„Lietuvoje yra didelė antirusiška isterija ir fobija. Negaliu pasakyti, ar tam yra priežastis. Lietuviai žino geriau, kodėl taip yra“, – sakė N. Čanakas.

Treneris teigė, kad „Lietkabelio“ serbai (Nikola Radičevičius, Džordže Gagičius ir pats N. Čanakas) Lietuvoje buvo painiojami su rusais, todėl komanda turėjo juos saugoti.

„Nuo antirusiškos isterijos kenčia serbai. Klubo atstovai darė viską, kad mus apsaugotų, nes mes buvome tapatinami su rusais. Galbūt dėl istorijos neišmanymo ar dėl neišprusimo. Per spaudos konferencijas netgi sulaukdavau klausimų – ar jūs girdite sirgalių skanduotes „F*** you, Serbia“?

Lietuviams mes ir rusai esame vienodi, todėl buvo daug priešankstinio nusistatymo“, – kalbėjo N. Čanakas.

Tiesa, treneris pridūrė, kad serbai patys gerai neišmano Lietuvos ir Rusijos santykių, todėl smerkti lietuvių negalima.

N. Čanako kontraktas su Panevėžio ekipa baigėsi, tačiau pats treneris atskleidė, kad prasidėjo derybos dėl naujos sutarties.

„Jei liksiu, padarysime viską, kad pakartotume šių metų sėkmę ir žengtume dar vieną žingsnį į priekį“, – sakė strategas, pabrėžęs, kad „Betsafe-LKL“ yra ypatingai aukšto lygio ir itin profesionaliai organizuojamos varžybos.

46-erių specialistas iš Serbijos tapo „Lietkabelio“ vyriausiuoju treneriu 2018 metais. Anksčiau jis treniravo Belgrado „Partizan“.