Gargždų „Gargždai“ namais vadinamoje arenoje 76:67 (19:11, 19:18, 16:22, 22:16) nugalėjo Prienų „Labas GAS“ bei žengė pirmąjį žingsnį link kito etapo.

Šeimininkai rungtynes pradėjo gerokai solidžiau ir jau septintąją mačo minutę pirmavo dviženkliu skirtumu – 16:6. Jy’lano Washingtono baudų metimai buvo priartinę svečius (24:27), tačiau prieš ilgąją pertrauką Manto Ruikio tritaškis parūpino šeimininkams solidesnį pranašumą – 38:29.

Po ilgosios pertraukos kartojosi ta pati istorija – gargždiškiai atitrūko dviženkliu skirtumu, o J.Washingtonas dėjimu ketvirtajame kėlinyje jau mažino deficitą iki minimalaus – 53:54. Nemalonus incidentas užfiksuotas kovojant dėl kamuoliu, tai Mintautas Mockus gavo alkūnės smūgį į kaklą ir turėjo palikti aikštelę.

„Gargždai“ tuomet dar kartą mobilizavosi ir Giedriaus Staniulio dvitaškiu truktelėjo 61:55. Joshua Newkirko tritaškis vėl grąžino persvarą ties dešimčia taškų (67:57). Šio atstumo iki finalinės sirenos „Labas GAS“ nepanaikino, o paskutinėms sekundėms į aikštelę grįžo ir po smūgio atsigavęs M.Mockus.

Gargždų komandoje debiutavo naujokas Samuelis Thompsonas. Naujojoje Zelandijoje rezultatyvumu žibėjusiam amerikiečiui Lietuvoje dar reiks apsiprasti – jis per 28 minutes surinko 4 taškus.

Efektyviausiu nugalėtojų žaidėju tapo Julius Kazakauskas – 26 minutės, 14 taškų (3/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 5/6 baudų metimų), 14 atkovotų, perimtas ir prarastas kamuolys, 5 rezultatyvūs perdavimai, pražanga, 4 išprovokuotos varžovų nuobaudos bei 30 naudingumo balų.

Abi komandos šiame susitikime kovėsi ir dėl pirmosios sezono pergalės, nes Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) kartu sudėjus pralaimėjo visus penkis žaistus mačus.

Atsakomasis mačas jau kitą ketvirtadienį (spalio 13-ąją) vyks Prienuose, o geresnį taškų santykį surinkusi komanda žengs į kitą etapą, kurio A grupėje susitiks su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, Klaipėdos „Neptūnu“ bei „Wolves“.

„Gargždai“ iki tol spės sužaisti net du „Betsafe-LKL“ mačus (namie priims Šiaulių „Šiaulius“ ir „Wolves“), „Labas GAS“ pirmadienį svečiuosis Šiauliuose.

„Gargždai“: Joshua Newkirkas 18 (7/9 dvitaškių), Julius Kazakauskas (14 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Giedrius Staniulis (6 atk. kam.) po 14, Mindaugas Stašys 10, Marius Runkauskas 7 (1/5 tritaškių), Mantas Ruikis 6 (2/6 tritaškių).

„Labas GAS“: Brandonas Brownas 16 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Isaiah Osborne'as 12 (5/7 dvitaškių, 6 atk. kam.), Klaidas Metrikis 9 (3/5 tritaškių), Rokas Gadiliauskas 7 (6 atk. kam.).