Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda pasiekė geriausią rezultatą klubo istorijoje EWBL čempionate.

Vakar vykusiose EWBL pusfinalio rungtynėse G. Kievino auklėtinės 70:34 nusileido finalinio ketverto aikštės šeimininkėms (Slovakija).

Mažojo finalo žaidimo kreivė buvo visiškai priešinga vilniečių pusfinaliui. Lietuvos sostinės klubo krepšininkės demonstravo uraganinį puolimą, kas leido per pirmąjį ketvirtį susikrauti 12 taškų persvarą (29:17).

Antrąjį kėlinį vilnietės pradėjo taip pat sėkmingai, tačiau dviženklės persvaros išlaikyti nepavyko. Čekijos klubo krepšininkės surado skylių „Kibirkšties-MRU“ gynyboje, kas leido į lietuvaičių krepšį įmesti 21 tašką ir sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (44:38).

Po ilgosios pertrauos abiejų komandų žaidimas priminė amerikietiškus kalnelius – rezultatyvios atakos keitėsi klaidomis ir atvirkščiai. Komandų atotrūkis sužaidus dvi minutes buvo ištirpęs (44:44), todėl intriga persikėlė į lemiamą ketvirtį.

Ketvirtajame kėlinyje „Kibirkštis-MRU“ susitvarkė su užduotimis tiek gynyboje, tiek puolime ir įjungusios aukštesnę pavarą vėl atitrūko nuo varžovių. Vilnietės įrodė savo pranašumą ir rezultatu 87:69 triumfavo mažajame finale.

G. Šulskė buvo pripažinta naudingiausia rungtynių žaidėja, kuri pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

„Kibirkštis-MRU“: G. Šulskė 19, K. Kazočiūnaitė 18, C. Droguet 16, L. Sakevičiūtė 13.

„SBŠ Ostrava“: J. Silov 21, A. Smutna 18, S. Tarkovicova 10.

Kitą savaitgalį (kovo 26-27 d.) „Kibirkštis-MRU“ žais Baltijos lygos finaliniame ketverte, kuris vyks Jonavos arenoje. Vilniečių varžovės paaiškės antradienį Kaune, kur susitiks 3 taškų persvarą turintis „Neptūno“ klubas prieš „Aisčių-LSMU“ komandą.