Vienas sėkmingiausių savo rungtynių Eurolygoje sužaidęs 21 metų krepšininkas pataikė 2 iš 4 dvitaškių, realizavo visus 3 mestus tritaškius ir abi baudas bei sukaupė 20 naudingumo balų.

„Neblogos rungtynės, beveik visą laiką turėjome iniciatyvą, laimėjome, nors žaidėme ne pačios stipriausios sudėties. O ir pats „Žalgiris“ geroje formoje, tad tikėjomės sunkių rungtynių. Tačiau norėjome kuo geriau sužaisti, kad gautume laisvų dienų. Tą ir padarėme. Koncentracija gal ir nebuvo pati geriausia, bet galutinis rezultatas – puikus“, – po rungtynių konstatavo R. Jokubaitis.

– Prieš rungtynes sakei, kad bus jauduliuko, bet dabar matome, kad asmeninė statistika yra labai gera. Tai ar jaudinaisi prieš rungtynes?

– Gal dėl to ir gavosi tokios rungtynės, kad pas mane susikaupimas buvo maksimalus, nes nenorėjau, kad tad jaudulys man sukliudytų kuo geriau pasirodyti. O jauduliukas tikrai buvo, bet jis man tik padėjo. Iš tiesų, buvo sunku žaisti prieš buvusią komandą, nors taip gal ir neatrodė aikštelėje. Kartais ta koncentracija nusimušdavo, bet smagu, kad viskas gerai baigėsi. Gera pergalė ir tiek.

– Kokie jausmai užplūdo girdint „Žalgirio“ gerbėjų skanduotes, bet tuo pat metu pirmą kartą karjeroje žaidžiant prieš „Žalgirį“?

– Buvo tikrai smagu, nesitikėjau, kad tiek „Žalgirio“ fanų susirinks į mūsų areną. Vienu momentu atrodė, kad jų netgi daugiau nei mūsų gerbėjų, o per apšilimą apėmė jausmas, tarsi vėl žaisčiau su „Žalgiriu“ išvykoje. Smagu matyti, kad žmonės palaiko „Žalgirį“, nesvarbu, kaip komandai sekasi.


– Pagrindinis „Barcelona“ įžaidėjas Nickas Calathesas ilgam iškrito iš rikiuotės, bet panašu, kad komanda dėl to problemų neturi?

– Nickas ir Nikola Mirotičius yra mūsų lyderiai, be to, jie labai gerai tarpusavyje susižaidę. Man Nickas negaili patarimų, kaip geriau išnaudoti aikštėje Mirotičių, nes šis bent pusę savo taškų pelnydavo po Calatheso perdavimų. Tad atsakomybė tikrai didelė. Taip, man dabar neblogai sekasi, bet negaliu užmigti ant laurų, kad štai, nėra Calatheso ir aš viską laikau savo rankose. Reikia išlikti kukliam ir tiesiog stengtis padėti komandai.

– Paskutiniu metu „Barcelona“ rungtynių grafikas buvo labai įtemptas, bet šį savaitgalį turėsite galimybę pailsėti. Tik ar jums reikėjo šios pertraukėlės?

– Labai reikėjo. Turime daug rungtynių Eurolygoje, o savaitgaliais žaidžiame Ispanijos čempionate. Nors į rungtynes keliaujame lėktuvu, bet vis tiek to laiko daug atima. Manau, kad poilsio reikėjo visiems, ne tik žaidėjams, bet ir treneriams, klubo darbuotojams. Svarbiausia, kad mes to poilsio nusipelnėme demonstruodami neblogą žaidimą, tad pailsėsime ir kitą savaitę vėl stosime į kovą.

– Futbole yra praktika nešvęsti įvarčio prieš buvusią komandą. Bet pats regis neslėpei džiaugsmo po savo taiklių metimų? Ar nebijai sulaukti kritikos iš buvusių komandos draugų, sirgalių?

– Gal tos emocijos ir buvo šiek tiek perteklinės, bet tritaškiai nėra dažniausias įvykis mano žaidime, o kai neblogai pakrito, tai negalėjau nesidžiaugti. Bet po rungtynių susimojavau su „Žalgirio“ fanais, atidaviau jiems pagarbos duoklę. Dar ir prie arenos nusifotografuosime, pasikalbėsime. Nemanau, kad kas nors galėtų ar turėtų pykti. Tai buvo visomis prasmėmis ypatingos rungtynės – tiek man asmeniškai, tiek „Žalgiriui“, tiek ir „Barcelona“ ekipai.

– Kaip manai, ar Šarūnui Jasikevičiui tai irgi buvo išskirtinės rungtynės?

– Jautėsi, kad jis norėjo didesnės koncentracijos, apie tai užsiminė ir man. Jis puikiai žino, kiek emocijų sukelia tokios rungtynės, kaip jos žaidžiamos. Manau, iš to galima suprasti, kad jis labai norėjo pergalės. Gal ne tiek dėl „Žalgirio“, o kad visi galėtų ramia sąžine kelias dienas pailsėti ir po to vėl sugrįžti į darbus, kad nebūtų jokių netikėtumų, dėl kurių kiltų papildomos įtampos, nereikalingų emocijų.