Ketvirtajame kėlinyje subyrėję, tačiau iki galo kovoję Mindaugo Noreikos auklėtiniai 69:71 (17:14, 15:18, 18:14, 19:25) nusileido pirmąją pergalę iškovojusiai Ukrainos jaunimo rinktinei.

Tris kėlinius komandos atkakliai žaidė taškas į tašką, o lemiamo ketvirčio pradžioje lietuviai dar pirmavo 50:46. Vis dėlto tuomet ukrainiečiai perėmė iniciatyvą ir po spurto 18:3 persvėrė rezultatą 64:53.

Lietuvos dvidešimtmečiai nepasidavė ir likus žaisti tris minutes, atsilikinėdami 55:67, pakilo į lemiamą šturmą: Augusto Marčiulionio, Dominyko Stenionio ir Dovydo Butkos taiklūs metimai sušvelnino atsilikimą iki minimumo 66:67.

Likus žaisti minutę D. Stenionis baudų metimais galėjo persverti rezultatą, tačiau abu jo baudų metimai skriejo pro šalį. Netrukus gynėjas švystelėjo ir netaiklų tritaškį, po kurio ukrainiečiai padidino savo persvarą 69:66.

Augustinas Kiudulas

Lemiamos atakos metu iš toli nepataikė Mantas Rubštavičius, netrukus pro šalį skriejo ir Augusto Marčiulionio tritaškis, o varžovai pergalę įtvirtino baudų metimais (71:66). M. Rubštavičiaus tritaškis paskutinę sekundę nieko nebepakeitė.

Ukrainiečiams laimėti nesutrukdė 23 klaidos. Lietuviai tuo metu prarado 14 kamuolių. Abi komandos nerado laimės atakuojant iš toli: Ukraina pataikė 3 iš 19 (16 proc.), o Lietuva – 4 iš 24 (17 proc.) tritaškių.

Nors ir pelnė svarbių taškų lemiamu metu, Lietuvos jaunimo rinktinės lyderiai šiame mače strigo. A. Marčiulionis per 21 minutę surinko 3 taškus (1/6 dvit., 0/3 trit.) ir 3 naudingumo balus, o D. Stenionis – 7 taškus (2/6 dvit., 1/6 trit.) ir 3 naudingumo balus per 23 minutes.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 17, Dovydas Butka 15 (7 atk. kam.), Augustinas Kiudulas 10, Tadas Budrys ir Dominykas Stenionis po 7.

Ukraina: Bohdanas Bryniukas 21 (8 atk. kam.), Maksymas Šulga ir Oleksandras Kobzystijus po 15.

Pirmosiose čempionato rungtynėse Lietuvos dvidešimtmečiai 65:75 nusileido ispanams, o ukrainiečiai 86:98 neprilygo Čekijos jauniesiems krepšininkams.

Į aštuntfinalį pateks visos keturios grupės komandos. Lietuviai grupių etapą baigs pirmadienį 19.45 val. sužaisdami su čekais.

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės sudėtis: Augustas Marčiulionis (Saint Mary universitetas/NCAA), Jokūbas Rubinas, Augustinas Kiudulas (abu Vilniaus „Perlas Energija“), Dominykas Stenionis (Kėdainių „Nevėžis-Optibet“), Mantas Rubštavičius, Dovydas Butka, Nedas Montvila, Ugnius Jaruševičius (visi Kauno „Žalgiris-2“), Hubertas Pivorius (Šiaurės Kentukio universitetas/NCAA), Edgaras Preibys („Kretinga“), Tadas Budrys (Palangos „Kuršiai“), Martynas Tamulevičius (Joniškio „Delikatesas“).