Australus į pergalę vedė buvęs žalgirietis Jockas Landale'as, pelnęs 18 taškų (6/9 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), taip pat atkovojo 7 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Pirmame kėlinyje australai turėjo 6 taškų pranašumą, tačiau sėkmingai kėlinį užbaigę italai išlygino rezultatą (25:25). Antrame ketvirtyje jau italai turėjo trapią persvarą (36:30, 38:32), bet australai greitai deficitą panaikino ir po pirmos mačo pusės atsiliko tašku (44:45).

Neįtikėtino atkaklumo rungtynėse ir po pertraukos abi rinktinės kovojo taškas į tašką. Prieš lemiamą ketvirtį australai pirmavo 65:62, o likus 4 min. jie atitrūko 75:67.

Simone Fontecchio įsūdė tritaškį su pražanga, pridėjo tikslų baudos metimą ir komandas skyrė vos 4 taškai (71:75).

Nickas Kay atsakė dvitaškiu, po Jocko Landale'o perdavimo tritaškį pridėjo Joe Inglesas ir australai likus 2 min. vėl atsidūrė arčiau pergalės (80:73).

Po minutės pertraukėlės italai atsakė dviem tiksliomis atakomis ir likus 55 sek. grąžino maksimalią intrigą (77:80).

Patty Milsas pataikė sudėtingą dvitaškį, italas Nico Mannionas baudomis mažino skirtumą. Prie baudų metimo linijos siųstas P. Millsas neklydo ir likus 8 sek. didino australų pranašumą iki 5 taškų (86:81).

Italų ataka užtruko vos 4 sek. ir po N. Manniono dėjimo skirtumas aptirpo iki 3 taškų.

Visgi po minutės pertraukėlės australai neklydo, išlaikė kamuolį iki pat rungtynių pabaigos ir šventė dramatišką pergalę 86:83 (25:25, 19:20, 21:17, 21:21).

Australija: Jockas Landale'as 18 (6/9 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud., 7 atkov. kam., 23 naud. bal.), Patty Millsas 16 (6 atkov. kam., 5 rez. perd.), Aronas Baynesas ir Joe Inglesas po 14 taškų.

Italija: Simone Fontecchio 22, Nico Mannionas 21, Achille Polonara 12, Stefano Tonut 8.

Į ketvirtfinalį žengs po dvi geriausias trijų grupių komandas bei dar dvi, užimsiančios trečiąsias vietas.

Šeštadienį australai 11:20 val. susitiks su vokiečiais, 7:40 val. Italija susikaus su Nigerija.

Su dviem pergalėmis australai nenukris žemiau trečios vietos, be to, turėtų susiklostyti neįtikėtinas scenarijus, jog dvi pergales turintys australai liktų grupėje treti ir su turimais taškais nepatektų į ketvirtfinalį.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pirmose rungtynėse Australijos krepšininkai 84:65 (23:23, 20:17,15:12, 26:13) įveikė Nigerijos rinktinę, o Italijos rinktinė 92:82 (22:32, 21:14, 25:26, 24:10) pranoko Vokietijos krepšininkus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)