Įkvepianti pradžia: po pirmojo kėlinio pakiliai žaidęs „Žalgiris“ džiugino savo sirgalius – 24:13.

Pasiaukojančiai žaidęs „Žalgiris“ antrame ketvirtyje puikiai išnaudojo varžovų spragas gynyboje, neretai po netaiklių metimų kamuolį atkovoję žalgiriečiai antraisiais šansais didino savo pranašumą.

Antro kėlinio pabaigoje Jure Zdovzo auklėtiniai pirmavo net 39:23, dvi tikslios svečių atakos mažino šeimininkų pranašumą – po pirmosios mačo pusės Kauno ekipa pirmavo 39:27.

Po ilgosios pertraukos Andrea Trinchieri auklėtiniai parodė kitą veidą, sparčiai tirpdė „Žalgirio“ persvarą ir paskutinę trečio kėlinio minutę išlygino rezultatą (52:52). Prieš lemiamą kėlinį Manto Kalniečio tritaškis leido „Žalgiriui“ pirmauti 55:52.

Ketvirtame kėlinyje ekipos žengė taškas į tašką, tapo aišku, jog rungtynių baigtį lems paskutinės dvikovos minutės.

Likus 2:10 min. Edgaras Ulanovas pataikė baudų metimus ir išlygino rezultatą (70:70). „Žalgiris“ turėjo dvi progas išsiveržti į priekį, tačiau Joshas Nebo prasižengė puolime, o kitoje atakoje kamuolį apmaudžiai pametė Lukas Lekavičius.

Beveik minutę nei viena ekipa nepasižymėjo, o tylą puolime nutraukė Deshaunas Thomasas, pataikęs dvitaškį (70:72, likus 1:02 min.).

„Žalgirio“ atakoje E. Ulanovas išprovokavo Vladimiro Lučičiaus pražangą, tačiau žalgirietis pataikė tik vieną baudos metimą – 71:72. Likus 37 sek. sudėtingą dvitaškį pridėjo vėl D. Thomasas (71:74).

Po minutės pertraukėlės Mantas Kalnietis prametė iš toli, vilties suteikė pramestos abi Othello Hunterio baudos. Prie baudų metimo linijos stojęs L. Lekavičius neklydo (73:74), o „Bayern“ savo atakai turėjo 6 sekundes.

Išbandymas laukė V. Lučičiaus, kuris pataikė pirmą baudos metimą, prametė antrą, bet kamuolį atkovoję žalgiriečiai per likusias 4 sek. suregzti sėkmingos atakos nebespėjo: „Žalgiris“ krito 73:75.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Josh Nebo 12 (13 atkov. kam.), Mantas Kalnietis ir Niels Giffey po 11, Marekas Blaževičius 8 (8 atkov. kam.), Tyler Cavanaugh 6, Edgaras Ulanovas 5, Artūras Milaknis 3 taškai, Karolis Lukošiūnas ir Paulius Jankūnas nepelnė taškų.

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 17 (4 atkov. kam., 3 perimti kam.), Deshaunas Thomasas 15, Darrunas Hilliardas 14, Corey Waldenas 11, Augustine'as Rubitas 8, Othello Hunter 7, Ognjenas Jaramazas 2, Žan Mark Šiško 1 taškas.

Statistika

Kaune prieš buvusią komandą stojo bavarų naujokas, 32-ejų Augustine'as Rubitas. 203 cm ūgio puolėjas žaliai baltų marškinėlius vilkėjo praėjusiame sezone, o po jo patraukė į Bavariją.

„Bayern“ gretose A. Rubitas Eurolygoje vidutiniškai žaidžia po 24:19 min., pelno po 8,3 taško, atkovoja po 2,5 kamuolio, atlieka po 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir fiksuoja 7,5 naudingumo balus.

Žalgiriečiai vertėsi be peties traumą besigydančio Joffrey Lauvergne, praėjusią savaitę blauzdos raumenį pasitempusio Janio Strelnieko bei prieš pat rungtynes paaiškėjo, jog dvikovą dėl traumos praleis Emmanuelis Mudiay.

Eurolygos rikiuotė po ketvirtadienio vakaro rungtynių (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų/ praleistų taškų santykis):

18.Žalgiris05-47

Eurolygos pirmuose turuose bavarai 68:69 nusileido Tel Avivo „Maccabi“, 72:80 „Barcelonai“, 70:73 UNIKS, 71:79 „Zenit“ ekipai.

„Žalgiris“ pirmame ture 76:88 neprilygo ASVEL, vėliau 64:70 „Zenit“, 61:73 „Crvena Zvezda“, 68:83 „Olympiakos“ komandai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (650)