Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai pirmajame pusfinalyje Palangoje 81:59 (20:15, 20:18, 21:10, 20:16) įveikė Kauno „Atleto“ r. krepšininkus.

Marijampolės klubas į finalą sugrįžo po trejų metų pertraukos – 2019-ųjų, kuomet iškovojo čempionų titulą.

Rungtynes geriau pradėjo marijampoliečiai, kurie pirmajame kėlinyje spurtavo 17:5, susmeigdami 5 tritaškius iš 5 ir įgydami 12 taškų pranašumą. Visgi „Atletas“ turėjo atsakymų. Traukiami 13 taškų per pirmąją mačo pusę pelniusio Rolando Alijevo, kauniečiai atsakė atkarpa 13:3 ir po Aido Kavaliausko tolimo šūvio kvėpavo varžovams į nugaras (18:20).

Išgirdusi pavojaus varpus, Marijampolės ekipa vėl šovė į priekį ir atstatė 12 taškų persvarą (33:21), tačiau Remigijaus Bardausko auklėtiniai nepasidavė: uždarė pirmąją mačo pusę spurtu 12:7 ir į rūbinę išėjo po Karolio Babkausko tritaškio (33:40).

Po pertraukos marijampoliečiai vėl truktelėjo į priekį: M. Kiltinavičiaus kariauna spurtavo 21:10 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 18 taškų pranašumą (61:43).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Atletas“ dar bandė kilti į šturmą ir atkarpa 9:5 likus 5 minutėms sumažino atsilikimą iki 14 taškų (52:66). Bet tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti kauniečiams. „Sūduva-Mantinga“ išlaikė kontrolę ir tvirtai žengė į finalą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Lukas Aukštikalnis, kurio sąskaitoje per 20 minučių buvo 19 taškų (3/4 dvit., 4/4 trit., 1/2 baud.), 6 atkovoti bei 4 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 4 asmeninės, 2 išprovokuotos pražangos ir 19 naudingumo balų.

Naudingiausias buvo Ž. Šimonis, kuris pelnė 17 taškų (1/2 dvit., 4/6 trit., 3/3 baud.), atkovojo 8 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimas, 3 sykius suklydo ir surinko 25 naudingumo balus.

Kauniečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo R. Alijevas. 37-erių veteranas per 17 minučių surinko 16 taškų (5/6 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), 2 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą, po 4 asmenines ir išprovokuotas pražangas bei 16 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Lukas Aukštikalnis 19 (4/4 trit.), Žygimantas Šimonis 17 (8 atk. kam., 4 rez. perd.) Aurimas Urbonas 14 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 8 kl.), Šarūnas Beniušis 9.

„Atletas“: Rolandas Alijevas 16 (5/6 dvit.), Karolis Babkauskas 13 (5 kl.), Martynas Linkevičius 6 (5 atk. kam.).