Šeimininkai neturėjo ne tik koronavirusu užsikrėtusio Speedy Smitho, bet ir Ivano Buvos bei Tannerio Leissnerio.

Tad vienintelis tikras aukštaūgis „Ryto“ gretose buvo Jarvisas Williamsas, pats ne per seniausiai atsigavęs po sunkios Achilo sausgyslės traumos.

G. Žibėnas teigė, kad kitus priekinės linijos atstovus sustabdė sveikatos problemos, bet jų nekonkretizavo.

Treneris tik išreiškė viltį, kad abu žaidėjai greitai grįš į rikiuotę.

Tiesa, skubėti kol kas ir nėra kur, nes ateinančią savaitę laukia pasaulio čempionato atrankos varžybų „langas“.

„Rytas“ į Lietuvos rinktinę deleguos net penkis žaidėjus. Paklaustas, ar nesuka galvos dėl tokio gausaus desanto, G. Žibėnas traukė pečiais.

„O ką siūlote, neduoti žaidėjų rinktinei? Mes tokiu klubu nebūsime. Jei reikės, duosime ir visus aštuonis. Priešakyje – galbūt lemiamos atrankos rungtynės, nematau, ko čia taupytis“, – sakė 37-erių specialistas.

Tuo metu faktą, kad „Rytas“ liko už KMT finalo borto, jis vadino „nuviliančiu“

„Jei kažkam nuo to lengviau, galiu prisiimti atsakomybę – ant savo žaidėjų spaudos konferencijose niekada „nestumsiu“. Vakar pritrūko šalto proto ir žaidėjams, ir treneriams. Ir šiandien buvo sunki diena, sunkios emocijos. Bet pastovėjome vienas už kitą ir už savo fanus“, – komentavo G. Žibėnas.

Treneriui antrino ir 23 taškus surinkęs Mindaugas Girdžiūnas, kuris sekmadienį ėmėsi daugiausiai iniciatyvos „Rytui“ atakuojant.

„Džiaugiamės, kad sukovojome, bet ne šios rungtynės buvo mūsų tikslas. Pasitaikė traumų, išvažiavo Maurice'as Ndouras – tai gana skaudžiai atsiliepė. Bet manau, normalu, jog sezono metu pasitaiko prastesnių atkarpų“, – komandos situaciją įvertino gynėjas.

Tuo metu Saulės miesto ekipos gretose trūko vienintelio Giedriaus Staniulio. Vis dėlto komandos vairininkas Antanas Sireika tikino, jog „Ryto“ nuostoliai apsunkino gyvenimą ir jo auklėtiniams.

„Pagarba „Rytui“. Gal kažkam atrodo – vienai komandai trūksta žaidėjų, tai kitai bus lengviau. Bet aš – patyręs žmogus. Žinote mano posakį: kuo sunkiau, tuo geriau. Ruošiamės, nagrinėjome varžovų žaidimą, ir staiga pas juos nebelieka nė vieno „centro“. Bet tada visi kiti mobilizuojasi. Bandėme keisti gynybos sistemas, bet fortūna jų pusėje buvo – vakar jos trūko, o šiandien pataikė sunkius metimus.

Gaila, kad neiškovojome prizinės vietos, tačiau neliūdžiu. Nelaimėjome dėl to, jog trūko patirties, susigaudymo, kaip žaisti su komanda, kurioje nėra „centrų“, – samprotavo 65-erių specialistas.

Svarbesni už trečios vietos apdovanojimą jam pasirodė komplimentai, kurių po atkaklių rungtynių nepagailėjo net priešininkų komandos sirgaliai.

„Žmonės su „Ryto“ atributika priėjo ir sakė, kad neliūdėtume, kad žaidžiame labai gražų krepšinį. Atsakiau, kad kol gyvas esu, tol taip ir žaisime. Ar tai padeda laimėti, kitas klausimas, bet negalime vien stumdyti kamuolį. Kai žmonės po rungtynių padėkoja – didžiausias malonumas“, – šypsojosi A. Sireika, kurio auklėtiniai finalo ketverto turnyre žaidė pirmą kartą nuo 2016 metų, kai taurės varžybas pradėjo organizuoti Lietuvos krepšinio lyga (LKL).

Apie žiūrovų akiai patrauklų žaidimo stilių kalbėjo ir 21 tašką pelnęs bei 9 rezultatyvius perdavimus išdalinęs „Šiaulių“ lyderis Jonathanas Elmore'as.

„Po pralaimėto pusfinalio galėjome nuleisti galvas ir pasiduoti, bet viską pamiršome ir kovojome visas rungtynes. Man pasisekė, kad turiu tokius komandos draugus ir trenerius. Mes ne šiaip stengiamės laimėti, bet ir norime tai padaryti efektingai.

Čia mes pasisėmėme patirties, ir idealiu atveju ji sezono pabaigoje leis mums įkąsti stipriausioms Lietuvos komandoms. Dabar mūsų tikslas – būti stipriausių ketverte LKL ir laimėti medalius“, – sakė amerikietis.

Primename, kad pusfinaliuose šeštadienį „Rytą“ 82:80 sustabdė Panevėžio „Lietkabelis“, o šiauliečiai 68:80 neprilygo titulą ginančiam Kauno „Žalgiriui“.

Tie patys finalininkai dėl trofėjaus kausis antrus metus iš eilės.