22-ejų Neapolio „Gevi Basket“ klubo įžaidėjas iš Italijos turėtų atvykti tiesiai į Tuzlą ir prisijungti prie tautiečių trečiadienį vakare.

Kartu su juo Bosnijoje ir Hercegovinoje treneris Kazys Maksvytis iš viso turės 12 krepšininkų vietoje planuotų 15 – Vaidui Kariniauskui, Kristupui Žemaičiui, Dovydui Giedraičiui ir Gyčiui Masiuliui teko likti namuose užsikrėtus COVID-19.

Maža to, nesklandumų rinktinė neišvengė ir trečiadienį prieš kelionę į Tuzlą.

Komandos autobusas vėlavo pasirodyti Vilniaus oro uoste – pasirodo, ekipą užlaikė incidentas paskutinėje trečiadienio treniruotėje, kuomet galvomis susidūrė Arnas Butkevičius ir Martynas Sajus.

Pastarajam teko siūti prakirstą antakį, o Vilniaus „Ryto“ kapitonas atsipirko pleistru ir juokavo „laimėjęs dvikovą“.

„Martynas nukentėjo daugiau, bet viskas tvarkoje, tik abu – su kovinėmis žaizdomis“, – oro uoste kalbinamas žurnalistų šypsojosi A. Butkevičius.

„Skubiai nuvežėme į ligoninę, žaizdą susiuvo. Martynas – tvirtas vyras, viskas bus gerai“, – antrino K. Maksvytis.

Treneris neslėpė nerimo, jog sykį palietęs komandą koronavirusas lengvai jos nepaliks ramybėje. Nors kol kas visi į Bosniją ir Hercegoviną išvykstantys žaidėjai jaučiasi gerai.

„Bandome kurti ir atsarginį planą, nes galbūt penktadienį mūsų bus ir dar mažiau. Bet kol kas tikimės, kad užteks turimų žaidėjų“, – sakė 44-erių specialistas.

Prireikus jis planuoja atsakomajam mačui, sekmadienį vyksiančiam Vilniuje, iškviesti daugiau papildomų krepšininkų iš išplėstinio sąrašo, kuris prieš tai buvo pateiktas Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA).

„Antradienį vakarinė treniruotė visai nepavyko, viduryje jos atėjus teigiamiems testų atsakymams turėjome išimti G. Masiulį su K. Žemaičiu. Išėjo lengvas chaosas. Bet šiandien nuotaikos jau buvo optimistiškesnės, pasimatė šviesa tunelio gale. Liko mažesnė rotacija, užtat susiklausymas – geresnis, žaidėjams galbūt paprasčiau. Išvažiuojame geresnių nuotaikų nei buvome neseniai“, – rinktinės situaciją apibūdino K. Maksvytis.

Vėl sugadinti ūpą lietuviams bandys ne tik Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė su rezultatyviausiu Ispanijos ACB lygos žaidėju Džananu Musa priešakyje, bet ir pilnutėlės 3,5 tūkst. vietų turinčios „Mejdan“ arenos tribūnos.

Visi bilietai į ketvirtadienio rungtynes buvo iššluoti vos per tris valandas.

„Ruošiamės priešiškai atmosferai. Varžovai dar geriau žaidžia prie savo sirgalių, kurie po karo ir visų represijų likę piktesni. O pati bosnių komanda žaidžia labai agresyvų krepšinį ties pražangos riba, būtent taip laimėjo prieš čekus praėjusiame „lange“. Bandysime užbėgti tokiam scenarijui už akių“, – žadėjo K. Maksvytis.

Primename, kad tiek lietuviai, tiek bosniai pasaulio čempionato atranką praėjusį lapkritį pradėjo dviem pergalėmis ir dalinasi F grupės lyderių pozicija.

Mačas Tuzloje vyks ketvirtadienį, nuo 21 val. Lietuvos laiku.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rinktinės sudėtis:

ŽaidėjasKlubas
Arnas ButkevičiusVilniaus „Rytas“
Gytis RadzevičiusVilniaus „Rytas“
Laurynas BirutisSantjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (Ispanija)
Margiris NormantasVilniaus „Rytas“
Martynas EchodasVenecijos „Umana Reyer“ (Italija)
Martynas SajusBairoito „Medi“ (Vokietija)
Mindaugas GirdžiūnasVilniaus „Rytas“
Osvaldas OlisevičiusEmilijos Redžo „UnaHotels“ (Italija)
Regimantas MiniotasKauno „Žalgiris“
Tomas DimšaTrevizo „NutriBullet“ (Italija)
Vytenis ČižauskasDordonės „Boulazac“ (Prancūzija)
Arnas VeličkaNeapolio „Gevi Basket“ (Italija)


Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės išplėstinė sudėtis:

Miralemas Halilovičius (Paryžiaus „Metropolitans“, Prancūzija), Amaras Gegičius (Zagrebo „Cibona“, Kroatija), Sani Čampara („Split“, Kroatija), Džananas Musa (Lugo „Breogan“, Ispanija), Edinas Atičius (Podgoricos „Budučnost“, Juodkalnija), Adinas Vrabacas („Vienna 87“, Austrija), Darko Taličius (Aleksandrovaco „Igokea“), Džordže Topolovičius (Osijeko „Vrijednosnice“, Kroatija), Emiras Sulejmanovičius (Tenerifės „Lenovo“, Ispanija), Amaras Alibegovičius (Bolonijos „Virtus“, Italija), Ismetas Sejfičius („Podgorica“, Juodkalnija), Aleksandaras Lazičius (Baro „Mornar“, Juodkalnija), Kenanas Kamenjašas (Podgoricos „SC Derby“, Juodkalnija), Muhamedas Pašaličius (Monso „Belfius“, Belgija), Ajdinas Penava (Monso „Belfius“, Belgija), Haris Delaličius (Tuzlos „Sloboda“).