„Ryto“ komandoje pradėjęs kaip Donaldo Kairio patarėjas, o po itin juodos pirmos sezono pusės (pralaimėjus net 5 kartus per 6 turus LKL, iškritus iš FIBA Čempionų lygos ir likus be Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto) pakeitęs jį – skelbta, kad laikinai – vyriausiojo trenerio kėdėje jaunas specialistas pasinaudojo gyvenimo suteiktu šansu.

14-os iš eilės juodai-baltų-raudonų pergalių serija LKL čempionate privertė pakelti antakius ne tik neutralius gerbėjus, bet ir „Ryto“ vadovus, kurie nuo G. Žibėno pareigų tyliai nuėmė žodelį „laikinasis“.

O vilniečiai ir toliau žibėjo: pusfinalyje 3:0 pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ ir pasiekė LKL finalą. Jame, tiesa, prieš Kauno „Žalgirį“ jau nebeprišokinėjo.

Tačiau naujasis sezonas – pirmasis toks, kai Giedrius sostinės klube darbavosi nuo pat pradžių – atnešė dar daugiau džiaugsmo: skambiai įveikus pirmąjį etapą patekta tarp FIBA Čempionų lygos TOP-16 komandų, po 7-erių metų pertraukos laimėtas LKL reguliarusis sezonas, o galiausiai ir triumfuota atkrintamosiose varžybose – pirmąsyk nuo 2010-ųjų. Ir tai padaryta finalo seriją uždarant keturiomis pergalėmis paeiliui.

Nenuostabu, kad po tokio istorinio rytiečių pasirodymo G. Žibėnas susižėrė visą glėbį apdovanojimų – pradedant LKL čempionų taure, aukso žiedu ir geriausio sezono trenerio titulu bei baigiant „Oskaro“ statulėle, nors ir netikra.

„Noriu padėkoti klubo vadovybei, kuri labai sunkiu komandai metu patikėjo „no name'u“. Taip pat kiekvieno trenerio svajonė yra, kai žaidėjai tiki trenerių štabu ir griūna dėl kiekvieno kamuolio. Tokie šiemet buvo „Ryto“ žaidėjai“, – per iškilmingą LKL uždarymo ceremoniją nuo scenos sakė laureatas, nepamiršęs nusilenkti ir visiems kitiems lygos treneriams, savo asistentams bei, be abejo, savo antrajai pusei Ingridai už palaikymą.

Per karjerą Estiją, Daniją, Iraną, Indoneziją, Lenkiją ir Italiją išmaišęs strategas, panašu, pagaliau surado tikruosius namus. Ir nors ant naujos sutarties su „Rytu“ parašai dar nesuraityti, viskas artėja prie to, kad tai – jau tik formalumas. Tuo labiau, kad neseniai įvyko ir susitikimas su sporto direktoriumi Donatu Zavacku.

„Pradinis žodinis sutarimas lyg ir į teigiamą pusę eina. Mano atveju labai daug kas priklausys nuo viso trenerių štabo. Labai norėtųsi tęstinumo. Jeigu jie visi lieka, tada nėra jokių klausimų. Priimant galutinį sprendimą tai turės labai daug įtakos“, – „Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“ prasitarė G. Žibėnas.

38-erių metų specialistas iš Kauno atskleidė, kad komplektuojant kito sezono sudėtį prioritetas turėtų būti gynėjų linija.

„Vis tiek tas modernus krepšinis yra labiau apie gynėjus. Nors kaip ir turėjome jų, bet jų tikrai reikia, ypač aukštesnio lygio, kurie galėtų spręsti situacijas izoliaciniame krepšinyje vienas prieš vieną. Taigi norėtųsi gal netgi dar labiau sustiprinti mūsų gynėjų grandį, o kalbant apie aukštaūgius reikėtų daugiau atletiškumo“, – teigė jis.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Finale lengva nokdauną patyręs, bet laiku atsitiesęs ir Nenadą Čanaką visgi nurungęs G. Žibėnas papasakojo, kad jo dėmesį yra patraukę ir kai kurie vicečempionai.

„Aišku, kad domina. Ten yra daug gerų žaidėjų. Mūsų išplėstinis sąrašas apčiuopia ir kai kuriuos „Lietkabelio“ krepšininkus“, – tikino LKL titulo vagystę įvykdžiusios Vilniaus gaujos vadeiva.

O štai komentuoti istorinio „Žalgirio“ fiasko treneris nepanoro, tik užsiminė, kad šalies krepšinio gerbėjai šiek tiek nukentėjo, kad per visą sezoną teįvyko vos trys principinės vilniečių ir kauniečių tarpusavio dvikovos.

„Žinote, į kitų komandų virtuves mes per daug nelandžiojame, būtų neetiška. Aišku, mes matome iš šono, kas vyksta. „Rytas“ per tuos 12 metų irgi turėjo problemų, tik gal mažiau jos akcentuotos buvo“, – į kalbas apie tai, kad žalgiriečiams šiemet labai nepasisekė, nesileido jis.

LKL prezidentui Remigijui Milašiui pareiškus, kad kitas sezonas sulig naujojo Gedimino Žiemelio klubo atsiradimu gali būti įdomiausias per visą šalies krepšinio istoriją, su tuo buvo linkęs sutikti ir G. Žibėnas.

„Švęsti norėjosi daug, bet iškart žiūri strategiškai ir į ateitį. Jeigu aš čia lieku ir tęsiu darbus, tai laukia tikrai intriguojantis sezonas jau vien dėl to, kad į LKL gali grįžti elitiniai Lietuvos treneriai – tokios kalbos skamba ir įdomios pavardės jose minimos. O ir nemažai komandų bus stipresnės nei šiemet“, – pastebėjo jis.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Lietuvos čempionu tapęs „Rytas“ idealiame pasaulyje turėtų žengti į pajėgiausią Europos krepšinio lygą Eurolygą, tačiau joje ir toliau grumsis tik trečias šiemet LKL likęs, bet A licenciją turintis „Žalgiris“. Giedrius šio fakto pernelyg nesureikšmino.

„Žinome visą sistemą ir čia nieko aš neprikomentuosiu. Ne mano darbas prie šitų sprendimų sėdėti, tam yra tam tikros institucijos, kurias gerbiame. Tas sportinis principas yra toks, koks yra, ir nieko nepakeisi. Kontoliuok tai, ką gali kontroliuoti, o čia mes esame bejėgiai.

Tačiau vietiniai čempionatai yra labai svarbūs FIBA Čempionų lygai, kuri labai akcentuoja, kad kiekviena jų turnyro dalyvė pasiektų kuo aukštesnius rezultatus savo šalyse ir taip keltų pačios lygos prestižą. Jie žino, kad vieną dieną – tikrai netolimoje ateityje – jie pralenks Europos taurę ir ne tik lygiu, bet ir skambiais komandų pavadinimais. Metai iš metų jie vis persivilioja dalį komandų, kurias prižiūri ir reikalauja rezultatų. Nuo to tik geriau abiem“, – tvirtino jis.

Beje, FIBA Čempionų lyga „Rytui“, kaip nacionalinių pirmenybių nugalėtojui, atseikės 400 tūkstančių eurų premiją.

Giedrius pripažino, kad kitąmet norėtųsi dar stipriau suspurdėti tarptautinėje arenoje.

„Visą laiką apetitas kyla bevalgant. Džiaugiamės, kad šiemet nuėjome toliau negu pernai. Mokomės iš klaidų ir tą kartelę norime kelti ir toliau. Bet žiūrėsime, nes FIBA Čempionų lyga yra labai specifinis turnyras, kuriame daug apylygių komandų ir daug kas priklauso nuo kiekvienų rungtynių. Svarbu būti sveikiems, alkaniems ir pasiruošusiems“, – akcentavo naujųjų Lietuvos čempionų vedlys.

O dar prieš gerus metus jis apie tai galėjo nebent tik pasvajoti – ir tai nedrąsiai.

„Svajonės visada būna, bet kai taip mane mėto gyvenimas ir kai taip klostosi karjeros vingiai, labai sunku prognozuoti. Tu net nežinai, kas vyks po pusės metų ar kas vyks po metų“, – tuomet prisistatydamas su „Ryto“ derinių lenta svarstė jis.

Visa laida „Krepšinio zona“ – vaizdo įraše.