Dvikovos pradžia buvo apgaulinga – rodos kiek geriau pradėję svečiai netrukus stačia galva krito į gilią duobę. „Bešiktaš“ krepšininkai spurtavo 20:2 ir po pirmo kėlinio pirmavo 22:6. Lietuvos komanda per 10 min. pataikė vos 2 metimus iš 17.

Ir toliau stebino įspūdinga aikštės šeimininkų gynyba – vilniečiai tik sužaidus 13 rungtynių minučių sugebėjo pasiekti 10 taškų ribą, o skirtumas tarp komandų išaugo iki 21 taško (36:15). Svečiai ėmė rodyti atsigavimo ženklus ir vedami po krepšiu it liūtas besigrumiančio Ivano Buvos sumažino deficitą iki 15 taškų, tačiau Stambulo ekipa netruko atstatyti status quo. Įpusėjus dvikovai „Rytas“ atsiliko 27:44.

Po didžiosios pertraukos 5 minutes dvikovos scenarijus, atrodo, niekuo nesiskyrė nuo pirmosios dalies, tačiau tuomet drausmingai gindamiesi vilniečiai pradėjo spurtą 16:2 ir netrukus sumažino skirtumą iki 7 taškų (48:55).

Paskutiniame kėlinyje įsibėgėjęs „Rytas“ galutinai atkūrė intrigą – po Margirio Normanto taiklaus tritaškio skirtumas tapo minimalus (60:61). O likus žaisti mažiau nei dvi minutes Maurice'as Ndouras iš po krepšio pirmą kartą nuo rungtynių pradžios išvedė sostinės ekipą į priekį (65:64).

Dramatiška dvikovos atomazga taškas į tašką baigėsi pratęsimu. Svečiams atsiliekant 68:69 I. Buva išprovokavo pražangą likus žaisti 0,7 sek. Kroatas pataikė vieną baudos metimą ir komandos žaidė papildomą kėlinį (69:69).

Pratęsimas vyko taip pat nenuspėjamai. Esant lygiam rezultatui (74:74) A. Butkevičius verždamasis krepšio link pataikė varžovui alkūne į veidą, gavo pražangą puolime ir iššvaistė galimybę išplėšti pergalę. Per likusias 15,8 sek. „Bešiktaš“ surengė ataką, tačiau lemiamo metimo nepataikė.

Antrajame pratęsime į priekį šovė aikštės šeimininkai 79:74, tačiau likus žaisti kiek mažiau nei minutę Gytis Radzevičius tritaškiu išlygino rezultatą 79:79. Vis dėlto pabaigoje vilniečiams fortūna nesišypsojo – tolimi metimai skriejo pro šalį, o nedidelę persvarą išsaugojusi Stambulo komanda šventė pergalę 82:79.

Rytas“: Margiris Normantas 18, Mindaugas Girdžiūnas ir Gytis Radzevičius po 13, Ivanas Buva 12 (8 atk.k.), Maurice'as Ndouras 9, Vaidas Kariniauskas ir Speedy Smithas po 5, Arnas Butkevičius 4, Arnas Adomavičius 0.

Bešiktaš“: Trevoras Bluiettas 21, Dedricas Lawsonas 17 (12 atk.k.), Isaiah Whiteheadas 16 (9 rez.p.), Joshua Reavesas 7.

Šių rungtynių trečiajame kėlinyje traumą patyrė ir į aikštę nebesugrįžo vienas iš vilniečių lyderių Vaidas Kariniauskas. Ar sunkiai gynėjas susižeidė, paaiškės po kruopštesnės medicininės apžiūros.

Pirmose rungtynėse sostinės ekipa 72:76 nusileido Oldenburgo „EWE Baskets“, o antrose 87:69 nugalėjo praėjusių metų čempionus – Burgoso „San Pablo“ krepšininkus.

Atsigriebti G. Žibėno auklėtiniai galės namie lapkričio 17 dieną, kai su Stambulo „Bešiktaš“ komanda susitiks atsakomosiose rungtynėse.

Kitose H grupės rungtynėse antradienį Burgoso „San Pablo“ (2-1) namie 92:80 (24:24, 16:18, 33:17, 19:21) nugalėjo Oldenburgo "EWE Baskets" (1-2).