Žalgiriečiai naująjį sezoną pradėjo šešiais pralaimėjimais iš eilės, nors dar nesusitiko nė su vienu praėjusių metų Eurolygos Finalo ketverto dalyviu.

Pirmoji tokia akistata – su esamu čempionu Stambulo „Anadolu Efes“ klubu – jau penktadienį.

O dviguba savaitė buvo atidaryta nesėkme 62:76 prieš Tel Avivo „Maccabi“, kuris antroje mačo dalyje savo pranašumu suabejoti neleido.

Eurolygos rungtynių "Maccabi" - "Žalgiris" statistika

Nepaisant to, „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Jure Zdovcas po finalinės sirenos pernelyg nesisielojo.

„Nesu labai nusivylęs. Turėjome daug problemų. Mums trūksta nemažai žaidėjų, dar nepagavome savo ritmo. Tačiau momentais mes rodėme charaketrį. Jei tikėsime savimi ir tęsime tai, ką darome, anksčiau ar vėliau rasime būdų, kaip pasiekti pirmąją pergalę“, – teigė strategas.

O pergalių reikia verkiant: su 0/6 balansu ir -61 įmestų ir praleistų taškų rodikliu žaliai-balti toliau niekam neužleidžia paskutinės turnyro lentelės vietos.

„Vėlgi nėra laiko treniruotėms, mokomės iš rungtynių, labai įtemptas tvarkaraštis. Bet turime išlikti pozityvūs, turime tikėti ir nutiks geri dalykai“, – vylėsi specialistas.

Šiuo metu „Žalgiris“ neprilygsta savo oponentams nei turimu talentu, nei komandos gyliu, nei fiziškumu.

„Gaila, kad susiklostė tokia situacija su Tyleriu Cavanaugh ir mes jo neturėjome aikštėje dėl nesusipratimo su koronaviruso testais. Tai labai pakeitė situaciją. Šiandien mums trūko kūnų ir rotacijos. Dėl to kentėjome. Kai kuriomis akimirkomis atrodėme kaip jaunimo komanda, nors ir stengėmes iš visų jėgų. Gindamiesi buvome per daug naivūs po krepšiu. Negalime leisti varžovams pelnyti daugiau nei 70 taškų, jei norime galvoti apie pergalę“, – pripažino J. Zdovcas.

Treneris gyrė 17 taškų (net 15 iš jų – tritaškiais) sumetusį Artūrą Milaknį, kuris pirmame kėlinyje inspiravo spurtą 14:0, padėjusį kurį laiką išsilaikyti priekyje.

„Kadangi neturėjome Tylerio Cavanaugh, automatiškai tikėjomės daugiau iš A. Milaknio. Jis pastaruoju metu žaidžia gerai ir aš juo vis labiau pasitikiu.

Vis dėlto nepakankamai dalinomės kamuoliu ir jis ne visada rasdavo laisvą žmogų. Puolime neturime labai daug ginklų, esame gana riboti, tačiau mums reikia pelnyti daugiau taškų. Kitaip bus sunku laimėti“, – pastebėjo J. Zdovcas.