Vyrų rinktinės garbę pasaulio 3x3 pirmenybėse gins Darius Tarvydas, Marijus Užupis, Gintautas Matulis ir Ignas Vaitkus.

Už darbą D. Novickas padėkojo Ignui Razučiui ir aukščiausią reitingą Lietuvoje turinčiam Aurelijui Pukeliui. Tokiam sprendimui treneris turėjo paaiškinimą.

„Stovykloje buvo labai geras darbas, stengėmės viską išsigryninti ir galiausiai buvo mano sprendimas pasirinkti šį ketvertą, – sakė D. Novickas. – Šis sportas greitėja, pasaulinis elitas praktiškai žaidžia be didelių žmonių. Su Aurelijumi kartais turėdavome bėdų, kai mažiukai jį apibėgdavo, todėl bandome važiuoti su keturiais vienodais, fiziškai stipriais krepšininkais.

Galėsime visi keistis ginamaisiais, žaisti greitai, o pranašumas bus ir tai, jog visi turi gerą metimą iš distancijos. Su Aurelijumi ir Ignu pakalbėjome, jokių problemų nėra, svarbiausia, kad Lietuvai būtų geriau ir bandysime parvežti medalius.“

Lietuvos 3x3 krepšininkai dar niekada nėra iškovoję medalių pasaulio čempionate, tačiau šį kartą pirmą kartą istorijoje dėl apdovanojimų kovos ir mūsų moterų rinktinė.

Vilniaus „Kibirkšties“ pagrindu sudarytai Lietuvos rinktinei atstovaus Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė, Gabrielė Šulskė ir Monika Grigalauskytė.

„Su merginomis buvo viskas aiškiau, tas pats ketvertukas dalyvavo tiek „Women‘s Series“ turnyre, tiek Europos čempionato atrankoje, jos jau yra gerai susižaidusios. Esame labai patenkinti visų darbų, o dabar važiuojame kovoti dėl medalių“, – užtikrintas buvo D. Novickas.

Pasaulio pirmenybės Antverpene vyks birželio 21-26 dienomis. Lietuvos vyrų rinktinės varžovai pasaulio čempionato B grupėje bus Vokietija, Mongolija, Taivanas ir Čilė.

Mūsų šalies moterų rinktinė pateko į A grupę, kur laukia Vokietijos, Rumunijos, Japonijos ir Kinijos iššūkiai.

Tuo metu Kaune, VDU Botanikos sode, baigėsi FIBA Tautų lygos savaitė, kurioje sėkmingai pasirodė U23 Lietuvos merginų rinktinė.

Justės Jocytės, Livijos Sakevičiūtės, Dalios Donskichytės ir Eglės Zabotkaitės ketvertas laimėjo tris etapus paeiliui ir dabar užtikrintai pirmauja Rytų divizione.

„Seniai norėjau išbandyti šią sporto šaką, visada stebėdavau 3x3 krepšinį, – apie naują karjeros patirtį kalbėjo J. Jocytė. – Esu 5 prieš 5 žaidėja, kur viskas vyksta ramiai, čia žymiai didesnis greitis, bet manau, jog pavyko normaliai susitvarkyti.“

Nuo merginų stengėsi neatsilikti ir U23 Lietuvos vaikinų rinktinė, kuri laimėjo pirmus du etapus, o trečiajame užėmė 3-iąją vietą. Skirtingomis dienomis mūsų komandai atstovavo penki krepšininkai – Ernestas Jonkus, Armandas Urkis, Eimantas Žilius, Justas Ramanauskas ir Rokas Mačiulis.

Savaitės pradžioje vykusioje U21 Tautų lygoje taip pat spindėjo mūsų merginų ir vaikinų rinktinės, kurios po pirmų trijų etapų pirmauja savo divizionuose.