Kapitono atsisveikinimo su Eurolyga rungtynėse Kauno „Žalgiris“ (8-20) savo arenoje po dramatiško pratęsimo trilerio 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 14:10) šventė pergalę prieš Belgrado „Crvena zvezda“ (11-16).

Tyleris Cavanaugh tritaškiu paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę išplėšė pratęsimą, o pratęsime įspūdingai siautėjęs ir rezultatyviausią sezono mačą žaidęs P. Jankūnas leido kauniečiams triumfuoti.

P. Jankūnas paskutinėse karjeros rungtynėse Eurolygoje per 16 minučių pelnė 13 taškų (1/4 dvit., 2/3 trit., 5/6 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius. Didžiąją dalį savo taškų (8) veteranas pelnė per pratęsimą.

Jure Zdovco auklėtiniai šiuo laimėjimu baigė savo pasirodymą Eurolygoje. 8 pergales per 28 susitikimus iškovoję žalgiriečiai išsaugojo viltį pakilti iš paskutiniosios turnyrinės lentelės vietos. Tam paskutiniuose turuose reikia laukti Vilerbano ASVEL ir Atėnų „Panathinaikos“ nesėkmių.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius 17 (7 rez. perd.), Joshas Nebo 16, Paulius Jankūnas 13 (7 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 12.

„Crvena zvezda“: Ognjenas Dobričius 21, Dejanas Davidovacas 18, Stefanas Markovičius 14, Nikola Kaliničius 12 (7 atk. kam.), Aaronas White'as 11.

„Žalgiris“ į mūšį šįkart stojo be šonkaulių sumušimą patyrusio Joffrey Lauvergne'o ir traumuoto Janio Strelnieko. Svečiams iš Serbijos nepadėjo Branko Lazičius, Austinas Hollinsas ir Maikas Zirbesas.

Į paskutines Kauno klubo sezono rungtynes Eurolygoje susirinko 10206 sirgaliai.

Priešingai nei žalgiriečiams, „Crvena zvezda“ krepšininkams tai nebuvo paskutinis sezono Eurolygos mačas – penktadienį jie dar sužais su Stambulo „Anadolu Efes“.

Belgrado komanda prieš mačo pradžią Kaune garsiai nušvilpta dėl sprendimo nelaikyti plakato „Sustabdykite karą“, o Paulius Jankūnas paskutines savo karjeros rungtynes pradėjo nuo atsarginių suolelio.

„Žalgiris“ mačą pradėjo spurtu 11:2, o sėkmingo starto dėka pirmąjį kėlinį pavyko laimėti 23:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje kauniečiai įgijo dviženklį pranašumą 25:14, ir nors varžovai buvo kiek prisiviję (28:35), netrukus „Žalgiris“ sugebėjo atsiplėšti 45:30.

Po pertraukos žemė pradėjo slysti žalgiriečiams iš po kojų. Dejano Davidovaco vedama „Crvena zvezda“ prapliupo tritaškiais ir spurtu 24:9 išlygino rezultatą 54:54.

Iš viso per trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ praleido net 35 taškus. 35:15 kėlinį laimėję serbai prieš lemiamą ketvirtį išsiveržė į priekį 67:58.

J. Zdovco kariauna ginklų nesudėjo ir ketvirtojo kėlinio viduryje išlygino rezultatą 75:75. Netrukus svarbų tritaškį pataikė P. Jankūnas, dar kartą išlyginęs rezultatą 78:78.

Stefanas Markovičius likus žaisti dvi minutes smeigė svarbų tritaškį (83:80), o paskutinę minutę patyręs gynėjas pridėjo ir svarbius baudų metimus bei priartino svečius prie pergalės (87:82).

„Žalgiris“ kovojo iki galo – tritaškį smeigė Artūras Milaknis, o po netaiklaus D. Davidovaco baudos metimo, paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę tritaškiu pratęsimą išplėšė Tyleris Cavanaugh.

Pratęsime P. Jankūno vedamas Kauno klubas dominavo: pirmosiomis minutėmis šeimininkai atsiplėšė 97:90, privertė varžovų lyderius sėstis ant suolo dėl pražangų ir galiausiai iškovojo itin saldžią pergalę.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)