„Žalgirio“ klubas penktadienį paskelbė, kad iš posto atleidžia 39-erių M. Schillerį, o jį pareigose keičia 54-erių slovėnas J. Zdovcas.

Skirtingai nei M. Schilleris, J. Zdovcas pats ilgus metus krepšinį žaidė profesionaliai itin aukštame lygyje, savo kraityje kaip krepšininkas jis turi pasaulio čempiono (1993), Europos čempiono (1989 ir 1991) ir olimpinio vicečempiono (1988) titulus.

Atstovaudamas Limožo CSP ekipai jis 1993-aisiais padėjo komandai sensacingai laimėti Eurolygą. Profesionaliai krepšinį J. Zdovcas žaidė 1984-2003 m., rungtyniavo Slovėnijos, Italijos, Prancūzijos, Graikijos, Kroatijos ekipose.

Trenerio darbo buvęs įžaidėjas ėmėsi iš karto po profesionalo karjeros pabaigos. Skirtingai nei M. Schilleris, kuris greta atsarginių suolo per rungtynes emocijoms laisvės neduodavo, naujasis „Žalgirio“ treneris retkarčiais sau leidžia kur kas daugiau.

2015-2017 m., treniruodamas Atėnų AEK, J. Zdovcas ne sykį atsidūrė operatorių dėmesio centre dėl savo bendravimo su žaidėjais ypatybių. Vienų rungtynių metu jis beveik susimušė su komandos legionieriumi Taureanu Greenu ir emocijų įkarštyje vos nesmogė šiam į veidą. Įtūžusius vyrus teko skirti kitiems krepšininkams.

Vienos iš minutės pertraukėlės metu J. Zdovco charakterį teko patirti ir graikui Dimitrios Mavroeidžiui, kurį slovėnas „pažadino“ kepštelėjimu per žandą – krepšininkas taip pat apsižodžiavo su treneriu.

Pažymėtina, kad nors treneriu dirba jau beveik 20 metų, didelės patirties Eurolygoje J. Zdovcas nėra sukaupęs. Stipriausiame klubinio krepšinio turnyre jis dirbo su Liublianos „Union Olimpija“ komanda, tačiau tai darė seniau nei prieš dešimtmetį. 2008–2011 metais Eurolygoje iškovojo 8 pergales ir patyrė 21 pralaimėjimą.

Jis taip pat treniravo prancūzų Bulonės „Metropolitans 92“, Sarajevo „Bosna“, Sankt Peterburgo „Spartak“, Zagrebo „Cedevita“ komandas, su kuriomis varžėsi Europos taurės turnyre.
Per savo karjerą slovėnas taip pat dirbo Kroatijos „Split“, Slovėnijos „Slovan“, graikų „Iraklis“ ir Atėnų AEK bei turkų „Gaziantep“ klubuose.

Slovėnijos rinktinę J. Zdovcas treniravo 2014-2016 m., tačiau skambesnių pergalių tuomet pasiekti nepavyko.

Rimčiausi pasiekimai klubiniame turnyre – geriausio Europos taurės turnyro trenerio titulas 2012-aisiais, kai slovėnas sėkmingai dirigavo Sankt Peterburgo ekipai, tuomet turėjusiai itin pajėgią sudėtį. Taip pat treniruojamas komandas jam yra pavykę atvesti iki Kroatijos, Slovėnijos bei Bosnijos ir Hercegovinos lygų čempionų titulų.