Prieš lemiamą ketvirtį svečių pranašumas siekė vos 6-is taškus, o sužaidus dvi minutes švieslentė fiksavo lygų rezultatą – 59:59.

Iki ketvirto kėlinio likus 5 min. po Dylano Frye tritaškio „Dzūkija“ išsiveržė 67:65. Po netaiklios svečių atakos tas pats D. Frye vėl iš toli tiksliai atakavo ir „Dzūkija“ atitrūko 70:65.

Martinas Schilleris prašė minutės pertraukėlės, o po jos Lukas Lekavičius pataikė tritaškį (70:68). Bet dzūkai turėjo savo atsaką iš toli – nesudrebėjo Justo Furmanavičiaus ranka (73:68).

L. Lekavičius traukė komandą pelnydamas dvitaškį (73:70), „Dzūkijos“ strategas prašė minutės pertraukėlės. Emmanuelis Mudiay baudų metimais mažino skirtumą iki minimumo, dvitaškiu atsakė Mindaugas Lukauskis (75:72).

L. Lekavičiaus ir Mareko Blaževičiaus taškai leido „Žalgiriui“ išsiveržti į priekį (75:76), bet „Dzūkijos“ gretose iš toli neprašovė Joshua Newkirkas (78:76)! Po E. Mudiay baudos metimų likus 39 sek. švieslentė fiksavo lygų rezultatą (78:78).

Strigo dzūkų ataka, tačiau paskutine akimirka „Žalgirio“ sirgalius tildė J. Newkirkas, kuris pataikė tolimą metimą, svečiams palikdamas tik 16 sek. (81:78).

Po M. Schillerio minutės pertraukėlės nesudrebėjo Artūro Milaknio rankelė – 81:81, o iki ketvirto kėlinio pabaigos buvo likusios 10 sek.

Ramūnas Cvirka prašė minutės pertraukėlės, o po jos kamuolį kontroliavo D. Frye, tačiau gynėjo tolimas metimas paskutinę sekundę tikslo nepasiekė – rungtynėse prireikė pratęsimo – 81:81.

Ir pratęsime „Dzūkija“ neatleido vadelių: likus mažiau nei 2 min. šeimininkai pirmavo 91:88.

L. Lekavičius mažino deficitą, 42-ejų M. Lukauskis tiksliai sumetė baudas, likus 1:20 min. „Dzūkija“ pirmavo 93:90.

Likus 20 sek. vokietis Niels Giffey pataikė tik vieną baudą, o netrukus prie baudų metimo linijos stojęs D. Frye neklydo ir komandas skyrė 4 taškai – 95:91.

Dvi tikslios svečių atakos leido išlyginti rezultatą, o „Dzūkija“ paskutinei atakai turėjo 5 sek. Po minutės pertraukėlės tolimas J. Newkirko metimas tikslo nepasiekė. Komandos stojo į antrą pratęsimą.

J. Furmanavičius pataikė dvitaškį su pražanga (98:95), dvi svečių atakos likus 1:38 min. leido jiems išsiveržti į priekį 98:99.

D. Frye nepataikė iš vidutinio nuotolio, o gynyboje gynėjas užsidirbo penktą pražangą. Po E. Mudiay baudų metimų likus 1 min. „Žalgiris“ pirmavo 102:98. Galiausiai tiesiog ilgesnį atsarginių suolą turėjęs „Žalgiris“ po 50 min. kovos iškovojo pergalę 105:100.

„Dzūkijos“ gretose J. Furmanavičius pelnė 26 taškus (4/5 trit.), taip užfiksuodamas asmeninį rezultatyvumo rekordą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Tiek tolimų metimų jis taip pat dar nebuvo pataikęs.

Kartu su J. Furmanavičiumi rezultatyvumu išsiskyrė J. Newkirkas, surinkęs 25 taškus (4/9 trit., 3/11 dvit., 7/7 baud.), atkovojęs 4 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Beje, dzūkų gretose 40 žaistų minučių ribą viršijo J.Furmanavičius (43 min.) ir vyriausias lygos žaidėjas M.Lukauskis (42 min.).

„Žalgirio“ gretose labiausiai pasižymėjo E.Mudiay – jis žaidė 40 minučių, per kurias įmetė 32 taškus (10/19 dvit., 0/2 trit., 12/14 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko tiek pat perdavimų.

Pirmąkart sezone ant parketo pasirodęs Marekas Blaževičius per 17 minučių pelnė 9 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

Šiame mače „Žalgiris“ vertėsi be Edgaro Ulanovo, kuris jaučia kulno skausmus, ir Joffrey Lauvergne’o. Prancūzas rungtynes praleido dėl asmeninių priežasčių.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay 32 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Nebo 16 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) – po 11, Marekas Blaževičius 9.

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 26 (43 min., 5 atk. kam.), Joshua Newkirkas 25 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Dylanas Frye’us 16 (5 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 13.