Tolimais metimais vienas kitą atakuvusios ekipos praėjus nepilnoms 7 minutėms pataikė po 3 tritaškius (16:21).

Ant parketo po achilo traumos žengė ir Jarvisas Williamsas, kurį lydėjo garsūs aistruolių aplodismentai, o žaidėjas atsidarė taikliu dvitaškiu su pražanga.

Vilniečiai pirmąjį ketvirtį žaidė rezultatyviai, o jį baigė turėdami 2 taškų deficitą – 25:27.

Puolimu paremtose rungtynėse sostinės komanda bandė atsakyti į vengrų rezultatyvumą, tačiau varžovai buvo taiklesni ir po dviejų kėlinių „Rytas atsiliko 46:53.

„Rytas“ smeigė 7 tolimus metimus pirmoje pusėje, o tuo metu varžovai pirmuosius du kėlinius iš žaidimo atakavo net 75 proc. tikslumu.

Trečiasis kėlinys prasidėjo prislopusiu abiejų ekipų puolimu, ir likus kiek daugiau nei minutei komandas skyrė 4 taškai (61:65). Tiksint paskutinei kėlinio sekundei „Ryto“ kapitonas smeigė tritaškį su pražanga – 64:67.

Paskutinį ketvirtį užsivedęs „Rytas“ kilo į lemiamą šturmą. Likus 1 min. 14 sek. vilniečiai turėjo minimalų pranašumą – 87:86. Paskutinę ataką po netaiklaus metimo numušto kamuolio teisėjų sprendimu „Rytas“ jį išsaugojo, Speedy Smithas realizavo abi baudas bei taip įtvirtino pergalę 91:88.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (6/14 dvit., 1/1 trit., 5/5 baud., 21 naud. b.), Vaidas Kariniauskas 17 (3/6 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), Arnas Butkevičius 13 (3/4 trit., 19 naud.b.), Speedy Smith 9, Gytis Radzevičius ir Lukas Uleckas po 7, Margiris Normantas 6, Tanner Leisner 5, Mindaugas Girdžiūnas 4, Jarvis Williamsas 3 taškai.

„Falco“: Szilard Benke 17, Zoltan Perl 16, Benedek Varadi 13 taškų.

„Rytas“ praėjusią savaitę FIBA Čempionų lygos „Top-16“ etapą pradėjo nesėkme namuose – 71:76 (15:18, 17:25, 20:17, 19:16) nusileido Strasbūro SIG (1-0).

Vengrų klubas „Top-16“ etapą taip pat pradėjo pralaimėjimu – 73:79 nusileido Tenerifės „Lenovo“ ekipai.

Į turnyro ketvirtfinalį pateks dvi pajėgiausios grupės komandos. Norint tą pasiekti, būtinos 3-4 pergalės, tad nesėkme namuose „Top-16“ etapą pradėjęs sostinės klubas erdvės pralaimėjimams beveik neturi.

Kitą savaitę vasario 8 d. FIBA Čempionų lygoje „Rytas“ svečiuose susitiks su Tenerifės „Lenovo“ ekipa.

Standings provided by SofaScore LiveScore

„Rytas“ fiksavo trijų pralaimėjimų seriją, prasidėjusią nuo pralaimėjimo vietiniame fronte prieš Kauno „Žalgirį“ (67:72). Prieš savaitę Čempionų lygoje pralaimėta Strasbūro komandai, o praėjusį savaitgalį svečiuose nusileista Panevėžio „Lietkabeliui“ (80:83).

Anot stratego, svarbiausia po nesėkmių – suprasti, kodėl buvo pralaimėta ir išsiaiškinti priežastis.

„Mes tą padarėme. Žinote, po pralaimėjimo geriausias vaistas yra pergalė. To mes trečiadienį ir sieksime“, – pabrėžė G. Žibėnas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)