Daug sėkmingiau rungtynes pradėję „Parmos“ krepšininkai greitai susikrovė 12 taškų persvarą, tačiau taip pat greitai ją ir iššvaistė antrajame kėlinyje.

Po didžiosios pertraukos iniciatyva priklausė „Hapoel“ ekipai, vis dėlto antradienį naujuoju Lietuvos rinktinės strategu paskelbto K. Maksvyčio auklėtiniai sugebėjo sugrąžinti intrigą ir primesti lygią kovą iki pat dvikovos pabaigos.

Dvikovos baigtį nulėmė iniciatyvos įmęsi abu Rusijos klubo lietuviai Adas Juškevičius ir Eigirdas Žukauskas. Likus žaisti 33 sek. „Parma“ atsiliko 69:71, tačiau A. Juškevičius pataikė tritaškį. Vėliau jis pridėjo dvitaškį ir taiklų baudos metimą, o pergalę įtvirtino visus keturis paskutinius baudų metimus pataikęs E. Žukauskas. Permės komanda triumfavo 79:76.

Kazys Maksvytis

Abu lietuviai buvo ir rezultatyviausi žaidėjai nugalėtojų gretose. E. Žukauskas per 31 min. pelnė 19 taškų (2/5 dvitaškiai, 2/6 titaškiai, 9/9 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, perėmė kamuolį, blokavo metimą ir surinko 25 naudingumo balus.

A. Juškevičiaus sąskaitoje per 20 min. – 16 taškų (6/8 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir surinko 13 naudingumo balų.

Parma“: Eigirdas Žukauskas 19 (11 atk.k.), Adas Juškevičius 16, Artsiomas Parachouskis 12, Marcelis Ponitka ir Jevgenijus Voronovas po 8.

Hapoel“: Bryonas Allenas 28 (28 naud.b.), Justinas Pattonas 16.

Kitoje pusfinalio poroje susigrums ukrainiečių „BC Prometey“ ir čekų „Opava“.

Čempionų lygos kvalifikaciniai turnyrai vyksta keturiuose miestuose: Peristerijuje, Trevize, Taline ir Sofijoje. Taline pusfinalyje su „Brose Baskets“ trečiadienį susigrums Utenos „Uniclub Casino-Juventus“.

Į pagrindinį grupių turnyrą pateks visų keturių kvalifikacinių turnyrų nugalėtojai. Reguliarusis FIBA Čempionų lygos sezonas prasidės spalio 4 dieną. H grupėje kovos Vilniaus „Rytas“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)