Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Granadoje vykusiame finale po atkaklios kovos 64:59 (5:19, 13:10, 23:17, 23:13) nugalėjo principinius varžovus Madrido „Real“.

Š. Jasikevičius Karaliaus taurės čempionu tapo penktą kartą. Tris titulus su Barselonos klubu jis laimėjo kaip žaidėjas (2001, 2003 ir 2013 metais), o dabar antrą kartą iš eilės triumfavo ir kaip treneris.

Pergalę katalonams dovanojo lemiamu metu liepsnojęs Rokas Jokubaitis. Būtent lietuvio tritaškis ketvirtojo kėlinio viduryje išvedė beveik visą laiką iki tol atsilikinėjusią „Barcą“ į priekį 51:49.

Negana to, R. Jokubaitis netrukus pelnė dar 6 taškus iš eilės, o jo benefiso dėka „Barcelona“ pirmavo 57:53.

Paskutinę minutę „Real“ dar sugebėjo išlyginti rezultatą 59:59, tačiau katalonams 27-ąją Karaliaus taurę per visą istoriją garantavo šaltakraujiškai baudų metimus realizavęs Nikola Mirotičius.

Būtent N. Mirotičius atsiėmė MVP apdovanojimą – naudingiausiai žaidęs krepšininkas finale pelnė 19 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Lemiamu metu spindėjusio R. Jokubaičio sąskaitoje – 12 taškų ir 14 naudingumo balų per 18 žaidimo minučių. Visus savo taškus atletas surinko per paskutines 12 mačo minučių.

R. Jokubaitis pataikė 2/2 dvitaškių, 2/3 tritaškių ir 2/2 baudų metimų. Jis atkovojo 1 kamuolį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Š. Jasikevičiaus kariauna susitikimą pradėjo tragiškai ir pirmosiomis minutėmis atsiliko nuo „Real“ komandos net 3:19.

Vis dėlto itin griežtų trenerio pastabų sulaukę katalonai vėliau nuolat mažino atsilikimą, o ketvirtajame kėlinyje sudavė lemiamą smūgį.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (5 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 12, Brandonas Daviesas 10, Sertačas Šanli 9 (6 atk. kam.), Nicolas Laprovittola 5.

„Real“: Thomasas Heurtelis 10, Alberto Abalde 8, Gabrielis Deckas 8 (5 atk. kam.), Rudy Fernandezas ir Sergio Llullas po 6, Walteris Tavaresas 5.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)