBA šansą gynėjas medžiojo ir G lygoje. Jis ten sužaidė 82-ejas rungtynes ir fiksavo 16,2 taško vidurkį.

J. Cunninghamas pokalbyje su bcpienozvaigzdes.lt papasakojo apie pirmuosius įspūdžius atvykus į „Pieno žvaigždes“, nelemtą traumą, asmeninius lūkesčius Pasvalyje bei patirtį su NBA žvaigždėmis.

– Sužaidėte jau kelerias rungtynes. Kokį įspūdį paliko nauja komanda ir lyga?

– Džiaugiuosi čia atvykęs. Šiuo metu komandai šiek tiek nesiseka aikštėje, todėl atvykau jai padėti. Žinoma, turiu vis dar sugrįžti į sportinę formą, nes nežaidžiau krepšinio dvejus metus. Pradžia bus šiek tiek sunki, bet kai tik pajausiu žaidimo ritmą, galėsiu žymiai daugiau padėti komandai.

– Dėl kokių priežasčių praleidote dvejus metus be krepšinio?

– Du kartus susižeidžiau šlaunies raumenį, bet operacijos nereikėjo ir koja pagaliau sugijo.

– Per dvejas pirmąsias rungtynes „Pieno žvaigždžių“ gretose pataikėte vos 2 iš 15 metimų, bet treneris Ramūnas Cvirka minėjo, kad tai buvo gerai paruošti metimai. Ar atakų užbaigimas yra tai, ką praradote dėl traumos?

– Taip, nežaidžiau dvejus metus, todėl jaučiuosi šiek tiek aprūdijęs, bet aš pasitikiu savo sugebėjimais ir žinau, kad netrukus darysiu visus tuos dalykus, kuriuos atlikdavau prieš traumą. Dėl to nesijaudinu.

– Kodėl nusprendėte atvykti į Pasvalio komandą?

– LKL – gera lyga. Kai gyniau „Bayern“ garbę, žaidžiau prieš Lietuvos komandą (Panevėžio „Lietkabelį“ – aut. past.). „Pieno žvaigždžių“ kvietimas man buvo gera galimybė, tuo labiau, kad komanda manęs labai norėjo, o tai būna svarbu renkantis kitą karjeros stotelę.

– Ką žinojote apie Lietuvą prieš atvykdamas čia?

– Mažokai, sekiau tik brolių Ballų istoriją, kai jie buvo atvykę į Lietuvą. Be to, kaip ir minėjau, su Miuncheno ekipa žaidėme prieš vieną iš Lietuvos komandų.

– Kaip save galėtumėte pristatyti Lietuvos krepšinio fanų bendruomenei ir kokios yra didžiausios jūsų stiprybės aikštėje?

– Kai tik visiškai atsistatysiu ir sugrįšiu į žaidybinį ritmą, galiu pažadėti, kad būsiu karštas žaidėjas aikštėje, kuris parodys dėjimų. Tačiau dabar labiausiai noriu sugrįžti į formą, kad galėčiau padėti šiai komandai iškovoti kiek įmanoma daugiau pergalių.

– „Pieno žvaigždės“ dabar turi pralaimėjimų seriją. Ar esate per karjerą buvęs tokioje situacijoje, kai komanda ilgą laiką neranda rakto į pergalę?

– Taip, kai žaidžiau Kinijoje ir Italijoje, buvau atsidūręs tokiose situacijose. 2018-2019 m. vykau į Italiją padėti komandai pasiekti atkrintamąsias. Mes turėjome neblogą atkarpą, bet galiausiai pritrūko vos vienos pergalės iki atkrintamųjų. Todėl puikiai suprantu, kokioje situacijoje šiuo metu yra Pasvalio ekipa. Žinau, ko reikia, kad komanda sugrįžtų į pergalių kelią, bet pirmiausia turiu pats pasiekti savo formą.

– Praeityje mėginote įsitvirtinti įvairiose NBA komandose: Dalaso „Mavericks“, Atlantos „Hawks“, Sakramento „Kings“, Los Andželo „Clippers“, „Calavaliers“ ir Milvokio „Bucks“. Kurioje iš šių ekipų norėjote ilgiausiai užsibūti?

– Klivlande, nes ten žaidžiau su L. Jamesu, K. Irvingu ir K. Love‘u. Nuostabus jausmas buvo vien būti šalia geriausių NBA žaidėjų. Tai buvo gera komanda, tačiau prieš „Visų žvaigždžių“ pertrauką mane išmainė, o „Cavaliers“ tais metais laimėjo NBA čempionų žiedus. Tą sezoną sužaidžiau nemažai rungtynių, turėjau puikią galimybę pasirodyti prie geriausių NBA žaidėjų.

– Ar pavyko užmegzti artimesnį ryšį su šiomis žvaigždėmis?

– Taip, praėjusią vasarą susitikome su LeBronu Las Vegase, todėl turėjome progą pasikalbėti. Kai tik su juo artimiau susipažįsti, jis sukuria labai ypatingą ryšį. Jis – visada toks.

– Ar po to sezono nejautėte kartėlio, kai jus išmainė, o jie laimėjo NBA čempionų žiedus?

– Nors žiedo ir negavau, tačiau jaučiuosi kaip tik prisidėjęs prie šio triumfo, ypač sezono pradžioje.

– Sužaidėte daugiau nei 80 rungtynių G lygoje. Ar ši lyga pateisino jūsų lūkesčius?

– Tam tikra prasme taip, pateisino. NBA komandose nesulaukdavau daug minučių aikštėje, todėl man tai buvo puiki galimybė parodyti savo sugebėjimus. Kartais NBA nežaisdavau taip ilgai, jog pradėdavau jaustis blogai, tad G lygos rungtynės tikrai man padėjo.

– Kaip manote, dėl kokių priežasčių jums nepavyko ilgesniam laikui išsilaikyti vienoje NBA komandoje?

– NBA viskas priklauso nuo to, ar atsidursi tinkamu laiku tinkamoje vietoje. Mano tikslas buvo surasti trenerį, kuris manęs tikrai norėtų. Pagal savo sugebėjimus tikrai galėjau žaisti NBA, tačiau už aikštės ribų turėjo susidėlioti daugybė dalykų, kurių žiūrovai paprastai nepamato.

– Tada nusprendėte išvykti į Kinijos krepšinio lygą, kurioje per vienerias rungtynes pelnėte net 74 taškus. Ar prisimenate šį įspūdingą mačą?

– Taip, be abejo. Tai buvo puikios rungtynės. Jose tiesiog įkrito beveik visi metimai, kuriuos mečiau. Norėjau pažiūrėti, kiek daugiausiai galiu pelnyti taškų. Ko gero, tose rungtynėse galėjau pelnyti ir apie 86 taškus, bet pramečiau kelis lengvus metimus iš po krepšio.

Iki ilgosios pertraukos man pavyko pelnyti 40 taškų, o iki trečiojo kėlinio pabaigos pasiekiau apie 60. Kai pažiūrėjau į švieslentę, pagalvojau, kad noriu pamėginti surinkti kiek įmanoma daugiau taškų. Man buvo įdomu sužinoti, kokių kiekį taškų galiu pelnyti. Jeigu turi gerą metimą, tai Kinijos krepšinio lyga gali būti puikus pasirinkimas. Mėgavausi krepšiniu ten.

– Vėliau nusprendėte pasukti į Europą – Vokietiją ir Italiją. Kiek ši patirtis skyrėsi nuo NBA ir Kinijos?

– Europoje atradau lėtesnį krepšinį, kuriame daugiau orientuojamasi į komandą. Čia žaidėjai pelno ženkliai mažiau taškų, bet tai buvo taip pat įdomi patirtis. „Bayern“ gretose žaidžiau Europos taurės turnyre, tačiau nebenorėjau dar 10 mėnesių rungtyniauti Vokietijoje, todėl nusprendžiau vėliau išvykti į Italiją.

– Ar vis dar turite tikslą sugrįžti į NBA?

– Nelabai. Dabar noriu užbaigti karjerą Europoje, kur galėčiau demonstruoti solidžius skaičius ir laimėti dar kelis titulus. Lietuvoje noriu padėti „Pieno žvaigždėms“ iškovoti daugiau pergalių. Siekiu vėl būti toks, koks buvau anksčiau.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją