Nepaisant Eurolygos žaidėjų stokos, pirmosios A rungtynės Belgrado Aleksandro Nikoličiaus arenoje buvo itin gražios ir dramatiškos, o jose Svetislavo Pešičiaus treniruojami serbai 101:100 palaužė Latvijos krepšininkus.

Po ilgosios pertraukos latviai ilgą pirmavo trapia persvara, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje leido serbams išlyginti rezultatą, o rungtynių laimėtojus lėmė Marko Jagodičiaus-Kuridžos baudos metimas likus žaisti 2 sek.

Realizavęs pirmąjį, antrąjį patyręs aukštaūgis specialiai prametė, nepalikdamas latviams laiko surengti organizuotesnės atakos.

Serbijos rinktinę į priekį vedė jai padėti sutikęs veteranas Milošas Teodosičius, pelnęs 21 tašką (6/8 dvit.) ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.

Būtent 34-erių įžaidėjas tiksliu perdavimu po krepšiu rado komandos draugą, išprovokavusį lemiamą pražangą pačioje ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

17 taškų pridėjo Aleksa Avramovičius, 16 – minėtasis M. Jagodičius-Kuridža, 15 – Alenas Smailagičius.

Latviams, kurie realizavo 16/34 tritaškių metimų, Rihardas Lomažis pelnė net 33 taškus (6/10 trit.). Dairis Bertanis ir Andrejus Gražulis pridėjo po 17, Kristeris Zorikas – 14 taškų.

Tuo metu D grupės varžybas pergale išvykoje pradėjo Estijos rinktinė, Niurnberge 69:66 sugebėjusi palaužti šeimininkę Vokietiją.

Estams po 15 taškų surinko Kristianas Kullamae ir Kasparas Treieris, 14 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai – Kauno „Žalgirio“ mokyklos auklėtinio Siimo-Sanderio Vene sąskaitoje. Estams nugalėti nesukliudė net ir 20 prarastų kamuolių.

B grupėje netikėtą pralaimėjimą patyrė Graikijos rinktinė, išvykoje 69:78 nusileidusi Didžiosios Britanijos krepšininkams. Graikus į priekį tempė buvęs Eurolygos žaidėjas Dmitrios Agravanis, tačiau 19 puolėjo taškų nepakako.

Visi rezultatai

A grupė

Slovakija – Belgija – 57:83 (11:15, 24:21, 11:25, 11:22)

Serbija – Latvija – 101:100 (28:33, 24:23, 25:19, 24:25)

B grupė

Baltarusija – Turkija – 84:70 (20:17, 23:17, 18:19, 23:17)

Didžioji Britanija – Graikija – 78:69 (23:23, 10:15, 23:19, 22:12)

C grupė

Švedija – Suomija – 72:62 (14:11, 17:8, 16:14, 25:29)

Kroatija – Slovėnija – 74:76 (19:16, 20:25, 17:14, 18:21)

D grupė

Izraelis – Lenkija – 69:61 (12:21, 19:6, 18:12, 20:22)

Vokietija – Estija – 66:69 (18:17, 16:13, 19:25, 13:14)

Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos rinktinė pirmas atrankos rungtynes žais penktadienio vakarą - F grupės susitikime Klaipėdoje priims Bulgarijos nacionalinę ekipą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)