Prieš mačą šeimininkų klubas paskelbė apie du naujus COVID-19 atvejus.

Koronavirusas diagnozuotas vidurio puolėjui Evaldui Kairiui ir vienam „Ryto“ klubo darbuotojui.

Nors „Rytas“ pradėjo rungtynes sėkmingomis Ivano Buvos atakomis iš po krepšio, netrukus svečiai iš Tenerifės ėmė kontroliuoti įvykius aikštėje. Vilniečiams vėl kilo problemų stabdant Kyle'ą Wiltjerą, kuriam sėkmingai talkino ir Sasu Salinas. Pirmam kėliniui įpusėjus „Lenovo“ atitrūko 14:7.

Ispanų spurtą 8:0 nutraukė Vaidas Kariniauskas, tačiau slogaus vaizdo pirmame ketvirtyje tai nepataisė – 10 min. atkarpą Giedriaus Žibėno auklėtiniai pralaimėjo 9:23.

„Ryto“ akcijos toliau smuko ir po pertraukėlės. Sužaidus 13 min. vilniečiai atsiliko jau 12:31.

Mažinti katastrofišką skirtumą mėgino Tanneris Leissneris ir Gytis Radzevičius, tačiau „Ryto“ puolimas nė iš tolo neprilygo tam, ką tiek baudos aikštelėje, tiek trijų taškų zonoje pasiūlyti sugebėjo „Lenovo“.

Per pusę dvikovos pusšimčio taškų ribą peržengę Txuso Vidorretos auklėtiniai diktavo sąlygas rezultatu 52:26.

S. Salinas vienas svečiams per du kėlinius atnešė 17 taškų, o „Lenovo“ buvo pranašesni pagal visus statistikos parametrus.

Įsibėgėjus trečiam ketvirčiui Tenerifės ekipa triuškino oponentus rekordiniu 29 taškų skirtumu. Speedy Smithas ir Lukas Uleckas smeigė po tritaškį, I. Buva pataikė iš vidutinio nuotolio, G. Radzevičius realizavo baudų metimus, ir 10:0 spurtavęs „Rytas“ kiek atkuto.

Tuomet teisėjai neužfiksavo „Lenovo“ vidurio linijos taisyklės pažeidimo, dėl ko emocingai protestavęs G. Žibėnas užsidirbo techninę pražangą.

Ir nors žaidimą puolime sustygavusiam sostinės klubui pavyko stabilizuoti padėtį, prieš paskutinį kėlinį atotrūkis vis dar buvo milžiniškas – 49:69.

Likęs ketvirtis nieko nebepakeitė: „Rytas“ kapituliavo 64:83.

„Rytas“: Tanneris Leissneris 12 (1/6 trit.), Ivanas Buva 11 (4 kl.), Vaidas Kariniauskas 10, Gytis Radzevičius 8 (10 atk. kam.), Jarvisas Williamsas 7, Lukas Uleckas 6;

„Lenovo“: Sasu Salinas 23 (7/13 trit.), Marcelinho Huertasas 16 (6 rez. perd.), Giorgis Šermadinis ir Kyle'as Wiltjeras – po 11, Joanas Sastre 7.

Pirmojo rato tarpusavio dvikovą Ispanijoje praėjusį mėnesį „Rytas“ pralaimėjo 75:89.

Ankstesnėse penkto turo L grupės rungtynėse pirmadienį Strasbūro SIG (3/2) 98:86 įveikė autsaiderį Sombathėjaus „Falco“ (0/5).

Norint aplenkti prancūzus vilniečiams buvo būtina laimėti abejas likusias rungtynes Čempionų lygoje, kadangi pagal bendrą tarpusavio akistatų rezultatą pranašesnis yra SIG. Tad nesėkmė antradienį reiškia nebeišvengiamą tarptautinio G. Žibėno auklėtinių sezono pabaigą.

Antrą turnyro etapą „Rytas“ užbaigs kovo 23 d. rungtynėmis Vengrijoje.