Pauliaus Juodžio auklėtiniai Palangoje antrajame pusfinalyje 57:54 (13:10, 13:19, 17:11, 14:14) palaužė „Telšių“ krepšininkus ir pirmą kartą klubo istorijoje žengė į finalą.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos žengė koja kojon: „Telšių“ ekipa smaigstė tritaškius (5 iš 13), o „Gargždų“ ekipoje po krepšiais darbavosi Simas Galdikas, kuris per du kėlinius surinko 9 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus (21:21), tačiau prieš pertrauką sėkmingiau sužaidę žemaičiai (8:5) į rūbinę nusinešė trapų 3 taškų pranašumą (29:26).

Trečiojo kėlinio pradžioje po Mindaugo Norkaus dvitaškio Telšių ekipa įgijo 7 taškų pranašumą (35:28), tačiau tuomet prabilo „Gargždų“ veteranai: Mindaugas Stašys surinko 6 taškus iš eilės, Marius Runkauskas pridėjo tolimą šūvį ir po spurto 13:1 gargždiškiai nutolo per 5 taškus (41:36).

Prieš lemiamą ketvirtį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai šiek tiek aptirpdė deficitą ir po 30 grynojo žaidimo minučių švieslentėje degė skaičiai 40:43.

Likus puspenktos minutės iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus (47:47), tačiau tuomet „Gargždai“ smogė spurtu 9:0 bei likus 2,5 minutės po M. Stašio baudų metimų įgijo 9 taškų persvarą (56:47).

Visgi žemaičiai nebuvo linkę pasiduoti: Ovidijus Kaminskis sumetė baudas, Deividas Rasys pridėjo tritaškį ir likus minutei skirtumas sumenko iki 4 taškų (52:56).

Netrukus Gargždų ekipa nepersivarė kamuolio per 8 sekundes, o O. Kaminskis likus pusei minutės sumažino deficitą iki 2 taškų (54:56).

Kitoje atakoje Dovydas Romančenko prametė tritaškį, tačiau likus 7 sekundėms kamuolį puolime atkovojo Mantas Ruikis, o prie baudų metimų likus 5 sekundėms stojęs M. Stašys pataikė pirmąją baudą (57:54), prametė antrąją, tačiau Mantvydas Žukauskas su kamuoliu išlėkė į užribį ir „Gargždai“ triumfavo.

Į pergalę „Gargždus“ vedė M. Stašio ir S. Galdiko tandemas.

S. Galdiko sąskaitoje per 24 minutes buvo 13 taškų (4/7 dvit., 5/6 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas, 8 išprovokuotos pražangos bei 22 naudingumo balai.

M. Stašys per 30 minučių pelnė 16 taškų (3/9 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Telšių komandai D. Rasys per 34 minutes pelnė 14 taškų (2/6 dvit., 3/6 trit., 1/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 14 naudingumo balų.

„Telšiai“: Deividas Rasys 14 (3/6 trit., 2 blok.), Ovidijus Kaminskis 11 (4/9 dvit.), Laurynas Kaveckis 8 (4/5 dvit.).

„Gargždai“: Mindaugas Stašys 16 (3/9 dvit., 7/8 baud., 4 rez. perd.), Simas Galdikas 13 (4/7 dvit., 5/6 baud., 9 atk. kam.), Ernestas Bružas 7 (5 atk. kam.).