Rungtynių vykdytoja LKL techniškai mačo atšaukti irgi nėra įpareigota, nes „Neptūnas“ vis dar turi 8 susitikimui galimus registruoti krepšininkus (tiesa, anot paties klubo, Žygimantas Janavičius ir dar keli komandos žaidėjai nėra pasiruošę žaisti dėl traumų ir kitų aplinkybių).

Artėjant mačui, kuris prasidės 20 val., „Neptūno” klubas savo interneto tinklapyje paskelbė tekstą, kuriame piktinasi tiek nedraugiška į Klaipėdą vykti žaisti nusprendusio „Lietkabelio“ pozicija, tiek LKL organizacija, neperkėlusia rungtynių.

Pateikiame „Neptūno“ klubo publikuotą informaciją (kalba netaisyta):

Labai džiaugiamės Utenos ekipos sąmoningumu, kuri sutiko nukelti rungtynes, kurias turėjome žaisti sausio 3 d., ir rasti atitinkamą datą jas peržaisti.

Aukštaitijos klubas ir LKL nori įsirašyti save į istoriją, kai mūsų komanda turėdama vos 5 žaidėjus privalo žengti į aikštelę ir rizikuoti ne tik savo, bet ir kitų sveikata. Panevėžio ekipos siekis nugalėti „Neptūną“ ir patekti į KMT finalinį ketvertą yra sveikintinas, bet esant šiandieninei situacijai – sveiku protu nesuvokiamas sprendimas.

Klaipėdos ekipa visada ir su visais siekia susitarti, padeda perkelti rungtynes, geranoriškai atsižvelgia į susidariusias sunkias situacijas. Taip pat reiktų pabrėžti, jog LKL nurodymas uostamiesčio klubui registruoti dublerius, legionierius ir t.t. yra apgailėtinas. To paprasčiausiai negalima padaryti dėl Covid-19 užsikrėtimo rizikos, finansinių ir organizacinių klausimų. Mes esame atsakinga organizacija ir nei šiandien, nei ateityje nežadame rizikuoti savo ir kitų sveikata.

Situacija nemažiau tragikomiška, kai serga tiek komandos kineziterapeutas, tiek masažuotojas, kurie negalės nuotoliniu būdu užtikrinti mūsų komandos žaidėjų sveikatos. Iš mūsų turimų 5 žaidėjų, Žygimantas Janavičius yra po traumos, o treneris teigia, kad jis negali turėti žaidybinio kontakto. Kas bus atsakingas už tai, jog jam atsinaujins trauma? LKL? „Lietkabelis“?

Kitas svarbus klausimas. Kaip jausis Panevėžio komandos krepšininkai jei (neduok dieve) pastarieji užsikrės Covid-19 infekcija? Ką tuomet galės pakomentuoti Panevėžio komandos vadovai ar LKL? Ar tai yra viruso suvaldymo prevencija? Ne mažiau mus neramina susidariusi situacija, kai Panevėžio klubas sausio 2 d. susitiko su Jonavos „Cbet“, kuriems vakar buvo patvirtinti du teigiami Covid-19 užsikrėtimo atvejai. Galbūt tie patys „Lietkabelio“ atstovai užkrėtė Jonavos klubo krepšininkus??

Pabaigai norėtume pasakyti, kad tikrai įeisime į Lietuvos krepšinio istoriją, kuomet GALINGOJI Lietuvos krepšinio lygos ir Europos taurės komanda Panevėžio „Lietkabelis“ nugalės (jeigu nugalės – tai dar didelis klaustukas) likusius 5, 4, o gal ir 3 likusius Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus“.

Atsakomosios šios KMT poros rungtynės yra suplanuotos žaisti sausio 15 d. Panevėžyje.

Trečiadienio vakarą į klaipėdiečių skundus sureagavo LKL, pateikusi savo paaiškinimus, kodėl dvikova vyks suplanuotu laiku.

Pateikiame LKL pranešimą.

LKL, reaguodama į „Neptūno“ klubo viešojoje erdvėje skleidžiamą informaciją, praneša, kad šiandien numatytų Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynių tarp „Neptūno“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandų, vadovaujantis „Betsafe-LKL“ čempionato vykdymo nuostatų 6.7.3.2. bei 14.6.5. a) punktais, nukelti į kitą dieną nėra pagrindo.

LKL turimais duomenimis, pagrįstais dokumentais, šiuo metu „Neptūno“ komandoje yra patvirtini teigiami COVID-19 ligos atvejai penkiems iš paraiškoje registruotų trylikos komandos žaidėjų.

Atkreipiame dėmesį, jog LKL Nuostatų 6.7.3.2. punktas numato, kad teigiamų COVID-19 ligos atveju, <.... komanda privalo pateikti LKL sporto direktoriui medicinos įstaigų COVID-19 ligos atvejus žaidėjų ir/ar komandos narių tarpe patvirtinančius dokumentus. Rungtynės turi būti žaidžiamos visais atvejais, kai komanda rungtynėse turi galimybę registruoti bent 8 (aštuonis) pasiruošusius žaisti žaidėjus. Šis minimalus 8 (aštuonių) žaidėjų limitas taikomas išimtinai tik dėl COVID-19 ligos paplitimo rizikų valdymo, t.y. rungtynės negali būti nežaidžiamos ir/ar perkeliamos į kitą datą dėl to, kad komanda dėl žaidėjų traumų ar kitų priežasčių negali rungtynėse registruoti mažiausiai 8 (aštuonių) žaidėjų. ....>.

LKL nuostatai numato galimybę viso sezono metu LKL klubams registruoti papildomus žaidėjus ir taip spręsti komandų komplektacijos ar žaidėjų, iškritusių iš komandų rikiuotės dėl traumų ar kitų priežasčių, pakeitimo klausimus. Deja, „Neptūno“ klubas, nors ir turėdamas pakankamai laiko registruoti papildomus žaidėjus, šia galimybe nepasinaudojo.

LKL atkreipia dėmesį, kad sprendimus dėl „Betsafe-LKL“ čempionato vykdymo nuostatų, pagal kuriuos vykdomos ir Citadele Karaliaus Mindaugo taurės varžybos, priima ir šiuos nuostatus tvirtina išimtinai LKL Valdybos nariai, kurie visais atvejais yra LKL klubų vadovai ar valdymo organų nariai, išskyrus LKL prezidentą.

„Suprantame, kad „Neptūno“ komanda, kaip ir būtų kiekvienas klubas šios komandos vietoje, yra suinteresuota žaisti stipriausia sudėtimi. Deja, bet kiekvienai situacijai LKL čempionato nuostatuose atskiroms komandoms apibrėžti individualų modelį būtų sudėtinga. Situacijoje, kurioje šį kartą atsidūrė „Neptūnas“, praėjusį sezoną buvo „Nevėžis-Optibet“, „Rytas“, „Lietkabelis“ ir tas pats Klaipėdos klubas. Tuo metu „Neptūnas“ problemą sprendė registruodamas papildomus žaidėjus“, – sakė LKL generalinė direktorė Rasa Liuimienė.

„Norint pabaigti šių metų čempionatą ir suvaldyti ekstremalią situaciją dėl COVID-19, tiek LKL klubai, tiek LKL turi laikytis Valdybos patvirtintų čempionato vykdymo nuostatų. Turime būti teisingi visiems ir negalime sukurti precedento, jog po to patys nesuvaldytume padėties.

Profesionali lyga ir profesionalūs klubai, visi turėtume į susidariusią situaciją žiūrėti profesionaliau ir dėti visas pastangas, kad čempionatas vyktų kuo sklandžiau. Jeigu klubų vadovai nutartų kitaip ar būtų kitų pasiūlymų, žinoma, kad LKL vadovautųsi kita, LKL Valdybos patvirtinta, tvarka“, – sakė R. Liuimienė.