Nors artėjant rungtynėms paaiškėjo, kad prie Šarūno Jasikevičiaus lazareto – Alexo Abrineso, Cory Higginso, Nicko Calatheso – dėl traumos prisijungė Sergi Martinezas, o dėl koronaviruso diagnozės – Nigelas Hayesas-Davisas, „Barcelona“ iš šių rungtynių vis tiek sugebėjo išspausti pozityvų rezultatą.

Pirmos rungtynių dalies pabaigoje Š. Jasikevičiaus auklėtiniai atsiliko dviženkliu skirtumu (36:48), tačiau finalinė sirena OAKA arenoje užfiksavo svečių pergalę 85:82 (26:26, 15:23, 27:15, 17:18).

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai į priekį katalonus taikliais metimais gerokai timptelėjo Nicolas Laprovittola, padėjęs rezultatą persverti dar prieš paskutinį ketvirtį. Ganėtinai emocingose rungtynėse Šarūnas Jasikevičius už aštrią reakciją į arbitrų sprendimą buvo nubaustas technine pražanga, po kurios kitus jo komandai nepalankius švilpukus palydėdavo ironiška šypsena.

„Barcelona“ didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį pirmavo 6-8 taškų persvara, tačiau paskutinę minutę „Pao“ pakilo į lemiamą šturmą, o po Nemanjos Nedovičiaus itin tolimo tritaškio nuo lentos skirtumas likus žaisti 4,5 sek. ištirpo iki 1 taško (83:82).

Tuomet vėl užvirusias Š. Jasikevičiaus emocijas sutramdė Darius Maskoliūnas, o paskutinius taškus rungtynėse baudų metimais pelnė Nikola Mirotičius.

Pažymėtina, kad šiose rungtynėse nežaidusiam N. Hayesui-Davisui Atėnuose teks užsibūti. Kadangi būtent Graikijos sostinėje jam nustatytas koronavirusas, pagal COVID-19 protokolą amerikietis kurį laiką izoliuotis turės būtent šiame mieste.

Rokas Jokubaitis ant parketo šį sykį praleido 26 min., per kurias pelnė 9 taškus (3/5 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus suklydo ir surinko 12 efektyvumo balų.

„Barcelona”: Nikola Mirotičius 20 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Nicolas Laprovittola 18, Brandonas Daviesas 12, Kyle'as Kuričius ir Rokas Jokubaitis po 9, Rolandas Šmitas 8 taškai.

„Panathinaikos”: Nemanja Nedovičius 18, Ioannis Papapetrou 16, Howardas Sant-Rossas 13, Georgios Papaggianis 11 (8 atk. kam.) taškų.

Rokas Jokubaitis, Darylas Maconas / Foto: Barca Basket

Kiti rezultatai

Tel Avivo „Maccabi“ (7/9) – Stambulo „Anadolu Efes” (8/8) – 78:92 (27:20, 20:30, 16:20, 15:22).

„Maccabi”: Ante Žižičius 23 (9/11 dvit., 6 atk. kam., 31 naud. bal.), Jamesas Nunnally 14, Keenanas Evansas 12, Scottie Wilbekinas 10 taškų.

„Anadolu Efes”: Shane'as Larkinas 26 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 37 naud. bal.), Tiboras Pleissas 15, Elijah Bryantas 10, Krunoslavas Simonas 10, Adrienas Moermannas 10 taškų.

Milano „Olimpia Armani“ (10/6) – Madrido „Real” (13/3) – 73:75 (19:18, 8:17, 21:20, 25:20).

„Olimpia Armani“: Shavonas Shieldsas 18, Sergio Rodriguezas 10, Malcolmas Delaney 9, Luigi Datome 7 taškai.

„Real”: Fabienas Causeuras 17, Guerschonas Yabusele 15, Sergio Llullas 12, Rudy Fernandezas 10 taškų.