Pirmąsias Europos taurės rungtynes šį sezoną savo aikštėje žaidę panevėžiečiai varžovus pasitiko kieta gynyba ir taikliais tritaškiais metimais. Pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkai pirmavo 5 taškų persvara – 19:14.

Antrajame kėlinyje savo sąlygas aikštėje diktavo N. Čanako auklėtiniai. Ir nors jiems nepavyko pabėgti toliau nuo svečių, tačiau „Lietkabelio“ persvara nuolat svyravo tiek 5-6 taškų riba.

Po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom – 12:0 spurtavę „Lokomotiv“ krepšininkai perėmė iniciatyvą ir jau patys vertė aikštės šeimininkus vytis. Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui skirtumas išaugo iki 7 taškų (64:71).

Vis dėlto intrigą Panevėžio komandai pavyko atkurti. Likus žaisti 2 min. iki rungtynių pabaigos Panagiotis Kalaitzakis baudų metimais išlygino rezultatą 82:82.

Dvikovos baigtis sprendėsi paskutinę minutę. Po Stanislavo Ilnickio taiklaus tritaškio, P. Kalaitzakis realizavo du baudų metimus. Nuo „Lokomotiv“ atakos apsiginti pavyko, tačiau per likusias 6 sek. atlikti pergalingo metimo nepavyko – Gabrieliaus Maldūno tritaškis buvo netaiklus.

Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 22 (24 naud.b.), Gabrielius Maldūnas ir Gediminas Orelikas po 11, Vytenis Lipkevičius 10 (9 atk.k.), Djordje Gagičius, Kritupas Žemaitis ir Nikola Radičevičius po 7, Karolis Giedraitis 5, Kasparas Berzinis 4.

Lokomotiv“: Errickas McCollumas 18, Johnathanas Motley 17, Stantonas Kiddas 14, Darius Thompsonas 12 (11 rez.p., 22 naud.b.).

Europos taurės reguliariojo sezono starte Panevėžio komanda svečiuose 70:59 nugalėjo Vroclavo „Slask“ krepšininkus, o „Lokomotiv“ namie 93:82 įveikė Andoros „MoraBanc“.

Abi komandos buvo susidūrusios ir praėjusį sezoną. Tuomet abukart triumfavo Krasnodaro ekipa.

Kitas Europos taurės rungtynes panevėžiečiai žais lapkričio 2 dieną su Trento „Dolomoti Energia“ komanda.