Pirmame susitikime Giedriaus Žibėno auklėtiniai pasiekė pergalę rezultatu 95:81.

Susitikimo pradžia buvo lygi, o „Dzūkija“ vienu metu turėjo trapią persvarą – 10:7. Vis tik tolimi metimai gerino „Ryto“ padėtį, darnų žaidimą iliustravo ir įspūdingas Vaido Kariniausko perdavimas, tad vilniečiai pirmavo 22:16. Devyni taškai be atsako didino persvarą iki dviženklės (31:21) ir nors ji trumpam apibyrėjo, greitai šeimininkai vėl ėmė kontrolę į savo rankas – 56:39.

Kennethas Smithas ir Ivanas Buva svariai prisidėjo prie to, kad dominavimas tęstųsi (68:51) ir nors svečiai nenuleido rankų, labiau priartėti jiems buvo sudėtinga. Tiesa, su trečio kėlinio sirena pataikęs Joshua Newkirkas įžiebė optimizmo „Dzūkijai“ – 61:73.

Vis tik optimizmas sumažėjo po to, kai Lukas Uleckas pataikė su pražanga (78:63), o galiausiai ir nuslopo,kai „Rytas“ ėmė triuškinti svečius – 82:63.

Tiesa, 11:0 spurtą surengę svečiai dar bandė kabintis už šiaudo, o po J. Newkirko tritaškio skirtumas sumažėjo iki 7 taškų (77:84), bet užtikrinčiau pabaigą sužaidęs „Rytas“ pergalės neiššvaistė.

„Ryto“ komandoje rezultatyviausias buvo Tanneris Leissneris, pelnęs 18 taškų, Kennetho Smitho sąskaitoje – 14 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 24 naudingumo balai.

„Dzūkijoje“ išsiskyrė 24 taškus įmetęs Joshua Newkirkas. Beje, Alytaus klubui nepadėjo tokie svarbūs žmonės kaip Justas Furmanavičius ar Vaidas Čepukaitis.

„Rytas“: Tanneris Leissneris 18, Kennethas Smithas 14 (6 rez. perd.), Gytis Radzevičius (6 atk. kam.), Ivanas Buva ir Arnas Butkevičius – po 13, Lukas Uleckas 11.

„Dzūkija“: Joshua Newkirkas 24, Aleksandras Aranitovičius 12 (8 atk. kam.), Martynas Pocevičius 10, Adamas Lapeta ir Artūras Jomantas (5 atk. kam., 6 rez. perd.) – po 8.

„Citadele KMT“ pusfinalyje „Rytas“ susitiks su Panevėžio „Lietkabeliu“. Nenado Čanako auklėtiniai šeštadienį antrose ketvirtfinalio rungtynėse namuose 80:80 (24:23, 24:16, 14:19, 18:22) sužaidė su šįkart jau pilna rotacija besirėmusiu Klaipėdos „Neptūnu“, tačiau bendras „Citadele KMT“ ketvirtfinalio serijos rezultatas – 153:149 panevėžiečių naudai.

Pirmasis ketvirtfinalio serijos mačas baigėsi Panevėžio krepšininkų pergale 73:69, taigi jiems būtų užtekę pralaimėti ne didesniu kaip 4 taškų skirtumu.

Sėkmingiau lemiamas rungtynes pradėjo svečiai, tačiau pirmojo ketvirčio pabaigoje priekyje jau buvo „Lietkabelis“ – 24:23. Antrajame kėlinyje abiejų krepšių tinklelius vienas po kito ėmė skrosti tolimi metimai. Vis tik šeimininkams pirmosios rungtynių pusės pabaigoje pavyko atitrūkti – į rūbinę jie išėjo pirmaudami 48:39.

Po pertraukos uostamiesčio krepšininkams pavyko apkarpyti savo deficitą, nepaisant puikaus Kristupo Žemaičio žaidimo – likus dešimčiai minučių, jie atsiliko tik 58:62.

Prabėgus kelioms minutėms paskutiniajame ketvirtyje, Deivido Gailiaus vedami svečiai persvėrė rezultatą ir serijoje jau buvo sugrąžinę pusiausvyrą – 68:64. Lemiamu metu panevėžiečius į priekį truktelėjo Kasparo Berzinio tritaškis, po kurio kur kas arčiau kelialapio į finalo ketvertą atsidūrė šeimininkai – 77:75. Galiausiai rungtynės baigėsi lygiosiomis – 80:80, o tai reiškė Panevėžio ekipos triumfą ketvirtfinalio serijoje.

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis 16, Gabrielius Maldūnas 14, Panagiotis Kalaitzakis 11, Dovydas Giedraitis 10, Kasparas Berzinis 9, Džordže Gagičius ir Nikola Radičevičius po 7, Vytenis Lipkevičius 6.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25, Nojus Mineikis 14, Matas Jogėla 12, Žygimantas Janavičius 10, Julius Jucikas 7.

Citadele KMT finalo ketvertas vyks vasario 19-20 d. Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje. Panevėžiečiai turnyro pusfinalyje susikaus su namuose rungtyniausiančia Vilniaus „Ryto“ komanda, kuri vietą tarp keturių geriausių turnyro ekipų taip pat iškovojo šeštadienį.