„Šiame karjeros etape mano tikslas – uždirbti kuo daugiau pinigų“, – tuo metu neslėpė puolėjas.

Tačiau panašu, kad šis etapas – baigtas. Užsisukus kiniškam pinigų kraneliui D. Motiejūnas grįžo ten, kur jį seniai norėjo pamatyti daugelis – į Eurolygą.

Ir nors pradžioje buvo daug skeptikų, sakiusių, kad Kinijos krepšinio asociacijos lygis yra toks, jog Eurolygoje nepažaistų net ryškiausios CBA žvaigždės, tas jų skepsis po truputį sklaidosi, o to didžiausias kaltininkas – pats D-Mo.

Kojas pajėgiausiame Europos klubiniame turnyre apšilęs ir kaip reikiant įsismaginęs Donatas pastarąjį kalendorinį mėnesį demonstruoja galbūt net MVP vertą žaidimą – per keturis mačus nuo gruodžio iki sausio vidurio kaunietis vidutiniškai renka net po 17,8 taško (net 76 proc. dvitaškių ir 60 proc. tritaškių pataikymas) ir 19,5 naudingumo balo.

Be to, įspūdingas D. Motiejūno žaidimas konvertuojasi ir į „Monaco“ (9-11) pergales – Kunigaikštystės atstovai laimėjo trejas iš paskutinių ketverių rungtynių ir turnyro lentelėje pavijo aštuntą vietą užimantį dabartinį Eurolygos čempioną Stambulo „Anadolu Efes“ (9-10).

„Kai atvykau, tikėjausi, kad komandai šiek tiek geriau seksis. Bet pasikeitė treneris, pasikeitė ir žaidimo braižas – atsirado daugiau komandinių veiksmų mūsų puolime. Ir gynyboje žymiai daugiau aiškumo. Matyti, kad komanda tobulėja kiekvieną dieną. Šitas treneris spaudžia maksimaliai iš kiekvieno, ką tik galima išspausti. Ir mūsų kreivė po truputį kyla į viršų.

Vis tiek į komandą yra surinkti pakankamai stiprūs žaidėjai ir mūsų ambicijos – nemažos. Aštuntukas, manau, yra tikrai galimas variantas, nežiūrint į tai, kokia prasta vienu metu buvo komandos forma (patirti penki pralaimėjimai iš eilės – aut. pastaba). Kiekviena pergalė mums dabar yra aukso vertės. O Prancūzijoje, savaime aišku, tikslas yra iškovoti čempionų titulą tam, kad kitais metais vėl žaistume Eurolygoje“, – „Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“ sakė jis.

Apskritai viso sezono D-Mo vidurkiai – gal kiek ir kuklesni, bet tikrai neprasti: vidutiniškai po 9,8 taško (62 proc. dvitaškių, 50 proc. tritaškių), 3,8 atkovoto kamuolio ir 10,2 naudingumo balo. Ir visa tai – per 18 minučių, kas byloja apie labai didelį mūsiškio produktyvumą.

Šie rodikliai leidžia nepelnytai prieš sezoną nurašytam D. Motiejūnui būti antram tiek pagal rezultatyvumą, tiek pagal naudingumą tarp visų mūsų šalies krepšininkų Eurolygoje, įskaitant ir visus Kauno „Žalgirio“ lietuvius. Monakietis šiuo metu nusileidžia tik Rokui Giedraičiui iš Vitorijos „Baskonia“ ekipos, kuris kaupia po 11,3 taško ir 12,3 naudingumo balo. Tiesa, jis ir žaidžia gerokai daugiau – net po 29 min.

„Matote, vis tiek po ilgo laiko grįžau į Europą. Čia vėl reikia savo vardą, savo vietą išsikovoti. Tas procesas – natūralus, taip jau yra.

Aš krepšinį moku žaisti. Tai darau ne vienus metus. Stengiuosi kiekvieną gautą šansą išnaudoti ir padėti komandai laimėti. O kaip pačiam asmeniškai sekasi, čia jau nuo konkrečių rungtynių priklauso. Vienose mane labiau išnaudoja, kitose – mažiau. Tai yra strategijos dalis ir Europoje prie to turi prisitaikyti. Čia – ne Kinija, kur kiekvienos atakos metu gauni kamuolį, gali daryti, ką tik nori, ir nuspręsti, kiek čia taškų šiandien norisi įmesti. Europoje visas dėmesys – pergalei.

Jaučiasi, kad grįžtu į tą lygį, kur buvau anksčiau. Gal taip pasakysiu. Vis tiek Kinijoje tas krepšinis buvo kitoks, reikėjo žaisti po 38 minutes, o tiek žaidžiant viską daryti šimtu procentų ir gynyboje, ir puolime paprasčiausiai yra neįmanoma. O dar yra rungtynės kas dvi dienas. Tai – nežmoniškas krūvis. Todėl ir būdavo, kad kažkur pasisaugai, kažkam mažiau dėmesio skiri. Dabar, kai žaidžiu po 20 minučių, galiu visiškai save išnaudoti, be jokio pasiilsėjimo aikštėje“, – pasakojo D. Motiejūnas.

Bene vienintelis šaukštas degutas Donato medaus statinėje – baudų metimai. Juos lietuvis realizuoja itin skurdžiai – 19/45 (42 proc.) ir taip praranda visą paką lengvų taškų, kurie galėtų dar labiau pagražinti tiek jo asmeninę statistiką, tiek galimai ir visos komandos rezultatą.

„Stengsimės, dirbu kiekvieną dieną. O kaip bus, bus matyt“, – paklaustas, ar tikisi savo baudų metimų pataikymo procentą šį sezoną pakylėti bent iki 50 procentų, šypsojosi 213 centimetrų ūgio krepšininkas.

D. Motiejūnui mėgstama prikišti ir jo neįtikinamą gynybą, ypač susikeitus ir likus prieš varžovų gynėjus, tačiau „Monaco“ vairą perėmus serbui Sašai Obradovičiui akivaizdų progresą galima įžvelgti ir čia.

„Čia nėra mano patobulėjimas. Paprasčiausiai aiškiai išaiškinta, ko treneris iš manęs tikisi. Prieš tai man buvo liepiama gintis taip, kaip aš ir gyniausi – priversti mažus varžovų žaidėjus prasiveržinėti. Saša prašo kitų dalykų, kuriuos aš irgi sugebu. Visada sakau, kad man reikia šimtu procentų žinoti, ko iš manęs norima. Naujas treneris reikalauja akivaizdžių dalykų, kuriuos aš suprantu, todėl man žymiai lengviau vykdyti jo nurodymus ir užgaidas, ne taip, kaip buvo sezono pradžioje. Dabar aiškūs visų vaidmenys ir gerokai sustiprėjęs vieno kito supratimas gynyboje“, – dėstė puolėjas.

Foto: twitter

Sėkmingi D. Motiejūno pasirodymai (jis šį Eurolygos sezoną jau tris kartus peržengė ir 20 taškų ribą) atkreipė ir Lietuvos rinktinės trenerio Kazio Maksvyčio dėmesį.

„Donatas yra mano radare. Dideli šansai, kad rinktinės stovykloje jis tikrai bus. Žinau jį. Esu treniravęs. Kažkas bijo jo charakterio, o aš – ne. Jis kelia aukštus reikalavimus ir sau, ir kitiems bei turi vieną didžiausių krepšinio IQ, kokį tik gali turėti aukštaūgis“, – pareiškė strategas.

Pats D-Mo taip pat nespjauna į nacionalinę komandą ir, jeigu viskas bus gerai, lauks kvietimo į ją.

„Pirma, reikia sezoną pabaigti be traumų ir jokių problemų. Jeigu taip bus, tada žiūrėsime, sėsime su treneriu ir kalbėsimės. Visada sakau, kad rinktinė yra maloniausias dalykas bet kuriam žaidėjui. Jei tik viskas susidėlios taip, kaip turi, ir bus galimybė, nematau priežasčių, kodėl neturėčiau būti joje.

O dėl tų charakterio savybių, matote, jeigu neleidi žmonėms rodyti tau nepagarbą, tave pradeda vadinti sunkaus charakterio žmogumi. Klubiniame krepšinyje kur esu buvęs, jokių konfliktų neturėjau kažkodėl. Tai rodo, kad gal reikėtų kai kuriems žmonėms į save pasižiūrėti“, – laidos „Krepšinio zona“, – 2013-ųjų Senojo žemyno vicečempionas.

Kol kas jis neskuba žvalgytis į kitus metus ir naujas karjeros stoteles.

„Mano visa energija ir visas dėmesys yra skiriami tik šiam sezonui. Kaip bus toliau, pažiūrėsime vasarą“, – ateities nebūrė aukštaūgis.

Visas pokalbis su D. Motiejūnu – laidos „Krepšinio zona“ vaizdo įraše.

Foto: Facebook