Spurtu 7:0 rungtynes pradėję Ispanijos krepšininkai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės minutės. Tiesa, antro kėlinio viduryje Japonijos rinktinės lyderis Rui Hachimure tolimu metimu išlygino rezultatą 26:26, bet po susikaupę ispanai penkių minučių atkarpą laimėjo 22:2 ir po dviejų kėlinių pirmavo 48:28.

Trečiame kėlinyje po Ricky Rubio dvitaškio jų pranašumas buvo pasiekęs rekordinę 24 taškų atžymą (66:42). Tiesa, Japonijos krepšininkai baltos vėliavos nekėlė ir sėkmingai sužaidę trečio kėlinio pabaigą sumažino atsilikimą iki 13 taškų (56:69).

Ketvirto kėlinio pradžioje Yuki Togashi dvitaškiu ir baudos metimu dar labiau priartino šeimininkus prie ispanų (59:69), tačiau peržengti dviženklio atsilikimo barjero Japonijos krepšininkams nepavyko. Sergio Rodriguezas ir Sergio Llullas atsakė taikliais metimais, o per likusį laiką japonams nepavyko rimčiau pasikėsinti į varžovų persvarą. Tiesa, iki rungtynių pabaigos likus žaisti 47 sek. Yudai Baba metimu iš po krepšio sumažino Japonijos rinktinės atsilikimą ik 9 taškų (77:86), tačiau atsakomojoje atakoje Victoras Claveras padėjo paskutinį tašką rungtynėse ir užtvirtino ispanų pergalę 88:77.

Rezultatyviausiai Ispnijos rinktinėje žaidė 20 taškų surinkęs R. Rubio. 30-metis krepšininkas taip pat pridėjo 9 rezultatyvius perdavimus. 13 taškų įmetė ir 9 atšokusius kamuolius atkovojo V. Claveras, 12 taškų prie pergalės pridėjo Marco Gasolis. Jo vyresnis brolis Pau per 13 min. surinko 9 taškus ir atkovojo 4 kamuolius.

Po 45 metų pertraukos olimpinėse žaidynėse žaidusioje Japonijos rinktinėje pirmais smuikais griežė NBA krepšininkai: R. Hachimura pelnė 20 taškų, o Yuta Watanabe pridėjo 19. Pastarasis taip pat atkovojo 8 kamuolius.

Kitose C grupės rungtynėse pirmadienį ryte Slovėnija 118:100 įveikė Argentinos rinktinę. Antrame ture Ispanijos komanda susitiks su Argentina, o slovėnai žais su Japonijos krepšininkais. Šios rungtynės vyks penktadienį.

Ispanija: Ricky Rubio 20, Victor Claver 13, Marc Gasol 12, Alejandro Abrines 11, Pau Gasol 9, Sergio Rodriguez 9,Willy Hernangomez 6, Sergio Llull 5, Alberto Abalde 2 Usman Garuba 1.

Japonija: Rui Hachimura 20, Yuta Watanabe 19, Gavin Edwards 8, Kosuke Kanamaru 8, Yuki Togashi 8, Yudai Baba 7, Avi Koki Schafer 5, Daiki Tanaka 2.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)