Trečiame pagal dydį Bosnijos ir Hercegovinos mieste Tuzloje šeimininkai lietuvius priims ketvirtadienį, o dar vienos pasaulio čempionato atrankos varžybų „lango“ rungtynės tarp abiejų komandų sekmadienį bus sužaistos Vilniuje.

Artėjant šioms akistatoms Tuzloje buvo surengta spaudos konferencija, kurioje savo mintimis su žiniasklaida dalijosi V. Bosničius, pats profesionalo karjeros metais trumpai spėjęs pažaisti ir Lietuvoje.

„Lietuviai žaidžia pajėgiuose klubuose ir yra tikrai aukšto meistriškumo krepšininkai. Analizuojame jų sudėtį, tačiau svarbiausias dalykas man yra vienas – kaip žaisme mes patys. Svarbu, kokie agresyvūs ir disciplinuoti būsime, ar kontroliuosime lentą, kaip judėsime greitame puolime. Žaidimo tempo kontrolė – tinkamas raktas į pergalę“, – kovingai nusiteikęs buvo varžovų strategas.

Anot V. Bosničiaus, faktas, kad Kazys Maksvytis savo rinktinėje turės grupę vienoje komandoje – Vilniaus „Ryte“ – žaidžiančių krepšininkų, gali būti nemenkas svečių pranašumas. Tiesa, kaip jau skelbėme, iš penkių planuotų „Ryto“ pasiuntinių savo gretose lietuviai turės tik keturis – dėl koronaviruso infekcijos iš rikiuotės po Karaliaus Mindaugo taurės turnyro iškrito Vaidas Kariniauskas.

„Kai grupė žaidėjų atvyksta iš vieno klubo, tai automatiškai yra privalumas. Jie žaidžia kartu, treniruojasi kartu kiekvieną dieną – mes tokio reiškinio savo rinktinėje neturime. Žinoma, mums trūks traumuoto Johno Robersono, tačiau čia susirinkę vaikinai ir be jo padarys visa, ką sugeba geriausio. Itin svarbu, kaip atsilaikysime gynyboje – nuo pirmos iki paskutinės minutės“, – tvirtino 45-erių krepšinio specialistas.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės spaudos konferencija, viduryje – Vedranas Bosničius / Foto: basket.ba

Rungtynės vyks Tuzlos „Mejdan“ arenoje, talpinančioje 3,5 tūkst. žiūrovų. Visi bilietai į susitikimą buvo išparduoti per tris valandas, todėl V. Bosničius neslepia laukiantis itin karšto palaikymo.

„Salė bus pilna, adrenalino tikrai nestigs ir krepšininkams svarbu neperdegti iš didelio noro. Mes turime būti pasiruošę 40 minučių trukmės karui. Svarbiausia, visuomet čia žinoti, ką turime ir norime nuveikti“, – teigė keletą sykių į savo galvą pirštu bakstelėjęs V. Bosničius. – Jeigu pasižiūrėsime į sudėtis ir istoriją, be abejo, kad varžovai bus laikomi favoritais. Tačiau man būtent mano komanda visuomet yra favoritė.“

Tuo metu lietuvius varžovų treneris apibūdino kaip „metikų“ komandą: „Lietuviai yra geresni snaiperiai, nei čekai, kuriuos jau įveikėme. Komandoje yra gal pusantro žaidėjo, nemetančio į krepšį iš toli – visi kiti gali pataikyti. Kaip ir minėjau, neturime jiems leisti diktuoti jų norimo žaidimo stiliaus ir tempo.“

Trenerio teiginys apie tai, kad favorite jis laiko savo komandą, greičiausiai ir išprovokavo vietos žurnalisto klausimą-pasvarstymą apie „galimą atsipalaidavimo atmosferą“ šeimininkų gretose.

Išgirdęs tai, V. Bosničius netgi ėmė karščiuotis:

„Koks dar atsipalaidavimas? Apie ką mes čia kalbame? Aš apskritai neįsivaizduoju, ar Europoje yra komanda, prieš kurią žaisdami mes galėtume atsipalaiduoti. Varžovų treneris Maksvytis daug dirbęs su savo šalies jaunimu, krepšininkus pažįsta beveik nuo vaikystės, turi grupę žaidėjų iš vienos komandos. Tai yra jų pranašumas. Tikrai būtų šaunu, jeigu mes turėtume Europos taurėje ar kitame panašiame turnyre žaidžiančią komandą, iš kurios galėtume pasikviesti 4-5 kartu rungtyniaujančius krepšininkus, tačiau taip nėra.“

Primename, kad tiek bosniai, tiek lietuviai 2023-ųjų pasaulio čempionato atrankos turnyrą pradėjo laimėdami abejas žaistas rungtynes – įveikė ir čekus, ir bulgarus.

Jei Lietuvos rinktinės strategas K. Maksvytis savo sutrumpintą sudėties sąrašą paskelbė dar praėjusį penktadienį, o vakar šiek tiek koregavo, Bosnijos ir Hercegovinos treneris tik šį rytą viešai išplatino išplėstinį į savo auklėtinių sąrašą.

Ketvirtadienį Tuzloje abiejų komandų tarpusavio akistatą prasidės 21 val. Lietuvos laiku.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės išplėstinė sudėtis:

Miralemas Halilovičius (Paryžiaus „Metropolitans“, Prancūzija), Amaras Gegičius (Zagrebo „Cibona“, Kroatija), Sani Čampara („Split“, Kroatija), Džananas Musa (Lugo „Breogan“, Ispanija), Edinas Atičius (Podgoricos „Budučnost“, Juodkalnija), Adinas Vrabacas („Vienna 87“, Austrija), Darko Taličius (Aleksandrovaco „Igokea“), Džordže Topolovičius (Osijeko „Vrijednosnice“, Kroatija), Emiras Sulejmanovičius (Tenerifės „Lenovo“, Ispanija), Amaras Alibegovičius (Bolonijos „Virtus“, Italija), Ismetas Sejfičius („Podgorica“, Juodkalnija), Aleksandaras Lazičius (Baro „Mornar“, Juodkalnija), Kenanas Kamenjašas (Podgoricos „SC Derby“, Juodkalnija), Muhamedas Pašaličius (Monso „Belfius“, Belgija), Ajdinas Penava (Monso „Belfius“, Belgija), Haris Delaličius (Tuzlos „Sloboda“).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lietuvos rinktinės sudėtis

ŽaidėjasKlubas
Arnas ButkevičiusVilniaus „Rytas“
Gytis MasiulisBilbao „Surne“ (Ispanija)
Gytis RadzevičiusVilniaus „Rytas“
Kristupas ŽemaitisPanevėžio „Lietkabelis“
Dovydas GiedraitisPanevėžio „Lietkabelis“
Laurynas BirutisSantjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (Ispanija)
Margiris NormantasVilniaus „Rytas“
Martynas EchodasVenecijos „Umana Reyer“ (Italija)
Martynas SajusBairoito „Medi“ (Vokietija)
Mindaugas GirdžiūnasVilniaus „Rytas“
Osvaldas OlisevičiusEmilijos Redžo „UnaHotels“ (Italija)
Regimantas MiniotasKauno „Žalgiris“
Tomas DimšaTrevizo „NutriBullet“ (Italija)
Vytenis ČižauskasDordonės „Boulazac“ (Prancūzija)