Nuolat kartojęs, kad jo auklėtiniai Belgrade antrus metus iš eilės taps Eurolygos čempionais, E. Atamanas dar labiau priartėjo prie išsikelto tikslo.

Pirmoje rungtynių pusėje „Anadolu Efes“ žingsneliu atsiliko nuo Serbijos sostinės „Štark“ arenoje itin audringai palaikomų graikų. Po pirmojo kėlinio – 18:21, po antrojo – 42:43.

Visgi tritaškiai, kuriais Stambulo ekipa rėmėsi iki pertraukos, trečiajame kėlinyje padėjo perimti iniciatyvą. „Anadolu Efes“ ketvirtį pradėjo spurtu 17:5 ir greitai įgijo dviženklį pranašumą – 59:48.

Tiesa, „Olympiakos“ netruko atsitokėti – Tylerio Dorsey tritaškis paskutinę trečiojo kėlinio sekundę iš varžovų pranašumo paliko vos 3 taškus (66:63).

Įtampa ketvirtajame kėlinyje tiesiog tvyrojo ore ir atsiliepė krepšininkų veiksmams – sužaidus beveik 9 min. komandos buvo sukrapščiusios vos po 7 taškus (73:70 likus 1 min. 16 sek.).

Likus 19,5 sek. Hassanas Martinas dvitaškiu išlygino rezultatą (74:74), tačiau paskutinis žodis priklausė namie žaidusiam serbui. Beveik sulig finalo sirena šaltakraujišką tritaškį realiavo Vasilije Micičius, varžovų atsakymui palikdamas vos keletą šimtųjų sekundės dalių, per kurias nieko suregzti jiems nebepavyko.

Apskritai būtent tritaškiai ir tapo pagrindiniu Stambulo komandos ginklu, Turkijos komanda realizavo 14 iš 34 tolimų metimų (41 proc.), o jų varžovai iš tritaškio zonos atakavo 28 proc. taiklumu (7/25 trit.).

Lyg savo paties šešėlis atrodė į Eurolygos simbolinį geriausių žaidėjų penketą išrinktas bulgaras Saša Vezenkovas. „Olympiakos“ puolėjas pataikė vos 1 iš 8 tritaškių, ir, nors atkovojo 8 kamuolius, jo indėlio Pirėjo komandai akivaizdžiai pritrūko.

„Anadolu Efes”: Shane'as Larkinas 21 (4/12 trit.), Elijah Bryantas 16 (4/6 trit.), Vasilije Micičius 15 (4/11 trit., 9 rez. perd., 6 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 12, Tiboras Pleissas 8 taškai.

„Olympiakos”: Shaquielle McKissicas 12, Kostas Sloukas 11, Hassanas Martinas 11, Tyleris Dorsey 11, Kostas Papanikolau 10 taškų.

Vienas iš šių rungtynių teisėjų buvo lietuvis Gytis Vilius. Mačui taip pat teisėjavo latvis Olegas Latiševas ir ukrainietis Borysas Ryžikas.

Kitame Eurolygos pusfinalyje nuo 22 val. ginklus surems Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ ir Madrido „Real“.

Eurolygos rungtynės dėl trečiosios vietos ir didysis finalas vyks šeštadienį – rungtynės prasidės atitinkamai 17 ir 20 val.

Primename, kad praėjusių metų finale „Anadolu Efes“ 86:81 įveikė „Barcelonos“ krepšininkus.