Atrodė, kad sezono starte pažeidžiamesnio varžovo už ASVEL dar reiktų gerai paieškoti. Prancūzų gretose trūko gynėjo Davido Lighty bei puolėjo Raymaro Morgano, o ASVEL apskritai tai buvo pirmas oficialus sezono startas.

Tačiau būtent svečiai buvo ypač pažeidžiami gynyboje ir neretai strigo puolime.

Sėkmingiau mačą pradėjo aikštės šeimininkai, kurie pirmomis minutėmis pirmavo 7:3, 10:6, 17:10. „Žalgiriui“ per paskutines dvi minutes pavyko sumažinoti savo deficitą (19:16).

„Žalgiris“ pirmame kėlinyje turėjo bėdų kovoje dėl kamuolių, ASVEL joje pirmavo 12–7. To priežastis – 221 cm ūgio Youssoupha Fallas, kuris pirmame kėlinyje atkovojo 4 kamuolius bei pelnė 6 taškus.

Antrame kėlinyje „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi gynyboje, akivaizdžias spragas išnaudoję ASVEL krepšininkai buvo atitrūkę dviženkliu skirtumu – 38:25.

Svečius traukė latvis Janis Strelnieks, kuris per pirmą mačo pusę pataikė 4-is tritaškius iš 5-ių.

Būtent jo tritaškis prieš pat pertrauką mažino deficitą iki vienženklio (36:44). Varžovų gretose per pirmą rungtynių pusę 15 taškų pelnė Elie Okobo.

„Žalgiriui“ trūko Edgaro Ulanovo (14 min.), Tylerio Cavanaugh (12 min.), Artūro Milaknio (6 min.), Josh Nebo (6 min.) ir Manto Kalniečio (6 min.) indėlio, šie krepšininkai per du kėlinius nebuvo pelnę taškų.

Trečiame ketvirtyje agresyviai po pertraukos pradėjusiam žaisti „Žalgiriui“ buvo pavykę išlyginti rezultatą – 50:50. Bet trys ASVEL tritaškiai paeiliui vėl leido šeimininkams lengviau atsikvėpti – 59:50.

Nors prieš lemiamą kėlinį svečiai mažino skirtumą iki 8-ių taškų (55:63), puikiai 4-ą ketvirtį pradėję ASVEL krepšininkai ėmė kurti šventę savo arenoje – atitrūko net 74:56.

Į triuškinamą deficitą kritęs „Žalgiris“ kovojo iki galo ir likus 2:30 min. skirtumą sumažino iki 9-ių taškų (71:80).

Tačiau kelios sėkmingos šeimininkų atakos nepaliko jokių klaustukų – ASVEL pergalė 88:76.

ASVEL: Elie Okobo 23 (6/6 dvit., 3/3 trit., 2/3 baudos, 24 naud. b.), Chris Jones 14, Youssoupha Fall 12, Charles Kahudi 11 taškų.

„Žalgiris“: Janis Strelnieks 21 (2/3 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud.), Emmanuel Mudiay 12 (3/8 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud., 5 klaidos), Niels Giffey ir Lukas Lekavičius po 8, Joffrey Lauvergne 7, Josh Nebo ir Edgaras Ulanovas po 5, Tyler Cavanaugh 4, Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis ir Marek Blaževič po 2 taškus, Karolis Lukošiūnas (1 min.) taškų nepelnė.

Janio Strelnieks statistika

Rungtynių statistika

Antrame Eurolygos ture spalio 7 d. „Žalgiris“ namuose priims Sankt Peterburgo „Zenit“.

Pasirengimo metu Lietuvos čempionai pralaimėjo visus penkis mačus, ir nors Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną pradėjo trimis pergalėmis, visos jos buvo viena už kitą sunkesnės.

ASVEL ekipai tai – sezono startas. Pasiruošimo cikle ASVEL 62:71 nusileido Berlyno ALBA, bet 76:63 įveikė Milano „Olimpia“. Tiesa, paskutiniame pasiruošimo mače ASVEL nusileido Prancūzijos lygos naujokei.

Dėl traumos mačą su ASVEL priverstas praleisti vienintelis komandos kapitonas Paulius Jankūnas. Nuostolių turėjo ir varžovai: nepadėjo vienas ekipos lyderių Davidas Lighty bei puolėjas Raymaro Morgano

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (558)