Prie rinktinės trenerių štabo prisijungs ir treneris Evaldas Beržininkaitis, dirbantis Jonavos krepšinio klube.

„Sutrumpinome sąrašą, atrinkome žaidėjus, kurie mūsų manymu, tinka labiausiai šioje situacijoje. Pavyko ne viskas, gaila, jog negalės prisijungti Vaidas Kariniauskas. Dar turėjome slaptų vilčių, kad jis suspės atsistatyti, tačiau, deja, nespėja. Šioje problematiškoje pozicijoje reikės išsiversti su kitais žaidėjais“, – kalbėjo strategas.

Prie rinktinės antrosioms atrankos su Čekija rungtynėms (lapkričio 29 d.) prisijungti gali Mindaugas Kuzminskas, rungtyniaujantis Sankt Peterburgo „Zenit“ gretose. Šiuo metu žaidėjas kalbasi su klubu, derinamos kelionės detalės – apie sprendimą informuosime artimiausiu laiku. Jis būtų vienintelis Eurolygos krepšininkas šioje Lietuvos rinktinėje.

„Turime ir džiugių naujienų – tikiuosi, jog antroms rungtynėms sugebės prisijungti Mindaugas Kuzminskas, kuris ir pats pareiškė didelį norą. Tiesa, su klubu viskas nėra suderinta iki galo, bet taip, kaip viskas vystosi, judame gera linkme“, – kalbėjo K. Maksvytis.

Dėl nesikertančio tvarkaraščio viltį prisijungti prie rinktinės antrajam atrankos mačui su Čekija (lapkričio 29 d.) suteikę Kauno „Žalgirio“ žaidėjai Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas rinktinei nepadės. Dėl tos pačios priežasties šiame atrankos lange rinktinės marškinėlių neužsivilks ir Regimantas Miniotas.

„Teko šnekėti ir su „Žalgiriu“, ir su pačiais žaidėjais – šiai dienai susitarimo pasiekti nepavyko. Šiame lange teks išsiversti be jų“, – situaciją apibūdino K. Maksvytis.

Savo nuomone šiuo klausimu ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje išsakė ir paties Kauno klubo direktorius Paulius Motiejūnas.

„Teisiškai mes net negalime neišleisti žaidėjų. E. Ulanovas turi pats pasikalbėti su treneriu ir paaiškinti savo situaciją, kaip jaučiasi, kad norisi kažkiek pailsėti nuo dabar labai jį slegiančios įtampos.

Dėl L. Lekavičiaus paskambinau ir Kaziui, ir Vydui Gedvilui. Kalbėjome, kad jis žaidžia ties galimybių riba, prašome, kad leistų jam pailsėti. Nes jo mažas kūnas, palyginus su kitais atletais, jis dabar labai pavargęs. Kitas dalykas, jog Lukas mums dabar kertinis žaidėjas, geriausias komandoje. Jeigu kažkas jam atsitiktų, nepadės mums joks draudimas. Manau, kad rinktinė tikrai susitvarkytų be šių dviejų žaidėjų“, – dėstė P. Motiejūnas.

Lietuvos vyrų rinktinės štabe kartu su K. Maksvyčių darbuosis treneriai Kęstutis Kemzūra, Giedrius Žibėnas, video skautas Tomas Rinkevičius, fizinio rengimo treneris Deividas Rinkevičius.

Pirmosios Lietuvos rinktinės rungtynės atrankoje į 2023–ųjų pasaulio čempionatą vyks Klaipėdoje – „Švyturio“ arenoje lapkričio 26 dieną K. Maksvyčio treniruojama komanda žais su Bulgarija, o lapkričio 29 d. išvykoje lietuviai susikaus su Čekija. Šioje grupėje taip pat žaidžia Bosnija ir Hercegovina.

Rinktinės sąrašas (krepšininkas, klubas)

Mindaugas GirdžiūnasVilniaus „Rytas“
Arnas VeličkaNeapolio „GeVi Basket“ (Italija)
Deividas GailiusKlaipėdos „Neptūnas“
Tomas DimšaTrevizo „NutriBullet“ (Italija)
Arnas ButkevičiusVilniaus „Rytas“
Vytenis ČižauskasKėdainių „Nevėžis-Optibet“
Martynas EchodasVenecijos „Umana Reyer“ (Italija)
Eimantas BendžiusSasario „Banco di Sardegna“ (Italija)
Gytis MasiulisBilbao „Surne“ (Ispanija)
Eigirdas ŽukauskasPermės „Parma“ (Rusija)
Margiris NormantasVilniaus „Rytas“
Laurynas BirutisSantjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (Ispanija)
Osvaldas OlisevičiusEmilijos Redžo „UnaHotels“ (Italija)
Martinas GebenasBambergo „Brose“ (Vokietija)
Mindaugas KuzminskasSankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija)