Geriau dvikovą pradėję lietuviai antrajame kėlinyje paleido iniciatyvą iš savo rankų ir įsivėlė į dvikovą taškas į tašką. Trečiojo ketvirčio pabaigoje Prancūzijos rinktinė mėgino pabėgti į priekį ir turėjo 6 taškų persvarą, tačiau Dominyko Stenionio sėkmingo žaidimo dėka mūsų šalies nacionalinė ekipa išlygino rezultatą ir šovė į priekį 60:55.

Varžovai baltos vėliavos nekėlė ir sugrąžino intrigą vėl įveldami lietuvius į artimą kovą.

Lietuviai turėjo galimybę laimėti dvikovos pabaigoje, kai rezultatas buvo lygus 69:69, tačiau tris paskutines atakas iš eilės suklydo Augustas Marčiulionis ir dvikova persikėlė į pratęsimą.

Papildomas 5 min. lietuviai įgriuvo į gilią duobę negalėdami pelnyti taškų, o prancūzai atsakė spurtu 8:0 ir taip nulėmė dvikovos baigtį.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 19 (13 atk.k.), Dominykas Stenionis ir Mantas Rubštavičius po 14, Augustas Marčiulionis ir Hubertas Pivorius po 9, Motiejus Krivas 4, Liutauras Lelevičius ir Jokūbas Rubinas po 3, Edgaras Preibys ir Rokas Jocius po 2.

Prancūzija: Matthew Stazelis 23, Victoras Wembanyama 20, Lucas Ugolinas 11, Clementas Frishas 10, Armelis Traore 6.

Pusfinalyje Prancūzijos devyniolikmečių laukia Argentinos ir Serbijos ketvirtfinalio poros laimėtojai. Lietuviai toliau kovos dėl 5-8 pozicijų.

Kitas ketvirtfinalio poras sudaro JAV – Senegalas ir Kanada – Ispanija.

Gedimino Petrausko treniruojama Lietuvos rinktinė čempionatą pradėjo A grupėje, kurioje nusileido Kanadai, įveikė Japoniją ir Senegalą bei užėmė antrąją vietą. Aštuntfinalio etape lietuviai nepaliko vilčių Irano bendraamžiams – 96:53.

Pasaulio U19 čempionatas: Lietuva - Prancūzija
Rungtynės baigiasi. Lietuva po pratęsimo pralaimi 79:84.
Perimti kamuolio lietuviams nepavyksta. Po pražangos ir prancūzų baudų metimų 76:84. Žaisti lieka 11 sek.
D. Stenionis pataiko tritaškį - 74:80. Žaisti lieka 34 sek.
Lietuvių tritaškiai skrieja pro šalį. Prancūzijos rinktinė baudu metimu didina skirtumą 71:80. Žaisti lieka 40 sek.
Lietuvos rinktinei nepavyksta nieko sukurti, varžovai didina persvarą dar dviem taškais (69:77), skirtumą dviem baudų metimais mažina M. Rubštavičius.
Pratęsimą geriau pradėjo prancūzai - 69:73. Itin kibiai gindamiesi prancūzai verčia G. Petrausko auklėtinius apmaudžiai klysti. Dar tolimą dvitaškį pridėję prancūzai tolsta - 69:75. Minutės pertraukėlė.
Prancūzai meta ir pataiko paskutinę sekundę, teisėjai neįskaito taškų - pavėluotas metimas. Pratęsimas - 69:69.
A. Marčiulionis likus žaist 3,5 sek. suklysta perduodamas kamuolį. Minutės pertraukėlė.
A. Marčiulionis gauna bloką antroje atakoje, bet perima kamuolį. Lieka 15 sek.
A. Marčiulionis gauna bloką, prancūzai lygina rezultatą 69:69.
M. Rubštavičius smeigia taiklų tritaškį 69:66. Žaisti lieka 1 min. 40 sek.
Įtampa auga - A. Marčiulionis baudų metimais lygina rezultatą 66:66. Žaisti lieka 2 min. 30 sek.
Lietuvių atakos stringa, prancūzai tuo naudojasi ir lygina rezultatą 62:62.
Po D. Stenionio tritaškio ir A. Marčiulionio dvitaškio lietuviai priekyje 60:55.
D. Stenionis ketvirtą kėlinį pradeda dvitaškiu, lyginančiu rezultatą 53:53. Lietuviai užsivedę - po D. Stenionio perdavimo E. Preibys išveda mūsų šalies atstovus į priekį 55:53.
Po trijų kėlinių Lietuva - Prancūzija 51:53
Fantastiškai sužaidęs D. Stenionis išprovokuoja pražangą ir pataiko sudėtingą metimą - 51:53.
Po M. Krivo metimo skirtumas vos 2 taškai (44:46), Ą. Tubelis neįkrauna kamuolio iš viršaus ir neišlygina rezultato, savo ruožtu prancūzai pataiko tritaškį - 44:49.
Varžovai tęsia sėkmingą atkarpą, prancūzai priekyje 42:37 (sužaidus 3 min.), G. Petrauskas prašo min. pertraukėlės.
Mačą stebi ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.
Tubelis didina pranašumą, varžovai atsakė tritaškiu, o vėliau po nesėkmingos lietuvių atakos prancūzai persvėrė rezultatą (37:38).
TREČIAS KĖLINYS
Prancūzų gretose Victor Wembanyama pelnė 10 taškų, 7 pridėjo Matthew Strazel.
Ą. Tubelio sąskaitoje – 11 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai, H. Pivorius ir M. Rubštavičius pelnė po 6 taškus.
R. Jocius atstato lietuvių pranašumą, paskutinė prancūzų ataka tikslo nepasiekė. Po dviejų kėlinių 35:33.
PERTRAUKA
Motiejus Krivas taiso Marčiulionio metimą, tiksliai ataką užbaigia Lucas Ugolin (30:31).
Tubelis 2+1 (33:31, likus 1 min.).
Lietuviai stringa puolime, dvi sėkmingos varžovų atakos išveda juos į priekį (28:29, likus 2 min.).
H. Pivorius tritaškiu išveda Lietuvą į priekį 28:25. Prancūzai prašo min. pertraukėlės.
Po Tubelio baudos metimo lygu, sužaidus 4 min. 25:25.
4 iš eilės Armel Traore taškai išveda prancūzus į priekį (24:25).
Jayson Tchicamboud lygina rezultatą, tritaškiu atsako Hubertas Pivorius, nutraukęs 3 min. užsitęsusią lietuvių taškų sąusrą (24:21).
Jayson Tchicamboud dėjimu mažina lietuvių persvarą iki 2 taškų (21:19).
Louisas Lesmondas švelnina rezultatą, minutę ant suolo pailsėjęs Ą. Tubelis grįžta ant parketo.
ANTRAS KĖLINYS
Per pirmą kėlinį Ą. Tubelis pelnė 7 taškus.
Paskutinę ketvirčio sekundę rezultatą švelnino Louisas Lesmondas. Po pirmo ketvirčio Lietuva priekyje 21:15.
Lietuviai po Ą. Tubelio tritaškio pirmavo 13:6, varžovai atsakė spurtu 7:0 ir išlygino rezultatą. Per paskutines 3 min. G. Petrausko auklėtiniai atsakė atkarpa 8:0 ir prieš pat kėlinio pertrauką pirmavo rekordine 8-ių taškų persvara.
A. Marčiulionis po greitos atakos atstato 6 taškų persvarą (10:4).
M. Rubštavičius didina pranašumą - 8:2.
Sužaidus 2 min. po Ą. Tubelio dviejų dvitaškių Lietuva priekyje 6:2.
Prancūzijos startinis penketas: Yvan Ouedraogo, Matthew Strazel, Lucas Ugolin, Victor Wembanyama.
Lietuvos startinis penketas: Augustas Marčiulionis, Motiejus Krivas, Jokūbas Rubinas, Mantas Rubštavičius, Ąžuolas Tubelis.
RUNGTYNIŲ PRADŽIA
Šias rungtynes laimėjusi komanda pusfinalyje žaistų su Argentinos ir Serbijos ketvirtfinalio poros laimėtojais.