Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai puikiai pradėjo rungtynes ir pirmame kėlinyje greitai susikrovė dviženklę persvarą.

To priežastis – Tomašo Satoransky tritaškių karjeros rekordas: čekas beveik per 8 minutes pataikė 4 tritaškius. Po pirmo kėlinio „Barcelona“ pirmavo 28:17.

Šeimininkų situaciją blogino lyderio Luca Vildozos trauma: argentinietis žaidė vos 4:30 min.

Bet Belgrado ekipa baltos vėliavos nekėlė: pagerino gynybą, puolime įsibėgėjo Nemanja Nedovičius, Filipas Petrusevas, o tai leido „Crvena zvezda“ išlyginti rezultatą – 34:34.

Po pirmosios dvikovos pusės Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo 43:40.

Tik po ilgosios pertraukos savo pirmuosius taškus pelnė „Barcos“ lyderis Nikola Mirotičius, tačiau aistringų sirgalių palaikoma „Crvena zvezda“ ėmė diktuoti sąlygas aikštėje ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 65:57.

N. Nedovičiaus ir Luka Mitrovičiaus taškai lemiamo kėlinio pradžioje leido šeimininkams pirmauti rekordine 12 taškų persvara (69:57, 72:60).

Sirgalius tildė Cory Higginso dvitaškis, tinklelį deginti ėmė Alexas Abrinesas, pataikęs du tritaškius paeiliui, tai likus 5 min. leido „Barcai“ žaibiškai sumažinti deficitą (72:68).

Po minutės pertraukėlės „Crvena zvezda“ laimėjo atkarpą 6:0 ir atitrūko 79:71. Po S. Šanli taškų ir A. Abrineso tritaškio likus 1:11 min. rezultatas tapo lygus 79:79. N. Nedovičius išprovokavo C. Higginso pražangą, likus 35 sek. du serbo baudos metimai leido šeimininkams pirmauti 81:79.

Po Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės C. Higginsas prametė iš toli, o prie baudų metimo linijos stojęs Stefanas Markovičius pataikė tik vieną metimą (82:79).

Tas pats S. Markovičius netrukus prasižengė prieš A. Abrinesą, šis kitoje aikštės pusėje pataikė abi baudas ir Duško Ivanovičius paprašė minutės pertraukėlės. Po jos prie baudų metimo linijos siųstas N. Nedovičius pataikė abi baudas (84:81) ir „Barca“ savo atakai dar turėjo 8 sek.

C. Higginsas atidavė kamuolį N. Mirotičiui, šis su sirena pataikė tolimą, sudėtingą tritaškį ir išplėšė pratęsimą – 84:84.

Pratęsimo metu vos per pusę minutės dvi technines pražangas užsidirbo Šarūnas Jasikevičius, kuris buvo priverstas palikti rungtynes. Prieš išeidamas Š. Jasikevičius spėjo nurodymus duoti Tomui Masiuliui, kuris perėmė komandos vadovavimą.

Tomas Masiulis

Lyderystės ėmėsi C. Higginsas, po kurio taškų „Barca“ įgijo trapią persvarą (94:90, 96:92).

Svečiai iš Katalonijos lemiamas sekundes gynėsi geriau, kai reikėjo, pataikė savo metimus ir baudas bei iškovojo pergalę 99:94.

Rokas Jokubaitis nugalėtojų gretose žaidė beveik 12 minučių ir pelnė 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį ir dukart suklydo.

„Crvena zvezda“: Filipas Petrusevas ir Nemanja Nedovičius po 24, Luka Mitrovičius 18, Ognjenas Dobričius 14 taškų.

„Barcelona“: Tomašas Satoransky 19 (2/5 dvit., 5/6 trit.), Cory Higginsas 15, Alexas Abrinesas 14 (4/7 trit.), Nikola Mirotičius 12, Sertačas Šanli ir Janas Vesely po 10 taškų.

Rungtynės Aleksandro Nikoličiaus arenoje vėlavo kelias minutes dėl sirgalių paleisto konfeti lietaus.