Tai pirmas kartas Latvijos krepšinio istorijoje, kai šis šalis žais pasaulio čempionate.

Latviai pirmavo nuo rungtynių pradžios, o po didžiosios pertraukos didino skirtumą net iki 25 taškų paskutiniame kėlinyje.

Mūsų kaimynai sėkmingiau kovojo dėl atšokusių kamuolių – 46:32 ir buvo taiklesni visais statistiniais rodikliais. Užtikrintai pirmauti Latvijos rinktinei netrukdė ir 17 padarytų klaidų.

Nugalėtojams 19 taškų (4/5 tritaškiai) pelnė Janis Strelniekas, 17 – Janis Timma, 15 – Dairis Bertanis. Graikams po 11 taškų pelnė Kostas Gontikas ir Nikos Gkikas.

Pirmadienį atrankos I grupės lyderiai namie žais su Didžiąja Britanija.

Kitų I grupės rungtynių rezultatai:

Turkija – Belgija 86:52 (23:13, 20:14, 17:13, 26:12)

Didžioji Britanija – Serbija 68:74 (20:21, 14:17, 17:19, 17:17)

Standings provided by Sofascore

Bilietą į kitų metų pasaulio čempionatą į kišenę įsidėjo ir Vokietijos rinktinė. Gordie Herberto auklėtiniai penktadienį namie 94:80 (22:19, 22:17, 25:16, 25:28) nugalėjo Suomijos nacionalinę ekipą.

J grupės lyderiai vokiečiai iniciatyvą perėmė antrojo kėlinio pabaigoje, padidino persvarą iki 18 taškų ir iki dvikovos pabaigos išsaugojo pergalę savo rankose.

Nugalėtojams po 19 taškų pelnė Davidas Krameris ir Christianas Sengfelderis, 18 - Justusas Hollatzas (9 rez.p. 28 naud.b.), 15 - Robinas Christenas. Suomijos rinktinėje išsiskyrė 20 taškų surinkęs Alexas Murphy.

Vokietija per pastaruosius 6 pasaulio čempionatus į šį turnyrą patenka penktą kartą.