Lemiamose, penktose, serijos rungtynėse, kurias Graikijos uostamiestyje stebėjo net 12 tūkstančių žiūrovų, tarp jų – ir NBA superžvaigždė Kevinas Durantas bei Holivudo aktorė Emma Stone, įspūdingai atsitiesę OLY krepšininkai 94:88 (11:13, 30:35, 25:22, 28:18) triumfavo prieš „Monaco“ pajėgas.

Pirmoje susitikimo pusėje dominavę monakiečiai buvo įgiję ir dviženklį pranašumą, tačiau po didžiosios pertraukos atsitiesę šeimininkai savo aistringiems sirgaliams dovanojo tikrą šventę – po penkerių metų pertraukos „Olympiakos“ kovos finalo ketverte.

Dalis aistruolių nė nesirengė laukti rungtynių pabaigos ir likus keliolikai sekundžių veržėsi ant parketo. Aikštę užplūdę OLY sirgaliai privertė sustabdyti rungtynes ir sukėlė tikrą chaosą, kuriam nuraminti prireikė kelių minučių.

Teisėjams pavyko atnaujinti rungtynes, tačiau patys krepšininkai nebesiruošė pratęsti žaidimo. Vėl po kelių sekundžių aikštę užtvindė švenčiantys OLY sirgaliai.

„Apokalipsė“, – taip regėtą vaizdą apibūdino dvikovą arenoje stebėjusi Bruklino „Nets“ žvaigždė K. Durantas, socialiniame tinkle pasidalinęs savo paties nufilmuotu „Olympiakos“ triumfo įrašu.


Vienam – apokalipsė, kitam – krepšinio kultūra ir grožis. 7 taškais ir 4 atkovotais kamuoliais pasižymėjusiam Donatui Motiejūnui tokia atmosfera arenoje – įrodymas, jog graikai, kaip ir lietuviai ar serbai, pamišę dėl šios sporto šakos.

Anot D. Motiejūno, Pirėjuje dvikovą stebėjęs K. Durantas iš arti susipažino su Europos krepšiniu.

„Jis šį vakarą pamatė tikrą krepšinio aistrą Europoje. Graikai, lietuviai, serbai, mes esame išprotėję dėl to. Tai parodo tikrą krepšinio kultūrą ir meilę šiam žaidimui. Tikiuosi, jam tai patiko“, – vylėsi pats ne vienerius metus NBA praleidęs ir ne kartą prieš KD kovojęs lietuvis.

D. Motiejūnas nebuvo nustebęs komandą į „Taikos ir draugystės“ areną palydėjusia policija bei riaušių malšinimo pareigūnais.

„Viskas gerai. Aš čia užaugau čia (Europoje). Smagu, tai krepšinio dalis.

Kai kuriais atžvilgiais, gražu. Galite vadinti mane bepročiu, bet tam tikra prasme tai gražu", – D. Motiejūną cituoja „Eurohoops“ žurnalistas Antonis Stroggylakis.

Eurolygos pusfinalyje „Olympiakos“ susigrums su Stambulo „Anadolu Efes“. Kitą porą sudarys „Barcelona“ ir Madrido „Real“.

Finalo ketverto mūšiai vyks gegužės 19-21 dienomis Belgrade.

Visos šios serijos rungtynių rezultatai:

  • „Olympiakos“ – „Monaco“ 71:54
  • „Olympiakos“ – „Monaco“ 72:96
  • „Monaco“ – „Olympiakos“ 83:87
  • „Monaco“ – „Olympiakos“ 78:77
  • „Olympiakos“ – „Monaco“ 94:88