Susitikimą pakiliau pradėjo svečiai iš Turkijos sostinės (11:18), tačiau startinio jaudulio atsikratę šeimininkai, įkvėpti sėkmingos Tai Websterio atkarpos, perėmė kontrolę į savo rankas ir antro kėlinio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą – 38:27.

Po didžiosios pertraukos įsišaudė Janis Strelniekas, kurio taiklūs tolimi šūviai padidino „Žalgirio“ atotrūkį iki 15 taškų – 48:33. Nors turkams buvo pavykę gerokai priartėti (56:52), Lietuvos čempionai barstyti taškų dvigubą savaitę nusiteikę nebuvo – 86:68. „Fener“ tik paskutinę minutę kiek sušvelnino savo atsilikimą – 86:75.

Pagrindiniais įspūdingos pergalės kalviais tapo Edgaras Ulanovas su 18 taškų ir Mantas Kalnietis, surinkęs pirmą karjeroje dvigubą dublį Eurolygoje – 11 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Abi komandos sezono starte strigo ir pergalėmis savo gerbėjus džiugino retokai: žalgiriečiai laimėjo tik vieną mačą iš dešimties, o savęs neprimenantys Turkijos atstovai – tik sykį per pastruosius 6 turus.

Ilgai turnyro lentelėje dugne tūnoję kauniečiai pagaliau pavijo Atėnų „Panathinaikos“ (2/9) ekipą, kurią prieš kelias dienas 76:69 nugalėjo namuose.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahče“ 86:75 (16:18, 22:11, 26:30, 22:16).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (3/5 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 3/3 baudos, 5 atk. kam., 21 naud. balai), Zoranas Dragičius 13, Mantas Kalnietis 11 (3/6 tritaškiai, 11 rez. perd., 15 naud. balų), Tai Websteris 11, Tyleris Cavanaugh 10, Janis Strelniekas (5 rez. perd.) ir Marekas Blaževičius po 8, Joshas Nebo 5 (8 atk. kam.), Lukas Lekavičius 2 taškai. Artūras Milaknis (11 min.) ir Karolis Lukošiūnas (2 min.) taškų nepelnė.

„Fenerbahče“: Nando de Colo 17, Pierria Henry ir Janas Vesely po 13, Melihas Mahmutoglu 8, Devinas Bookeris 7, Achille Polonara 6, Marko Guduričius 5, Marialis Shayokas 4, Šehmusas Hazeras 2 taškai.

Jure Zdovcas per akistatą su Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniais savo dispozicijoje neturėjo ne tik traumuotų aukštaūgių Joffrey Lauvergne'o, Pauliaus Jankūno ir neregistruoto naujoko Regimanto Minioto, bet ir teigiamo COVID-19 testo rezultato sulaukusio Nielso Giffey'aus.

Praėjusiais metais Lietuvos čempionai tuomet dar Igorio Kokoškovo vadovautą „Fener“ klubą savo arenoje sutriuškino net 99:62.

Kitą penktadienį žaliai-balti svečiuosis Katalonijoje, kur juos priims Šarūno Jasikevičiaus diriguojama „Barcelona“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (262)