Pirmadienį Vilniuje prasidėjusiame turnyre „Vikinglotto taurė 2021“ sostinės „Rytas“ 104:85 (28:20, 23:17, 22:30, 31:18) pranoko Noršiopingo „Doplhins“ (Švedija) ekipą.

Turnyro šeimininkai antradienį spurtu 13:2 pradėjo rungtynes, tačiau po šalto dušo atsigavę „Kalev“ krepšininkai išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai 21:22.

G. Žibėno auklėtiniai savo pajėgumą pademonstravo antrajame kėlinyje, kurį jie laimėjo 30:14 ir įpusėjus dvikovai jau turėjo 16 taškų persvarą (54:38).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, o vilniečiai didino apsukas – skirtumas išaugo iki 25 taškų (80:55). Į aikštę išėjus atsarginiams „Ryto“ žaidėjams, Talino komanda sparčiai sumažino skirtumą iki 12 taškų (80:68).

G. Žibėnas nenorėjo jokių netikėtumų dvikovos pabaigoje, tad išleido smogiamąjį penketą, kuris ir eliminavo bet kokią intrigą šiose rungtynėse.

Rytas“: Margiris Normantas 20 (4/4 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai), Gytis Radzevičius 17 (9 atk.k.), Mindaugas Girdžiūnas 15 (3/7 tritaškiai), Ivanas Buva (4/9 dvitaškiai, 12 atk.k.) ir T.J. Starksas (5/6 dvitaškiai) po 14, Arnas Butkevičius 7, Vaidas Kariniauskas 6 (7 rez.p.), Arnas Adomavičius 5, Andreas Kalogiros ir Martynas Pacevičius po 0.

Kalev“: Jequanas Lewisas 22, Kamari Murphy 19, Silas Melsonas 9.

Varžybose dalyvauja dvi Lietuvos komandos: Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Iš Estijos varžosi Talino „Kalev“, Latvijai atstovauja Rygos „VEF“, Belgijai – Ostendės „Filou“, o Švedijai – Noršiopingo „Dolphins“.

Varžybas bus galima stebėti tiek „Jeep“ krepšinio arenoje, tiek tiesioginėse transliacijose portale „Delfi ir per „Delfi TV“.