Visiems Eurolygos klubų atstovams atidavus balsus priimtas sprendimas perpus sutrumpinti privalomos izoliacijos po teigiamo koronaviruso testo terminą – nuo 14 iki 7 dienų, bet tik vakcinuotiems žaidėjams. Tikimasi, jog greičiau į rikiuotę grįžtantys krepšininkai leis išvengti tolesnės tvarkaraščio griūties.

Eurolyga apie pokyčius paskelbė pranešimu spaudai antradienio vakarą.

Jame pažymima, kad naujasis sutrumpintos izoliacijos terminas turi būti suderintas ir su vietos valdžia. Lietuvoje izoliacijos trukmė šiuo metu yra 10 dienų po paskutinės sąlyčio dienos, todėl Kauno „Žalgirio“ vadovui Pauliui Motiejūnui dar teks kreiptis į Lietuvos valdžios atstovus prašant pritaikyti šią išimtį profesionaliems krepšininkams.

„Girdėjome, jog valdžia irgi peržiūrės dabartinę situaciją. Ne mes vieni būtume tokioje situacijoje, Turkijoje taip pat 10 dienų, Rusijoje – 14. Kalbėtume su institucijomis, ką visada darome, ir prašytume, kad padarytų išimtį“, – pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Kaune teigė P. Motiejūnas.

Jos metu klubo vadovas plačiau paaiškino, ką reiškia siūlymas ir galų gale priimtas sprendimas trumpinti izoliacijos laiką.

„Vienur situacija su COVID-19 užkratu yra bloga, kitur – ne to tokia bloga, kaip, pavyzdžiui ir Lietuvoje. Mes norime daryti viską, kad čempionatas vyktų sklandžiai ir nesugriautų viso krepšinio sezono – juk numatyti ir rinktinių langai, reikia baigti nacionalinius čempionatus ir t.t. Taigi, bendras sprendimas buvo toks, kad bendra padėtis Eurpoje nėra tokia prasta, jog kažką stabdytume ar nutrauktume. Eurolyga vyks toliau“, – žadėjo P. Motiejūnas.

„Dar norėčiau pridurti, kad terminas „saviizoliacijos trumpinimas“ nereiškia, jog žaidėjus iš karto mestume į aikštę. Pagal Eurolygos protokolus turime papildomai testuoti krepšininkus, tikrinti širdį ir visa kita. Šios naujos taisyklės labiau taikomos tiems, kurie užsikrėtę turėjo labai silpnus simptomus arba neturėjo absoliučiai jokių“, – apie pokyčius užsiminė jis.

Atnaujintas Eurolygos COVID-19 protokolas negalios nevakcinuotiems ir žaidėjams ir klubų darbuotojams. Tiesa, Eurolygoje tokių tėra vos 7 proc.

Eurolygos pranešime pažymima, jog lygiai tokios pačios taisyklės galios ir Europos taurės klubams, taigi ši atnaujinta informacija yra aktuali ir Panevėžio „Lietkabeliui“.

Nuo gruodžio vidurio COVID-19 atvejus fiksavo daugiau nei pusė Eurolygos klubų – dešimt. Daugelyje jų užkratas išplito, dėl to teko atidėti virtinę rungtynių, įskaitant tris Kauno „Žalgirio“ mačus: su Milano „Olimpia“, Atėnų „Panathinaikos“ bei Pirėjo „Olympiakos“. Su šiuo graikų klubu kauniečiai namie turėjo žaisti pektadienį, tačiau koronaviruso židinys „Olympiakos“ gretose plečiasi ir toliau.

Patys Lietuvos čempionai rimtesnio koronaviruso protrūkio kol kas išvengė, tiesa, lapkritį užsikrėtęs buvo Nielsas Giffey.

Pažymėtina, kad antradienio vakarą Eurolyga informavo apie dar tris perkeliamus susitikimus. Dėl COVID-19 atvejų Vilerbano ASVEL gretose nebus žaidžiamos penktadienį, sausio 7-ąją turėjusios vykti šios ekipos rungtynės su „Monaco“ komanda.

Dėl COVID-19 atvejų Kazanės UNIKS gretose nebus žaidžiamos ketvirtadienį, sausio 6-ąją turėjusios vykti rungtynės su Madrido „Real“.

Dėl COVID-19 atvejų Vitorijos „Baskonia“ gretose nebus žaidžiamos ir sausio 6-ąją Izraelyje turėjusios vykti rungtynės tarp Tel Avivo „Maccabi“ ir baskų komandos.

Primename, kad 2020-aisiais kilus pirmajai pandemijos bangai Eurolyga visiškai nutraukė sezoną, nepaskelbdama nugalėtojų, o pernai didelių nesklandumų pavyko išvengti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)