Lietuvoje gimusio, tačiau Kanadoje užaugusio ir šios šalies pilietybę turinčio žaidėjo dokumentų tvarkymas užtruko beveik dvejus metus. Kadangi Brazdeikis atstovavo Kanadai 2015 metų U16 Amerikos čempionate ir 2016 metų U17 planetos pirmenybėse, jo perregistravimui buvo reikalingas ne tik pilietybės atkūrimas, bet ir FIBA vadovybės pritarimas.

Oficialus FIBA patvirtinimas, kad krepšininkas gali atstovauti Lietuvai, Lietuvos krepšinio federaciją (LKF) pasiekė tik pirmomis vasaros dienomis.

Į Lietuvą atvykęs 23-ejų I. Brazdeikis šalies krepšinio sirgaliams prisistatys Šiauliuose birželio 26-ą kontrolinių rungtynių su Latvija metu.

Spaudos konferencijoje I. Brazdeikis kartojo tai, ką pavasarį žadėjo nacionalinės komandos vairininkui.

„Visada norėjau žaisti už Lietuvą, stebėdavau rinktinės žaidimą ir visada norėjau atstovauti nacionalinei rinktinei. Tai galimybė man tobulėti, galimybė geriau išmokti lietuviškai, pradėti kalbėti lietuviškai. Esu pakylėtas būdamas čia“, – prisipažino I. Brazdeikis.

„Apie tai svajojau ilgą laiką, nuo tų laikų, kai žaidė Linas Kleiza, Šarūnas Jasikevičius ar Mantas Kalnietis. Galėčiau dar vardinti visą sąrašą geriausių Lietuvos krepšininkų. Dabar turiu gerą galimybę išbandyti savo jėgas kartu su šiais vaikinais“, – prisipažino I. Brazdeikis, spaudos konferencijos metu sėdėjęs greta rinktinės stratego Kazio Maksvyčio ir komandos draugų.

Jam europietiškas krepšinis – naujiena sportinėje karjeroje, tačiau puolėjas viliasi, jog jam pavyks duoti naudos nacionalinei komandai.

„Taip, Europos krepšinio gerai nepažįstu, tačiau stengsiuosi įsiklaustyti į trenerių štabo patarimus, į komandos draugus. Bet kokiu atveju tai yra krepšinis, darysiu viską, kad būčiau naudingas komandos draugams ir padėčiau komandai laimėti“, – tvirtino I. Brazdeikis.

Krepšininkas gimtinėje – vos antra diena, tad prisipažino, jog jam kol kas viskas keista ir nauja čia, ne išimtis ir komandos draugai.

„Negaliu sakyti, jog gerai juos žinau. Tai mano pirmas vizitas Lietuvoje per paskutinius septynerius metus. Viliuosi, kuo geriau pažinti visus čia aplink“, – teigė I. Brazdeikis.

„Ko tikiuosi iš šio etapo? Pasirengęs padėti ir būti naudingu komandai, jog ji laimėtų. Tai esminis mano lūkestis“, – prisipažino I. Brazdeikis.

Tačiau pats krepšininkas neslepia, jog asmeninis tikslas nesikeičia – įsitvirtinti pajėgiausioje krepšinio lygoje, tad I. Brazdeikio viešnagė Lietuvoje neužtruks. Praėjusiame sezone Orlando „Magic“ atstovavęs puolėjas jau yra pasirūpinęs bilietais atgal už Atlanto.

Ar sugrįš atgal antram rinktinės langui, šiai dienai krepšininkas atsakymo neturėjo, tačiau prisipažino, jog Europos krepšinio čempionatas – nėra jo tikslas artimiausių mėnesių perspektyvoje.

Puolėjas buvo paklaustas ar nenorėtų vieną dieną apsivilkti „Žalgirio“ komandos marškinėlių, kuriai vadovauja nacionalinės komandos strategas.

„Niekada negali žinoti, pamatysime“, – šyptelėjęs atsakė I. Brazdeikis.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmąsias kontrolines rungtynes Rygoje žais jau birželio 22-ąją su Latvijos rinktine, o jau birželio 26-ąją Šiauliuose dar kartą susikaus su latviais. FIBA Pasaulio taurės atrankos langą lietuviai liepos 1-ąją pradės išvykoje su Bulgarija, o namuose Klaipėdoje liepos 4-ąją priims čekus.

Vėliau jau ruošiantis Europos čempionatui į rinktinę atvyks ir ryškiausios šalies krepšinio žvaigždės iš NBA bei Eurolygos.

Lietuvos rinktinės sudėtis

1Arnas VeličkaNeapolio „GeVi Basket“ (Italija)
2Arnoldas KulbokaŠarlotės „Hornets“ (NBA)
3Benas GriciūnasKlaipėdos „Neptūnas“
4Donatas SabeckisŠiaulių „Šiauliai-7bet“
5Eigirdas ŽukauskasBursos „Tofaš“ (Turkija)
6Gytis MasiulisBilbao „Surne Basket“ (Ispanija)
7Gytis RadzevičiusVilniaus „Rytas“
8Ignas BrazdeikisOrlando „Magic“ (NBA)
9Karolis LukošiūnasKauno „Žalgiris“
10Laurynas BirutisKauno „Žalgiris“
11Marius Grigonissezono metu paliko Maskvos CSKA
12Martynas EchodasVenecijos „Umana Reyer“ (Italija)
13Regimantas MiniotasKauno „Žalgiris“
14Tadas SedekerskisVitorijos „Baskonia“ (Ispanija)
15Tomas DimšaTrevizo „NutriBullet“ (Italija)
16Vytenis ČižauskasDordonės „Boulazac“ (Prancūzija)