Lietuvos ir Graikijos čempionai šiuo metu lentelėje yra įsitaisę ant dviejų apatinių laiptelių – kauniečiai žengia paskutiniai, aštuoniolikti, o atėniečiai rikiuojasi septyniolikti.

Sėkmingai startavę šeimininkai po rezultatyvių Artūro Ulanovo ir Edgaro Ulanovo atakų pirmo kėlinio pabaigoje ketvirtį laimėjo 20:12, o antrajame įsižaidus Marekui Blaževičiui susikrovė net 14 taškų persvarą – 34:20. Visgi graikai smeigė kelis tritaškius ir priartėjo – 43:37. Be to, prieš pat didžiąją pertrauką traumą lygioje vietoje patyrė A. Milaknis, viename iš epizodų skausmingai kryptelėjęs čiurną, kai atsitiktinai užlipo ant šalia stovėjusio teisėjo kojos.

Laimei, Milas grįžo į aikštę, o „Žalgiris“, nepaisant ankstyvos ketvirtos M. Blaževičiaus pražangos, išliko priekyje – 60:52. Lemiamamo kėlinio viduryje komandas beskyrė du taškai (67:65), tačiau itim svarbų tritaškį įskraidinus Tyleris Cavanaugh ir kelis taškus pridėjus E. Ulanovui žalgiriečiai atsilaikė – 76:69.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo A. Milaknis su 13 taškų, o naudingiausias – E. Ulanovas su 23 efektyvumo balais: 11 taškų, 6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 76:69 (20:12, 23:25, 17:15, 16:17).

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 13 (1/2 dvitaškis, 3/6 tritaškiai, 2/2 baudos), Tyleris Cavanaugh 12 (3/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 9 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 11 (3/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškis, 2/2 baudos, 6 atk. kam.), Marekas Blaževičius 10 (3/6 dvitaškiai, 4/4 baudos), Janis Strelniekas 9, Mantas Kalnietis (1/1 dvitaškis, 1/5 tritaškis, 5 rez. perd.), Nielsas Giffey'us ir Zoranas Dragičius po 5, Lukas Lekavičius, Joshas Nebo ir Tai Websteris po 2 taškus. Karolis Lukošiūnas nežaidė.

„Panathinaikos“: Darylas Maconas 21 (2/4 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 8/10 baudos, 5 klaidos), Ioannis Papapetrou 10 (2/13 metimai iš žaidimo, 5/9 baudos), Okaro White'as, Howardas Sant-Roosas ir Georgios Papagiannis po 7, Leonidas Kaselakis 6, Kendrickas Perry 5, Yogi Ferrellas 3, Jeremy Evansas 2, Jehyve Floydas 1 taškas.

Jurei Zdovcui antradienį teko verstis be aukštaūgių Pauliaus Jankūno ir Joffrey Lauvergne'o, tačiau jis savo dispozicijoje jau turėjo pastarąją dvikovą Madride praleidusį Joshą Nebo.

Tuo metu PAO gretose trūko gynėjo Nemanjos Nedovičiaus.

Praėjusį sezoną Kauno atstovai savo pranašumą prieš „Panathinaikos“ įrodė abu sykius – 81:69 ir 93:78.

Penktadienį „Žalgiris“ taip pat namuose priims Stambulo „Fenerbahče“ ekipą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (478)