Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje užtikrintai 89:66 (25:21, 17:14, 22:7, 225:24) nugalėjo Prienų „Labas GAS“ (0/3) ekipą.

Rungtynės startavo rezultatyviai, sužaidus vos dvi minutes Gyčio Masiulio dvitaškis išvedė vilniečius į priekį 7:6. Tito Sargiūno ir Karolio Giedraičio metimams rezultatą persvėrus, dviem tritaškiais iššovė Margiris Normantas – 18:13. Kėlinį uždarė M.Normanto ir Brandono Browno tritaškiai – 25:21.

„Rytui“ pabėgus dviženkliu skirtumu, iš toli pataikė Isaiah Osborne’as – 25:32. Gytį Masiulį grubiai nustūmęs Jarvisas Williamsas buvo nubaustas nesportine pražanga, o svečiai į ilgąją pertrauką išsinešė septynių taškų pranašumą – 42:35.

Trečiajame kėlinyje pirmųjų taškų reikėjo laukti pustrečios minutės, kai iš toli pataikė Gytis Radzevičius. „Labas GAS“ puolimas užšalo net šešioms minutėms, o Rokui Gadiliauskui ledus pralaužus dėjimu, tarp komandų jau buvo didelė praraja – 37:58.

Ketvirtasis kėlinys virto formalumu – pasižymėti pavyko ir Adui Šimoniui, Martynas Echodas pasismagino galingu dėjimu. Šeimininkai į rungtynes jau nesugrįžo.

„Rytas“ išlieka tarp penkių nepralaimėjusių lygos komandų, „Labas GAS“ lieka be pergalių, tačiau dėmesį reiktų atkreipti į nepalankų tvarkaraštį – prieniškiai jau sužaidė su trimis iš keturių geriausių praėjusio reguliariojo sezono komandų.

Paskutinėmis mačo minutėmis naudingiausio žaidėjo titulą iš M. Normanto perėmė M. Echodas. Aukštaūgis per 22 minutes pelnė 15 taškų (5/8 dvitaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

Kovą dėl kamuolių vilniečiai laimėjo net 54:29, prieniškiai finišavo vos su 9 rezultatyviais perdavimais ir 50 naudingumo balų.

„Labas GAS“: Brandonas Brownas 14 (3/3 dvitaškiai), Jy’lanas Washingtonas 13 (5/6 dvitaškiai), Titas Sargiūnas 11 (3/5 tritaškiai), Isiah Osborne’as 9 (3 per. kam.), Karolis Giedraitis 7 taškai.

„Rytas“: Martynas Echodas 15 (7 atk. kam.), Margiris Normantas 13 (3/5 tritaškiai), Gytis Masiulis 10 (2/7 tritaškiai, 8 atk. kam.), Benedekas Varadis 9 (4 rez. perd.), Tomas Lekūnas ir Gytis Radzevičius (7 atk. kam.) po 7 taškus.

Antrą pergalę naujame sezone pasiekė Jonavos „CBet“ (2-0) krepšininkai.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje 71:64 (25:20, 18:14, 17:15, 11:15) įveikė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (1-2).

Šeimininkai po truputį pradėjo krautis persvarą nuo susitikimo pradžios, kuomet Jeffery Garrettas bei Artūras Valeika surengė gerą atkarpą – 22:14. Skirtumą pamažino Marius Valinskas, tačiau J.Garrettas įsūdė dar du metimus – jie vėl leido „CBet“ jaustis ramiau – 29:22. Galiausiai skirtumas tapo dviženklis (37:27), o po dviejų kėlinių kėdainiškiai atsiliko 34:43.

Po pertraukos Paulius Petrilevičius tapo „Nevėžio-Optibet“ išsigelbėjimo – būtent jo metimai mažino deficitą (40:47), tiesa, kitoje aikštės pusėje prabilo Edvinas Šeškus. Jo lyderystė padėjo „CBet“ susigrąžinti solidžią persvarą – 60:46.

Paskutiniame ketvirtyje Kėdainių ekipa vėl siekė artėti (53:62), tačiau neįstengė kvėpuoti į nugaras varžovams. Galiausiai Martino Laksos tritaškis ir Gorano Huskičiaus dviejų taškų vertės metimas artino prie pergalės jonaviečius – 69:55. Kuomet skirtumas mažėjo (71:61), Virginijus Šeškus dar paprašė dviejų minutės pertraukėlių, bet pergalės šeimininkai nebepaleido.

Jonavos ekipa turėjo du ryškius lyderius: E. Šeškus pasižymėjo 18 taškų, o J. Garrettas – 17.

Koją anksčiau susižeidęs Vytautas Šulskis žaidė, bet per 30 minučių pelnė 4 taškus, klydo 4 kartus ir rinko -4 naudingumo balus.

„CBet“: Edvinas Šeškus 18, Jeffery Garrettas 17 (3/3 tritaškiai, 6 atk. kam.), Artūras Valeika 10 (5 atk. kam.), Goranas Huskičius ir Martinas Laksa po 8 taškus.

„Nevėžis-Optibet“: Paulius Petrilevičius 16, Artūras Žagaras 14 (3/5 tritaškiai), Marius Valinskas 12, Danielius Lavrinovičius 7 taškai (6 atk. kam.).